Замовити дзвінок

Термоізоляційні матеріали для камінів


Термоізоляційні матеріали для камінів треба обов'язково ісполльзовать при установці камінної топки. Це може бути як базальтова вата так і теплоізоляційні плити, які ви завжди можети купити у нас.

Чому важливо робити термоізоляцію камінів?

Налаштування якісної та ефективної роботи каміна - справа дуже відповідальна. Звичайно, багато в чому воно залежить від моделі і структури самої топки. Але також дуже важливо враховувати особливості герметизації і підібрати правильні ізолюючі матеріали. З їх допомогою можна добитися набагато більш високу тепловіддачу всієї конструкції. Також від якості підібраних ізолюючих матеріалів залежить і безпеку всієї конструкції. Тому спробуємо розібратися, що ж із себе представляє теплоізоляція камінної топки і які різновиди її бувають.

Які частини потрібно ізолювати в каміні?

  1. Короб. Це необхідно для того, щоб тепло збиралося всередині теплової камери для подальшого його поширення по всіх приміщеннях будинку.
  2. Димохід. Під час горіння дров в каміні температура димовідводів труб істотно підвищується. З огляду на той факт, що вони проходять через несучі елементи будівлі (стіни, перекриття, покрівлю) для уникнення пожароопасноті все вони повинні добре ізолюватися. Також обробка димоходу ізолюючими матеріалами дозволяє істотно скоротити втрати тепла і продовжити граничний термін експлуатації труб.
  3. Повітроводи. Їх ізоляція необхідна для нормальної транспортування гарячих потоків повітря без втрати температури в різні приміщення.

Які результати дасть теплоізоляційна обробка каміна?

  1. Істотно підвищить коефіцієнт корисної дії всієї конструкції.
  2. Чи захистить перекриття, покрівлю та стіни від ризику загоряння.
  3. Продовжить граничний термін роботи каміна.

Які термоізоляційні матеріали для камінів можуть використовуватися під час монтажу каміна?

  1. Готові моделі гнучких ізольованих повітроводів або спеціальні гнуться ізолюють рукава. Такий тип матеріалу використовується для герметизації повітряної розводки від камінної топки. З одного боку, він дозволяє істотно знизити тепловтрати на шляху транспортування гарячого повітря і підвищує ККД конструкції, з іншого - суттєво зменшує рівень шуму видаваний вентиляторами.
  2. Ізолюючі листи. Такий матеріал застосовують для герметизації короба каміна. Він дозволяє уникнути перегріву конструкції і істотно продовжити термін її експлуатації. Також такий матеріал сприяє запобіганню утворення конденсату, який є однією з головних причин руйнування камінних топок. 3) Алюмінієва стрічка для роботи з високими температурами. Такий матеріал призначений для надійної ізоляції різних стиків і з'єднань в системі. Він добре герметизирует з'єднання повітропроводів або стики базальтових плит FIREROCK або PAROC.

Для ізоляції короба каміна застосовуються такі сучасні матеріали, як:

  1. Кремнієво-кальцієві плити. Такий матеріал володіє прекрасними ізоляційними властивостями і є чудовою альтернативою традиційним способам ізоляції на основі гіпсокартону і мінеральної вати. Виглядають кремниево-кальцієвий ізолюючий матеріал як жорсткі плити з гладкою поверхнею. Він відмінно поєднується зі шпаклівкою і лягати фактично на будь-яку поверхню. При цьому він прекрасно захищає від перегріву як поверхня каміна, так і навколишні елементи. Єдиний мінус кремниево-кальцієвих плит - їх відносно висока вартість. Але, обійтися без такої ізоляції, при установці системи обігріву від каміна в приватному будинку, просто неможливо.
  2. Базальтова вата (фольгована). Дешевий матеріал, який виглядає як вогнетривка плита (здатна витримувати температуру до +750 градусів), покрита з одного боку шаром алюмінієвої фольги, здатної відштовхувати інфрачервоне випромінювання. Базальтова вата відповідає всім необхідний вимогам безпеки, стійка до високих температур і дуже довговічна. Такий матеріал практичний у використанні і відмінно підходить для самостійного монтажу.
Таким чином, теплоізоляція каміна - це повноцінний комплекс заходів, призначений для зменшення тепловтрат в каміні і на вузлах подачі тепла, а також забезпечення безпечної та довговічної роботи всієї системи. Якщо ви вирішили монтувати у себе вдома камін на дровах, такий комплекс заходів, із застосуванням сучасних матеріалів, є обов'язковою умовою для безперебійної та ефективної роботи системи на довгі роки.