Як економно обігріти будинок каміном?

Дров’яні каміни завоювали популярність у нашій країні, оскільки дають можливість значно знизити вартість обігріву. Це оптимальний варіант для тих, хто шукає досить вигідну і дешеву систему опалення для приватного будинку.
Дров’яні каміни

Екологічні та економічні переваги опалення будинку каміном уже відчуло на собі безліч наших клієнтів. Але не всі вони знають, як правильно розпалювати камін; яке паливо найкраще використовувати для спалювання в камінній топці; чому брудниться скло в каміні.

Використовуючи камін для основного опалення чи як додаткового джерела тепла, ви повинні розуміти, що палити в камінній топці необхідно з дотриманням певних правил і рекомендацій виробника.

Щоб спалювати деревину максимально ефективно і при цьому мінімізувати ефект задимлення скла, треба дбати про те, щоб у камері згорання була завжди достатньо висока температура і надходила необхідна кількість повітря.

Найбільш ефективним процес горіння буде тоді, коли він поступово пройде через 3 основні фази:

Розпалювання

Основне горіння

Вторинне згорання газів

Розпалювання – притік зовнішнього повітря має бути максимально відкритим.
Основне горіння – у цій фазі потрібно поступово прикривати притік повітря. Є автоматика, яка це робить відповідно до збільшення температури.
Вторинне згорання газів – притік повітря через попільник має бути перекритий майже на 90%, а подача повітря в камеру горіння має відбуватися виключно у її верхню частину.

Дуже важливим є

правильне дозування повітря, необхідного для процесу горіння дров.

Занадто мала кількість повітря не дає отримати оптимальну температуру для горіння і спричиняє надмірне задимлення і виділення сажі, забруднення скла і димоходу. Занадто велика кількість повітря призводить до швидкого згоряння палива та значних втрат теплової енергії.
Безперервний контроль над процесом горіння дуже добре впливає на продуктивність топки і чистоту скла. Однак у реальних умовах при ручному керуванні, на жаль, цього досить важко досягти. Саме тому дуже зручно використовувати для цього автоматику.
У сучасних системах камінного опалення оптимальний притік повітря для згорання забезпечує електронний регулятор. Він вимірює температуру, згідно якої керує дроселем подачі повітря. Він працює так, щоб у процесі збільшити продуктивність каміна.

Найчастіші помилки, яких припускаються, експлуатуючи дров'яні каміни:

Декілька порад:

Перший крок щоб камін обігрівав будинок

Заготувати дрова різної товщини,

щоб досягти оптимальної температури в камері горіння.

Другий крок, щоб камін обігрівав будинок

Палити сухими дровами листяних порід

дерев з найменшим вмістом смолистих речовин. Однак важливо пам’ятати, що дубові дрова є висококалорійними, містять велику кількість кори, дубильних речовин і кислот, що спричиняє закопчення топки і димоходу. Тому їх добре змішувати з іншими породами дров. Ми рекомендуємо використовувати граб, бук, акацію, березу.

Крок 3, щоб камін обігрівав будинок

Позитивно на процес згорання

впливають всілякі акумуляційні елементи, що монтуються на топці. Вони відбирають тепло від продуктів згоряння і поступово його віддають.

І наостанок – жодні маніпуляції і рекомендації вам не допоможуть досягти високої ефективності каміна, якщо в ньому встановлена примітивна камінна топка, не призначена для тривалої і постійної роботи.

Моделі дров’яних камінів можна переглянути ТУТ

Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!