Замовити дзвінок

Основа системи опалення від каміна

Система опалення від каміна - це принцип конвекції, тобто кругообіг повітря всередині приміщення. Це означає, що для того, щоб забезпечити нормальний процес обігріву, необхідно забезпечити можливість:

  1. Вільної подачі повітря з приміщення у теплову камеру каміна;
  2. Безперешкодний вихід нагрітого повітря.

У цій статті мова йде не про зовнішнє повітря (для горіння), а про кімнатне, яке нагрівається.

Нормальну циркуляцію кімнатного повітря реально здійснити тільки в разі наявності грамотної конструкції теплового короба.

В нижній частині обудови каміна обов'язково має бути отвір для забору повітря. Це може бути просто ніша або ж металева решітка. Він буде відповідати за забір холодного повітря з приміщення. 

Проходячи через це вхідний отвір, кімнатне повітря нагрівається від корпусу камінної топки.


Моделі камінів для системи повітряного опалення можна подивитися ТУТ


З чого складається система опалення від каміна

Нагріте повітря потрапляє в тепловий короб каміна. Ця частина може складатися з декількох окремих камер:

  1. Початкова камера розташовується над камінною топкою і обмежується специфічним металевим конвектором (дистриб'ютором). Саме ця частина відповідальна за накопичення і подальший розподіл теплого повітря по кімнатах. Цей процес може відбуватися за допомогою вентилятора або без нього. Забір холодного кімнатного повітря в цю камеру відбувається з приміщення через вхідну ришітку чи отвір, через щілини між внутрішніми стінками дистриб'ютора і топкою каміна.

З дистриб'ютора повинні виходити як мінімум два патрубка. Вони приєднуються до решіток, які  розташовані на бічних стінках каміна.

Бокові решітки виконують роль своєрідного запобіжника, бо у випадку припинення роботи вентилятора (наприклад, через перебої в електромережі) або закриття вихідних решіток в інших приміщеннях, то тепло буде активно виходити через бокові решітки.

Ця камера обов'язково повинна бути ізольована. Це необхідно для зменшення кількості тепловтрат і негативних впливів на найближчі конструкції. Звичайно, таке тепло не пропаде, а просто вийде в кімнату, в якій розташований камін, але дуже часто в цьому приміщенні і так занадто жарко, а опалення віддалених кімнат проблематично.


2. Друга камера призначена для додаткового відбору тепла. У неї повітря надходить через бічну решітку - просвіт між внутрішньою стінкою каміна і зовнішньої частиною дистриб'ютора.

Тут повітря підігрівається від димохідної труби, яка може бути дуже гарячою. Це повітря буде виходити через фасадну решітку у ту кімнату де встановлений камін.


3. Остання частина - декомпресійна камера. Це простір під стелею, який зроблений за допомогою так званого захисного екрану. Він відокремлює надмірно розігріту 2-гу камеру від міжповерхового перекриття. Така камера має мати 2 невеличкі решітки.

Вони мають бути розташовані асиметрично з різних сторін димовивідного короба каміна. Таким чином простір між стелею та тепловою камерою каміна вентилюється.

Декомпресійна камера вкрай важлива з міркувань безпеки у будинках з дерев'яним перекриттям. Ізолювати всі камери камінної конструкції можна як жаростійкою мінеральною ватою так і плитами SuperIsol.Системи опалення від каміна - це наш профіль вже більше 13 років. Якщо Вам потрібно підібрати камін і розрахувати систему опалення від нього - наші фахівці охоче Вам допоможуть в цьому! Наші контакти