Як підвести повітря для каміна з вулиці

Подача повітря для каміна – це інженерна система, що вимагає дотримання ряду технічних правил. Деякі роботи можна розпочинати задовго до монтажу топки. Першим етапом буде облаштування комунікацій, а саме системи подачі зовнішнього повітря.

Не знаєте, як саме робиться подача повітря з вулиці для каміна?

Раніше ми вже писали про необхідність підведення ззовні додаткової кількості повітря для каміна. Дану статтю ми викладаємо у форматі відповідей на запитання, які нам найчастіше задають клієнти. Також тут ми дамо поради і картинки з практичним застосуванням.

Яким чином забезпечити доступ повітря до каміна?

Для подачі повітря до камінної топки необхідно передбачити спеціальний канал, по якому повітря буде постачатися знадвору. Найчастіше такий канал ховається під підлогою або монтується безпосередньо через зовнішню стіну (у варіанті з пристінним каміном). Зовнішнє повітря до каміна можна підвести з умовою, що в конструкції камінної топки передбачена функція підключення каналу.

камін для опалення

З якого боку будинку краще робити забір повітря?

В ідеалі подача повітря для каміна робиться з урахуванням напрямку вітру. У разі розташування вхідного отвору з вітряного боку у вітряні дні в каналі буде ризик виникнення розрідження, в результаті якого повітря може витягуватися з каміна, а не вступати до нього.

Якщо немає можливості зробити забір повітря з безвітряної сторони, то в будь-якому випадку його краще все одно робити, як вийде, ніж не робити взагалі. Але в такому разі спробуйте вивести його в місце з вільною циркуляцією повітря.

Чи можна здійснити подачу повітря до каміна,
використовуючи вертикальну трубу (через вільний вентиляційний канал)?

Теоретично можна, але в цьому варіанті більше мінусів, ніж переваг. У вентканалах встановлюється труба, яка підводиться якомога ближче до каміна. Потрібно розуміти, що цей вентканал буде знаходитися близько до димоходного каналу. Внаслідок цього існує серйозний ризик, що разом з повітрям у кімнату можуть всмоктуватися і продукти згоряння (дим).Найкращий вихід з такої ситуації - закінчення вентиляційного каналу робити не на даху, а, наприклад, на горищі. Але горище повинно бути добре вентильованим.

Ми рекомендуємо встановлювати забірний канал у горизонтальному напрямку!

На якому етапі закладати трубу для подача повітря для каміна?

Доступ повітря найкраще здійснювати на етапі заливки фундаменту, тобто прокласти трубу в землі перед укладанням стяжки. Це найменш витратний спосіб, ви фактично оплатите лише вартість цієї труби.

Як подати повітря, якщо в будинку вже укладене чистове стягування?

Якщо при заливанні фундаменту ви не змогли закласти трубу, то вам доведеться здійснювати підведення повітря вже на етапі спорудження каміна.

Можливі кілька варіантів вирішення цього завдання:
  1. У стяжці зробити канал, укласти трубу і залити цю ділянку заново.
  2. Трубу можна прокласти через нежитлові приміщення (гараж чи підвал), якщо такі приміщення знаходяться під каміном. Далі труба виводиться назовні. У цьому випадку вона повиненна бути ізольована.
  3. Трубу прокласти поверх чистової стяжки та обробити її декоративним коробом.

Якою має бути труба для подачі повітря: розмір, матеріал?

Матеріал, з якого виготовлений канал, не має важливого значення. Зовнішнє повітря краще постачати каналізаційною трубою з PVC, її прокладати під час заливання цементної стяжки або через отвір у стіні. Вище рівня підлоги переходити на алюмінієву гофру, її використовувати до з'єднання з патрубком камінної топки. Уникайте контакту алюмінієвої гофри зі свіжим бетоном.

Якщо повітропровід проходить не по стяжці, то з пластика на алюмінієву гофру треба переходити на відстані 0,5 м до топки, оскільки в місцях близького контакту каналу з камінною топкою можливе його нагрівання. Іноді бувають ситуації, коли канал із зовнішнім повітрям здійснюють за допомогою прямокутної труби з оцинкованого металу. Це не забороняється, але такий канал буде більш чутливим до корозії, тому обов’язково повинен бути утеплений.

Повітря може подаватися ззовні за допомогою труб як з прямокутним, так і округлим перетином. Важливим є не форма, а розріз каналу – він не може бути меншим від вхідного патрубка камінної топки, найчастіше відповідати саме Ø100 мм. Розмір вхідного отвору можна подивитися в інструкції до запланованої топки.

