Де встановити камін

Встановити камін знову стало модно у сучасному світі і отримує небувалі масштаби. Такі вироби починають встановлюватися як у новобудовах, так і в старих будинках. Але не варто думати, що монтаж каміна — це тільки дизайнерське рішення. Встановлення такого агрегату стане практичним доповненням до системи обігріву будинку.

Особливо це стосується камінів закритого типу із спеціальним вкладишем або касетою. Вони стануть не лише гарною прикрасою будинку, але і добрим джерелом тепла.

Де краще всього встановити камін закритого типу?

встановити камін в новобудові

У новобудовах

У таких будівлях місце під камін краще всього розраховувати ще на етапі планування. За правилами безпеки камін можна встановлювати тільки в приміщеннях з димоходним каналом для відведення усіх продуктів горіння. Димовивідний канал має бути розташований якнайближче до каміна і не мати зайвих вигинів. Діаметр димоходної конструкції повинен повністю співпадати з розрізом вихідного патрубка топки.

Якщо ви плануєте встановлення в будівлі декількох опалювальних приладів, то для кожного з них необхідно зробити окремий димар. Також важливо врахувати загальну вагу каміна (тільки найменша топка важить більше 100 кілограмів), зміцнити фундамент або перекриття та викласти зону навколо каміна з незаймистих матеріалів.

У старих будинках

Технічні вимоги до приміщення залишаються ті ж (наявність димаря, потужне перекриття з незаймистих матеріалів і так далі) тільки уже в побудованих приміщеннях їх може бути важче виконати. Приміром, можливо знадобиться прибудова до будинку для димоходного каналу, підведення повітря для горіння і так далі.

встановити камін на місце існуючого

У будинках з існуючим каміном відкритого типу

У таких приміщеннях змонтувати закритий камін значно простіше. Знадобиться лише частковий демонтаж існуючої конструкції і встановлення всередину спеціальної касети, яка стане новим корпусом.

Як вибрати закритий камін?

Всього існує два різновиди такого агрегату: з камінною касетою або камінною топкою. Основна особливість перших – відсутність традиційного димовідвідного ковпака. Завдяки цьому їх легко,з мінімальними руйнуваннями, можна вмонтувати вже у наявний відкритий камін. Перевагою ж агрегатів на камінну топку є наявність вгорі димозбірника. Завдяки цій деталі суттєво збільшується теплообмін конструкції.

Вам сподобалась стаття? Поділіться нею з друзями:
Share on facebook
Facebook
Потрібно більше інформації?
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!