Як правильно підібрати підставку під камінну топку?

Фахівці рекомендують, вибираючи камінну топку для свого дому, відразу ж підбирати під неї і відповідну підставку. Такий аксесуар ніяк не порушить правильність роботи пристрою і не вплине на його безпеку, але дасть вам ряд вагомих переваг.

Навіщо потрібна підставка під камінну топку?

  • Візуальне сприйняття вогню. З допомогою підставки, ви зможете підняти камінну топку на потрібну висоту і таким чином насолоджуватися видом вогню, наприклад, на рівні очей, сидячи на дивані.
  • Зручність. Іноді підвищення топки над підлогою робить її обслуговування зручнішим, адже вам не доведеться сильно нахилятися, щоб підкинути дрова
  • Зручність. Іноді підвищення топки над підлогою робить її обслуговування зручнішим, адже вам не доведеться сильно нахилятися, щоб підкинути дрова.
  • Додатковий функціонал. У нижній частині камінної топки розміщують систему подачі зовнішнього повітря (з вулиці). Додатково під подіумом можна також організувати, наприклад, місце для зберігання і просушування дрів.
  • Технічні особливості. Наприклад, зробити підключення подачі повітря в камін за допомогою стійки зробити набагато легше.

Фахівці рекомендують, вибираючи камін для дому, відразу ж підбирати для нього і відповідну підставку. Такий аксесуар ніяк не порушить правильність роботи пристрою і не вплине на його безпеку, але дасть вам ряд вагомих переваг.

На яку висоту варто піднімати камін?

Тепло, яке виробляється в результаті горіння дров, за фізичними законами піднімається вгору. Тому, фахівці рекомендують монтувати топку не вище 30-40 см над підлогою. 

Які різновиди підставок для камінних топок бувають?

Камінна топка може бути вже з ніжками, де ніжки є частиною корпусу камінної топки. Переваги заводських ніжок очевидні: нічого не треба підганяти. Ви можете самостійно відрегулювати рівень каміна і виставити його рівно навіть на криву підлогу з мінімальними трудовитратами. Недолік у такої підставки тільки один – дорожча конструкція.

Металева підставка під камін.

Тут може бути варіант, щоб купити вже готову підставку. Багато виробників камінних топок пропонують спеціальні підставки під ту чи іншу модель. Підставка полегшує встановлення камінної топки та підводу зовнішнього повітря.

Самостійно виготовити металеву підставку. Такий варіант також можливий. Для цього ідеально підійде металевий кутник. Тут дуже важливо правильно розрахувати вагу камінної топки. Додатково можна зробити регульовані ніжки і встановити підставку відповідно рівню своєї підлоги. Такий варіант буде досить трудомістким, проте трішки дешевшим від заводського варіанту.

Підставка з цегли чи бетону. Така підставка має робитися тільки на рівній негорючій поверхні. Розмір помосту і висоту ви визначаєте самостійно, оскільки це залежить від параметрів топки. Цегла між собою з’єднується вогнетривкою сумішшю або розчином. Обов’язково необхідно “прив’язати” задню стінку з бічними. 

Після закінчення робіт не слід відразу ж встановлювати камінну топку – дайте помосту досить часу, щоб розчин добре висох. Така конструкція буде досить масивною, тому трудовитрати на її створення знадобляться не малі, але кінцева вартість – буде набагато нижчою, в порівнянні з іншими варіантами. Мінусом такого варіанту будуть труднощі при підведенні зовнішнього повітря до топки.

Підписуйтеся на нашу сторінку
Share on facebook
Facebook

Якщо у Вас виникли

Напишіть його нам та залиште свої контакти

і Ви гарантовано отримаєте вичерпну відповідь.