Замовити дзвінок

Чи потрібна автоматика для каміна?

Технології, які використовуються у виробництві камінів, постійно розвиваються. Особливий акцент ставиться в основному на тому, щоб викиди з каміна відповідали найсуворішим екологічним вимогам, з метою досягнення максимально чистого спалювання та вирішення інших екологічних проблем. Проте це не означає, що галузь не розвивається в інших аспектах. Навпаки, за останні кілька років змінився не тільки підхід до збереження навколишнього середовища, а й почали використовувати нові технології у конструкції камінів, а їх дизайн зазнав серйозної революції.

У наші домівки все сміливіше проникають розумні пристрої та системи: автоматичне керування системою відеонагляду, вентиляції чи опалення навіть за допомогою програми на телефоні. Таким чином, природним кроком у розвитку камінної промисловості стало електронне керування каміном.

Які переваги автоматичного керування каміном?

Є три основні причини, чому варто розглянути можливість адаптації існуючого каміна або встановлення нового з електронним управлінням. Це насамперед заощадження коштів на обігріві до 30%, а також це дуже зручно, окрім того, це ще й наш внесок у захист навколишнього середовища. Пояснимо більш детально.

  1. Економія. Електронний контролер (автоматика) дозволяє точно визначити температуру теплоносія в каміні та вмикає насоси тільки тоді, коли вже досягнута потрібна температура. Також вона керує подачею повітря відповідно до t води і це забезпечує особливу економію. Як це працює? У камінну топку встановлюються датчики температури, які передають контролеру інформацію про необхідність збільшення або зменшення подачі повітря для горіння. Залежно від ситуації у каналі подачі повітря відкривається або закривається заслонка, регулюючи таким чином кількість повітря, яке подається у камеру горіння.
  2. Зручність. Замість того, щоб часто докладати дрова, користувачі електричних регуляторів (автоматики) отримують вигоду від оптимального згоряння, що означає, що дрова максимально згоряють, утворюючи теплову енергію, а в каміні залишиться мінімум попелу.
  3. Екологія. Електронне управління каміном дає користувачам набагато більше контролю над кількістю спаленого палива. Оптимальне налаштування температури дозволить уникнути перегріву, зменшить втрати тепла і таким чином сприятиме тривалому терміну безвідмовної служби всіх частин системи опалення каміна.

Сучасний камін - це зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

Як досягти реальної економії завдяки камінному опаленню?

Встановлення каміна з неконтрольованим процесом горіння не є гарантією економного опалення будинку. Автоматика допомагає зменшити кількість використання палива, але не треба забувати, що ефективність і економічність каміна ще залежать від того, якої якості паливо буде використовуватись.

Що ми можемо зробити, щоб ефективно використовувати опалення каміна з автоматикою?

Спершу потрібно досягти ідеальної температури. Усім жителям будинку має бути комфортно – хтось любить, щоб було досить тепло, інші ж полюбляють перебувати у прохолодному приміщенні. Тому на автоматиці можна встановити температуру для загальних кімнат будинку, а вже у спальнях регулювати кімнатними термостатами. Але варто пам'ятати, що нижча температура у житловому приміщенні не тільки заощаджує гроші, але й зберігає здоров’я. Оптимальна температура у житлових приміщеннях повинна бути в діапазоні від 18 до 22 °C. Не варто економити на каміні. Краще інвестувати в сучасний якісний більш економічний і екологічний камін та у всю систему опалення, ніж заощадити при встановленні системи опалення, а потім зіткнутися з проблемами під час експлуатації.

Готуємо правильне паливо

Сухе дерево, тобто з вологістю не більше 20%, горить чистіше та ефективніше, ніж вологе. Звичайно, що Ви будете впевнені в якості дерева тільки тоді, коли самі його заготуєте. Тобто, якщо купити вологі дрова, скласти їх у добре вентильоване приміщення, а ще краще просто під навісом, та просушити їх протягом 2-ох років, то Ви гарантовано отримаєте сухе паливо.

Вологі дрова можна купити вдвічі дешевше, ніж сухі.

Але коли ви не маєте можливості зберігати дрова, то рекомендуємо купити вологотестер, який допоможе уникнути покупки неякісної деревини.

Звернемо увагу на правильну техніку розпалювання дров у каміні

Найкращою технікою для спалювання дров у каміні є «верхній» метод. При такому методі майже відсутній дим, мінімальна кількість шкідливих речовин (зменшення викидів пилу до 80% у порівнянні з нижнім горінням!), а дрова згоряють майже повністю. При такому методі розпалюємо камін сухими дровами, розкладаючи внизу товстіші поліна, посередині менші, а зверху кладемо розпалювач - бажано з дерев'яної тирси.