5 речей, які НЕ МОЖНА робити при підключенні каміна з водяним контуром

Ми неодноразово писали про те, як потрібно робити підключення каміна з водяним контуром. Але, на жаль, все одно часто бачимо негативні наслідки підключення. Тому в цій статті хочемо ще раз звернути увагу на те, як НЕ МОЖНА підключати камін з водяним контуром! Якщо такий камін підключити неправильно, то система може бути досить небезпечною!

Що потрібно знати, навіть якщо камін підключає майстер:

1. Усі отвори, які є у камінній топці, мають своє призначення.

Усі отвори, які є у камінній топці, мають своє призначення. На фото бачимо підключення каміна, де використані тільки 2 отвори: подачі і повернення, а всі інші просто закриті. Це означає, що монтаж виконаний не фахівцем! Адже до кожного каміна є інструкція, згідно з якою будь-який спеціаліст з встановлення опалювального обладнання без проблем зможе його правильно під’єднати!
підключення каміна з водяним контуром

2. За допомогою чого відбувається підключення каміна з водяним контуром.

Підключати камін з водяним контуром можна виключно за допомогою металевої труби (зазвичай це мідна труба). Неприпустимо робити це, використовуючи трубу з пластику, бо вода в каміні може досягти навіть 95*C і не відомо, чи пластикова труба витримає таку температуру.

3. Підключення каміна в димовий канал

Підключення до димоходу має бути зроблено за допомогою труби з чорної або нержавіючої сталі. Від каміна вгору потрібно встановити вертикально 0,5м труби, а потім – коліно 45° і тоді під’єднати до димового каналу. Якщо використовувати коліно 90*, то обов’язково потрібно встановити ревізійний люк.
podklucheniya-kamina-v-dymohod-(1)
Подача воздуха в топку

4. Подача повітря в камін.

Ми вже неодноразово писали про те, що подачу повітря потрібно здійснювати знадвору. Оскільки 1 кг дров спалює 8м³ повітря, а для каміна потужністю, наприклад, 32 кВт потрібно 4-6 кг дров на одне завантаження. Отже, якщо кімната площею до 20м2, то за одну закладку може згоріти все повітря у приміщенні. Відомо, що при нестачі кисню камін просто не буде горіти.

5. Засоби безпеки при перегріві

Найпершим захистом при зростанні тиску в системі каміна з водяним контуром чи в системі будь-якого твердопаливного опалювального обладнання є розширювальний бачок. Він монтується над каміном на висоті від 1,5м. При зростанні тиску вода піднімається вгору в розширювальний бачок і зливається в каналізацію! Для розширювального бачка є свій отвір, до якого підключається труба переливу відповідного діаметру.

Розширювальний бачок

Отже, якщо Ви будете знати ці 5 нюансів при встановленні каміна з водяним контуром, то швидко зможете зорієнтуватися, з яким спеціалістом маєте справу! Грійтеся взимку, опалюючи дровами, насолоджуйтеся вогнищем і не зустрічайте на своєму шляху таких псевдоспеціалістів!