Як вибрати якісну камінну топку

Серцем каміна є камінна топка, яка збільшує його ефективність на 60%. Сьогодні в Україні великий вибір топок для камінів, але, якщо Ви хочете купити камін, то особливу увагу потрібно звернути на певні нюанси.
Спершу треба дізнатися, для чого призначена вибрана Вами топка. Вони діляться на два типи: безперервного горіння і періодичного.

Топки безперервного горіння

Топки безперервного горіння – це камінні топки дорожчого сегменту, бо виготовлені з більш термовитривалих матеріалів. З такою камінною топкою нічого не станеться, якщо Ви будете палити в ній 24 год. на добу весь опалювальний сезон.

Камінні топки періодичного горіння

Камінні топки періодичного горіння менш витривалі, їм треба давати час на вистигання. Якщо таку топку палити постійно, то вона швидко прогорить або ж осиплеться ущільнювач на стиках стінок камінної топки і вона вже не буде герметичною. Якщо топка металева, то може скрутитися метал. Тривалість горіння у такому каміні має бути від 6 до 10 годин (залежно від виробника). В іншому випадку закінчиться все тим, що треба буде розібрати портал, щоб замінити топку. І Ви не доведете продавцеві,скільки часу Ви палили – 5 годин чи 20!

Ми радимо вибирати камін для безперервного горіння. У такому каміні Ви зможете палити без обмежень: 24 год/добу – 7 д/тиждень.

Про режим горіння камінної топки має бути зазначено в паспорті каміна або в будь-якому іншому документі, який виданий виробником!
купити якісний камін
Якщо розглядати варіант чавунної топки, то треба в першу чергу звернути увагу на вагу і товщину стінок (знову ж таки вказані в документах від виробника). Стінка чавунної топки має бути не меншою 0,8-1 см. Краще якщо вона буде вилита монолітно (одним елементом), тоді Ви можете бути впевнені в тому, що камінна топка герметична. Чавун має властивість при нагріванні “рухатися”, при розробці корпусу монолітної камінної топки виробник це врахував.
Тому товщина стінок у різних місцях різна, залежно від навантаження на ту чи іншу ділянку. Однозначно, процес виготовлення монолітної чавунної топки значно важчий і дорожчий, порівняно із скрученою чавунною конструкцією.
Якщо говорити про сталеву топку для повітряного опалення, то вона не має створювати дискомфорту в приміщенні. Така топка має бути викладена шамотною цеглою, яка акумулює тепло. Сталь має бути завтовшки не менше 4мм. Для сталевих камінних топок використовується котельна сталь.
Кутовий камін Green
Каміни з водяною сорочкою нагрівають приміщення за допомогою води, тому тут особливу увагу потрібно приділити якості виробу, оскільки стінка, яка тріснула чи прогоріла, може спричинити витік гарячої води назовні. А зварні шви повинні витримувати тиск, створений у системі. Тільки той виробник, який хоче домогтися якості виготовленого товару, а не кількості, створить лабораторний цех на виробництві, де кожна топка проходитиме випробування під тиском.
У хорошу топку повітря повинно подаватися безпосередньо в камеру згоряння просто знадвору, завдяки чому не буде дискомфорту у приміщенні. Це означає, що вона має бути обладнана (у нижній своїй частині) елементом регулювання подачі повітря, а також повинна контролюватися інтенсивність згорання дров.

Бажаємо Вам зробити правильний вибір!

Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання