0Корзина

Основа системи опалення від каміна

Cистеми опалення від каміна, в основі яких лежить конвекційний принцип (або теплообмін повітря всередині приміщення). Це означає, що для того, щоб забезпечити нормальний процес обігріву, необхідно забезпечити можливість:

  1. Вільної подачі повітря з приміщення в теплову камеру каміна;
  2. Безперешкодного виходу нагрітого повітря.

У цій статті мова йде не про зовнішній повітрі (для горіння), а про обігрівається кімнатному повітрі.

Нормальну циркуляцію кімнатного повітря реально здійснити тільки в разі наявності грамотної конструкції теплового короба.

Обов'язковою деталлю камери каміна є спеціальна дровница або вхідні ґрати. Вона буде відповідати за приплив холодного повітря з приміщення. Її потрібно передбачити в нижній частині каміна.

Проходячи через це вхідний отвір, кімнатне повітря нагрівається від корпусу камінної топки.


Моделі камінів для системи повітряного опалення можна подивитися ТУТ


З чого складається система опалення від каміна

Підігрітий повітря потрапляє в тепловий короб каміна. Ця частина може складатися з декількох окремих камер:

Початкова камера розташовується під специфічним металевим конвектором (дистриб'ютором). Саме ця частина відповідальна за накопичення і подальший розподіл теплого повітря по опалювальних кімнатах.

Цей процес може відбуватися за допомогою вентилятора або без нього. Забір холодного кімнатного повітря в цю камеру відбувається з приміщення через вхідні грати (дровницу), через щілини між внутрішніми стінками дистриб'ютора і топкою каміна.

З дистриб'ютора повинні виходити як мінімум два патрубка. Вони приєднуються до ґрат, розташованим на бічних стінках каміна.

Ці решітки грають роль своєрідного запобіжника в разі відключення вентилятора (наприклад, через перебої в електромережі або закриття вихідних решіток в інших приміщеннях, що обігріваються).

Ця камера обов'язково повинна бути ізольована. Це необхідно для зменшення кількості тепловтрат і негативних впливів на найближчі конструкції. Звичайно, таке тепло не пропаде, а просто вийде в кімнату, в якій розташований камін, але дуже часто в цьому приміщенні і так занадто жарко, а опалення віддалених кімнат проблематично.


Друга камера системи опалення від каміна

Друга камера призначена для додаткового відбору тепла. У неї повітря надходить через бічну решітку - просвіт між внутрішньою стінкою каміна і зовнішньої частиною дистриб'ютора.

Тут повітря підігрівається від труби відводу продуктів горіння. У ній остаточно спалюються гази, що виникли в результаті дистиляції деревини, тому вона може бути дуже гарячою. Такий підігріте повітря буде виходити через фасадну грати (спеціальне верхнє вентиляційний отвір камери).

Він буде гравітаційно осідати в приміщенні, в якому встановлений камін, або за допомогою труб поставлятися в довколишні кімнати.

Такий підігріте повітря буде виходити через фасадну грати (спеціальне верхнє вентиляційний отвір камери). Воно гравітаційно надходить в приміщення, в якому встановлений камін або за допомогою труб буде поставлятися в довколишні кімнати.


Остання частина - декомпресійна камера. Це простір під стелею, яке, за допомогою так званого захисного екрану, відокремлює надмірно розігрітий димовідвідний короб від розташованого поблизу перекриття. Така камера повинна мати пару решіток.

Вони повинні бути розташовані асиметрично з різних сторін димовивідного короба каміна. Такі решітки призначені для вільного переміщення повітря і зниження температури в цьому просторі.

Якісна ізоляція цієї частини вкрай важлива в будинках з дерев'яним перекриттям, не тільки з метою збереження тепла, але з міркувань безпеки.

Інакше можливе надмірне перегрівання стінок каміна і перекриття, яке знаходиться безпосередньо над цією камерою. Якісну ізоляцію можна виконати або за допомогою силикатно-вапняних блоків, які в той же час будуть основою каміна, або спеціальної жаростійкої мінеральною ватою.


Системи опалення від каміна - це наш профіль вже більше 13 років. Якщо Вам потрібно підібрати камін і розрахувати систему опалення від нього - наші фахівці охоче Вам допоможуть в цьому!