Замовити дзвінок

Як використовувати камін для обігріву всього будинку

Камін для обігріву та принцип роботи системи опалення на основі каміна з водяним контуром.

Як можна обігріти всі приміщення будинку каміном?

Минуло багато часу з тих пір, коли сучасні каміни використовували тільки як елемент декору. Все частіше вони стають повноцінним елементом центральної опалювальної системи, навіть в якості єдиного джерела тепла в будинку.

Завдяки використанню сучасних камінів з топками, власникам будинків вдається істотно економити, особливо якщо враховувати загальну тенденцію до підвищення цін на енергоресурси.

Спробуємо розібратися в яких випадках використання каміна в центральній опалювальній системі буде доречно і як правильно це організувати.

Як використовувати камін в комплексі з водяною системою центрального опалення?

Принцип роботи каміна для водяного опалення схожий на принцип звичайного котла, що працює на твердому паливі. Їхня основна особливість - використання теплової енергії, одержуваної в результаті згоряння дров, для обігріву води, яка буде надходити в радіатори.

Що ж стосується теплової потужності таких камінів, то вона може бути від 8 до 32 кВт. У більшості випадків виробники зазначають тільки номінальну потужність виробу. Але на практиці ця величина може бути набагато бвльшою.

Все залежить від кількості дров і фази їх згоряння. Так, на даний момент теплової потужності камінів з водяним контуром більш ніж достатньо для повноцінного обігріву будинку загальною площею до 350 м².


У яких системах опалення можна використовувати камін?

На вимогу правил техніки безпеки і дозвільних документів каміни (як і твердопаливні котли) можуть функціонувати як у відкритих, так і закритих системах, незважаючи на те, яка у Вас система опалення. Однак другий варіант вимагає електроживлення.

Відкрита система відрізняється тим, що має розширювальний бак відкритого типу. При підвищенні температури рідини автоматично збільшується її об'єм, а відповідно і тиск. А якщо над твердопаливним каміном буде розширювальний бак, то ця рідина буде мати куди стікати, адже з бака є водовідведення у каналізацію.

Відкрита система каміна до закритої системи опалення підключається через пластинчастий теплообмінник .


Така деталь розподіляє всю систему на два контури. Перший буде відкритим - до нього приєднується безпосередньо камін. Другий - закритим і включає в себе теплообмінник і радіатори. Такий розподіл робить систему більш ефективною і цілком безпечною.

Однак, багато хто може помітити, що закрита система каміна ефективніше, бо не буде тепловтрат (як у випадку з теплообмінником).

Можемо Вас запевнити, що при правильному налаштуванні циркуляційних насосів різниця температури води по одну і іншу сторону теплообмінника буде не більше 5˚С.


Чи можливо нагрівати воду для побутових потреб за допомогою каміна?

Теоретично так. Практично це виглядає так, що камін з водяним контуром гріє воду в ємності непрямого нагріву (100-200л). Тобто це додаткова ємність, яка вже вимагає місця і ще один насос. Автоматика буде по черзі вмикати насоси, тобто певний період працює насос ЦО, потім насос ГВП. Якщо Вам в першу чергу потрібно нагріти бойлер (ємність), то можна виставити в автоматиці пріоритет «бойлер ГВП» і поки він не нагріється насос ЦО не включається.

Наскільки вигідний такий варіант каміна?

Крім безпосередньо каміна, який функціонує одночасно з основним джерелом тепла, знадобиться установка безперебійного джерела електроживлення, теплообмінника, системи безпеки і т.д. Потрібно також врахувати ці витрати, які повністю окупляться з часом за рахунок відчутного зниження витрат, пов'язаних з експлуатацією системи. Особливо це актуально для власників будинків з відсутністю вільного доступу до природного газу.

Подібна система буде вигідна як в економічному плані, так і в естетичному. Оскільки Ви будете отримувати задоволення від обігріву будинку справжнім каміном. Що стосується окупності таких систем, то вона залежить від багатьох факторів. Безпосередньо вартість їх монтажу досить висока, але при регулярному використанні економія на паливі може покрити її досить швидко.

Прораховуючи термін окупності, важливо обов'язково враховувати тепловтрати будинку, передбачувану зовнішню температуру, як часто буде використовуватися камін для опалення, температуру комфорту в приміщенні і ін.

Потрібна консультація? Ми завжди рады спілкуванню :) Наші контакти