Якщо використовувати пластикову трубу, то яку краще брати: помаранчеву чи підійде і сіра?

Особливої ​​різниці немає. Помаранчеву трубу краще використовувати, якщо буде ризик виділення конденсату і його підмерзання. Сіра труба більш чутлива до впливу УФ променів.

Чи можливе утворення конденсату в забірному каналі?

Якщо труба буде проходити між землею і чорновою підлогою, то не потрібно остерігатися виділення конденсату. Через різницю температур конденсувати зовнішні стінки каналу можуть при проході під підлогою і через нежитлове приміщення. Там конденсат може нести небезпеку: вогкість, цвіль. Щоб уникнути появи конденсату, а також потрапляння в трубу снігу, її варто прокласти з мінімальним кутом нахилу.

Чи варто утеплювати забірний повітропровід?

При проході труби між землею і чорновою підлогою утеплювати її не потрібно., При проході через стяжку (під підлогою) або нежитлове приміщення (підвал, гараж) -треба ізолювати.

Чи потрібно передбачати трійник для видалення конденсату?

Немає потреби встановлювати додаткові трійники для стікання конденсату, просто дотримуйтесь відповідного розміру кута при монтажі.

Куди підводити повітря: під камін чи поруч з ним?

Вихід забірного каналу треба робити у місці встановлення каміна. Найкраще зробити під топку або якомога ближче до неї - все залежить від подальшої конструкції камінного облицювання.

На якій висоті над підлогою повинен виходити канал?

Після прокладання труби в стягуванні її потрібно перевести у вертикальне положення за допомогою коліна 90º. Із стяжки канал повинен виступати для подальшого з'єднання його з алюмінієвою гофрою.

На якій висоті розташувати зовнішній вхідний отвір?

Вхідний отвір на зовнішній стороні будинку повинен розміщуватись на висоті близько 30 - 50 см над поверхнею грунту, але не вище рівня топки. Прикривається він спеціальними металевими гратами з сіткою і дашком, які називають елементом подачі повітря або повітрозабірник. Встановлення таких ґрат захистить від попадання в канал механічних забруднень і снігу, а також проникнення в будинок комах і гризунів.

Установка камина

Чи буде потрапляти холодне повітря знадвору в кімнату через підведений канал?

Якщо всі елементи і стики каналу будуть герметично ізольовані, то холодне повітря ніяк не зможе вийти назовні труби.

Чи можуть через підведений канал виникати перетяги?

Ніяких перетягів не буде, якщо і канал, і топка, і всі з'єднання будуть герметичними.

Як запобігти втратам тепла через канал із зовнішнім повітрям в період, коли камін не буде експлуатуватися?

Для мінімізації тепловтрат у будинку через підведений канал в період, коли камін не палиться, в системі передбачається дросельна заслонка. Закриттям дроселя можна запобігти доступу холодного повітря ззовні і відповідно втраті тепла. Місця приєднання дросельного клапана, як і він сам, повинні бути герметично ізольовані.

Навіщо використовувати дросельний заслон, якщо на топці є «рідні» вбудовані регулювальні клапани?

Вбудовані в топку регулювальні клапани не дозволяють закриватися на 100%, вони залишають невелику щілину і повітря все одно в невеликих кількостях може потрапити всередину топки. Монтаж дросельних заслонів з силіконовим ущільнювачем забезпечує абсолютне зімкнення.

Як регулювати кількість повітря, що подається?

Дросель дозволяє не тільки закривати - відкривати підведений канал, а чітко регулювати кількість поданого повітря та відповідно й інтенсивність процесу горіння в каміні.

Як підключається подача повітря для каміна безпосередньо до топки?

У конструкції сучасних топок передбачається або спеціальний вхідний отвір для подачі повітря, або доступ повітря здійснюється через підставку - повітрозабірник. Якщо ні того, ні іншого немає, то зовнішнє повітря до каміна вам підвести не вдасться.

камін для дому

Як зовнішнє повітря потрапляє в камеру згоряння камінної топки?

Після повітрозабірника повітря проходить по внутрішніх каналах топки і через вузьку щілину між дверцятами і корпусом спрямовується на скло, створюючи цим повітряну завісу. Цей ефект називають системою "чисте скло». Також повітряні потоки можуть бути спрямовані і в інші частини топки, це залежить від виробника топки.

Чи можуть потрапляти сторонні запахи у кімнату через повітрозабірний канал?

Від якісної топки і правильно підключеного до неї каналу із зовнішнім повітрям ніякого запаху не повинно бути.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Залиште свої контакти і ми Вам із задоволенням допоможемо

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!