Вибір правильного місця для монтажа каміна –

запорука його успішного функціонування
Монтаж каміна – це досить відповідальний етап при облаштуванні будинку. Для якісної і безпечної роботи каміна необхідно правильно вибрати місце його розташування в кімнаті. Здебільшого ще на етапі планування будівництва архітектор попередньо вибирає місце розташування каміна. Але часто буває так, що з тих чи інших причин це розташування треба змінити. Зробити це, звичайно ж, можна, але обов’язково треба враховувати нижчеперелічені технічні вимоги.

Монтаж каміна вимагає враховувати наступні фактори:

Практичність приміщення

Окрім каміна, у вашій кімнаті будуть ще інші меблі. Завчасно продумайте його розміщення і залиште вільне місце для проходу. Постійно бігати повз розігрітий камін – це не дуже зручно. Також потурбуйтеся про візуальний аспект. Камін можна розташувати в кутку або біля стіни. Важливо, щоб він не псував зовнішній вигляд кімнати і органічно вписувався в інтер’єр.

Підібрати камінну топку можна у нашому інтернет-магазині >>>

Надійність основи

У середньому загальна вага каміна з комплектуючими, залежно від типу і моделі, може варіюватися від 400 до 900 кілограмів. Саме тому монтаж каміна можна робити тільки на міцній основі. Під каміном потрібно закласти бетонну стяжку. Перекриття під каміном має бути відокремлене спеціальним швом від іншої частини приміщення. Електропроводка, система опалення і розводка газових труб. Усі ці комунікації не можна проводити близько до каміна (під ним, по обшивці, в стінах біля каміна). Якщо ж в кімнаті планується монтаж теплої підлоги, то вона також повинна обходити основу каміна.

Доступ до димаря

Конструкцію каміна необхідно встановлювати, як можна ближче до каналу для відведення диму. Розмір труби, що з'єднує агрегат з димовим каналом, не може перевищувати 2 метрів. Комунікації не повинні містити багато поворотів і мають з’єднуватися з димарем під кутом, що не перевищує 45°.

Розміри димаря

Димохід повинен повністю відповідати типу обраної топки. Він має бути виготовлений з матеріалів, що вільно витримують дію агресивно високих температур. Можна використати вклад із сталі для того, щоб пристосувати комин великого розміру відповідно вимог до топки.

Зона безпеки

Головний її елемент – захист від вогню основи біля каміна. Для цього треба за 60 см до нього використовувати негорючі матеріали (камінь, плитку і так далі). Якщо ж у приміщенні дерев’яне перекриття – у верхній частині облицювання каміна потрібно змонтувати спеціальну декомпресійну камеру. Її висота близько 30 сантиметрів. Також заборонено використання дуже близько до каміна (на відстані менше 80 см) легкозаймистих елементів інтер’єру (штори, техніка, меблі і так далі).

Канал для подачі повітря

Для якісного функціонування каміна і забезпечення процесу горіння потрібен постійний забір кисню. Найкраще, якщо він буде не з приміщення, а ззовні. Тому перед вибором місця для встановлення каміна варто передбачити можливість прокладання каналу для подачі свіжого повітря безпосередньо до топки. Він може бути зроблений через підлогу або зовнішню стіну і повинен мати перерізи не менше 100 мм.

Потрібна консультація?

залиште свої контакти і ми порекомендуємо як правильно зробити монтаж каміна

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!