Чи може камін якісно обігрівати будинок?

Опалення приміщення за допомогою каміна – це дуже ефективне і вигідне рішення. Часто такий варіант розглядають тільки як додаткову альтернативу до основної системи обігріву. Але варто розуміти, що якісна система опалення від каміна також може бути основним джерелом тепла у будинку. Звичайно, такий спосіб обігріву не може бути єдиним і вам обов’язково знадобиться альтернативне джерело тепла (наприклад, коли господарів довго не буде вдома). Але навіть у такому випадку подібна опалювальна система залишається дуже вигідною.

Як влаштована система обігріву будинку від каміна?

водяне опалення каміном
Якщо ви вирішили використати такий агрегат як основне джерело тепла, то необхідно буде запалювати камін регулярно, а не тільки тоді, коли сильно похолоднішає або коли хочете насолодитися спогляданням вогнища. Якщо ж господарів немає вдома і розпалити в каміні немає можливості –треба включати альтернативне джерело тепла. Це може бути газовий або твердопаливний котел, сонячний колектор і таке інше.

Сам принцип роботи системи обігріву будинку від каміна елементарний. Розведений в каміні вогонь віддає теплову енергію корпусу камінної топки, а той передає її далі теплоносію – повітрю чи воді.

За допомогою системи дистрибуції по мережі спеціальних каналів (чи звичайній водяній системі оплення) тепло розходиться по всіх приміщеннях.

Таким чином, при правильній конструкції і відповідності основним технічним параметрам (коефіцієнту корисної дії і номінальній потужності) камін стане відмінним головним джерелом обігріву навіть для великого будинку

Як камін використати для центральної системи опалення

У такому разі встановлюється камін, оснащений спеціальною водяною сорочкою. У такій системі вода проходитиме через теплообмінник і підігріватиметься від камінної топки. Після цього вона віддаватиме тепло радіаторам, а ті безпосередньо кімнатам. Подібним же чином є можливість використовувати тепло від каміна не лише для обігріву будинку, але і для отримання гарячої води для споживчих цілей.

Переваги використання каміна як джерела системи опалення:

Кому підійде система опалення від каміна?

Варто попередити відразу, що такий спосіб обігріву будинку не призначений для ледачих, хворих або людей, що постійно знаходяться в роз’їздах. Камін вимагає постійної закладки дров для нормальної роботи. Дрова необхідно регулярно заготовлювати, складати і сушити. Така робота вимагає досить багато часу і зусиль. 

Але не варто занадто лякатися. Сучасні якісні каміни не вимагають закладки дров кожні дві години. У нормальних топках одного завантаження палива вистачає навіть на 12 годин. До того ж завжди можна включити альтернативне джерело тепла. Тому якщо ви регулярно буваєте вдома і фізично достатньо сильні – система опалення від каміна стане відмінним рішенням.

Вам сподобалась стаття? Поділіться нею з друзями:
Share on facebook
Facebook
Виникли запитання?

Залиште свій № тел. і ми дамо відповіді на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!