Замовити дзвінок

Проект будинку з каміном

У проекті Вашого будинку запланований камін? У цій статті ми розглянемо варіанти, як краще спроектувати будинок, щоб отримати ефективний і функціональний камін.

Камін для повітряного опалення

Найпростіший (можливо і найдешевший) варіант - це камін в центрі будинку, а навколо нього - кімнати.

У такому будинку можна встановити камін для повітряного опалення та просто вивести решітки в суміжні кімнати.

Таким чином можна з мінімальними витратами обігріти практично весь будинок! Якщо камін для повітряного опалення розмістити по периметру будинку, то теж можна обігріти багато інших кімнат, але для цього вже потрібно встановлювати вентилятор і робити примусову систему.


Камін з водяним контуром

Чим ближче буде камін з водяним контуром до газового котла, гребінці або до буферної ємності, тим менше витратних матеріалів буде використано для підключення такого каміна в систему опалення.

Не слід забувати, що камін з водяним контуром підключається в основну магістраль системи опалення, а не в найближчий радіатор.

Однозначно, що кожен випадок розглядається індивідуально і можна розробити схему системи опалення всього будинку, навіть якщо камін буде в протилежній стороні будинку від основної магістралі (якщо мова йде про камін з водяним контуром).

Каміном з водяним контуром, як і каміном для повітряного опалення можна обігріти і другий поверх дома.В разі установки каміна з водяним контуром в системі будуть працювати циркуляційні насоси. Система повітряного опалення може бути гравітаційної, якщо обігрівати тільки суміжні кімнати та кімнати над каміном. Якщо ж потрібно обігріти далекі приміщення, куди будуть прокладатися горизонтальні канали довжиною понад 4 м, то система повинна бути примусовою, тобто з вентилятором.

Найважливіше -

це переріз димового каналу для каміна, відповідний розмір якого найлегше зробити на етапі проектування чи будівництва! Все інше можна обдумати і пізніше.

Будуйте для задоволення!

 

Популярні категорії