0Корзина

Камін для опалення – подача повітря для нього

Чи можна зробити подачу повітря в камін для опалення з вертикального вентиляційного каналу?

Наш досвід доводить, що подавати повітря з вертикального каналу в камін для опалення категорично ЗАБОРОНЕНО !

І цим досвідом ми хочемо поділитися з Вами.

Не буде зайвим ще раз нагадати, для чого потрібна подача повітря безпосередньо в камеру горіння.

Важливо!

При спалюванні 1кг дров спалюється 8м³ повітря. Відповідно чим більшої потужності камін, тим більше йому потрібно повітря для горіння.

Якщо це повітря не подавати з надвору, то воно буде забиратися з кімнати. Усім відомо про наслідки браку повітря в житловому приміщенні. У кращому випадку закінчиться це тим, що будуть відкриватися вікна і втрачатиметься тепло з приміщення.

Тепер повернемося до теми, яку, власне, і розглядаємо. На зображенні ліворуч бачимо наслідки експлуатації з вертикальною подачею повітря.

На фото дросельна заслонка від автоматики, яка встановлюється на вході подачі повітря в камеру горіння. Перед монтажем ми рекомендували не робити вертикальну подачу. Проте наших рекомендацій не дотрималися і маємо те, що маємо!

А маємо наступне: коли експлуатували камін для опалення, то відбулася зворотна тяга. Про це свідчить сажа на внутрішній стінці і деформована наклейка. У даному випадку доречно згадати ще й про те, для чого взагалі призначені вентиляційні канали? Правильно, щоб забирати повітря з приміщення! У народі їх ще називають “витяжки”, тобто витягують, а не подають. От у цьому випадку витяжка і працювала так, як вона і мала працювати, але витягувала не повітря з приміщення, а чадні гази разом з сажею з камери горіння каміна. Звичайно, з технічної точки зору можна було б більш грамотно описати ці процеси, але в даному випадку ми хотіли доступно і наочно висвітлити конкретну проблему.

Так виглядатиме подача повітря в камін для опалення:

Отже, вибір за Вами!