Замовити дзвінок

Чи можна планувати камін біля сходів

Камін - невід'ємна частина сучасного будинку і його справжнє серце. Саме тому часто він розташований у центрі. Усе частіше дизайнери використовують варіант поєднання каміна і сходів. Це виглядає досить ефектно, але чи функціонально? Чи безпечне таке розміщення каміна?

Яка роль каміна біля сходів?

Ці два елементи інтер’єру однозначно привертають увагу. Вони створюють ідеальну композицію, у якій гармонійно доповнюють один одного.

Сходи розташовують у різних частинах будинку, це залежить від його розмірів. Розміщення каміна залежить від розміщення димоходу та типу системи обігріву від нього. Камін є не тільки візуально красивим доповненням, але і виконує роль системи опалення. Завдяки йому прохолодними вечорами будинок наповнюється теплом, а повернення в таку приємну атмосферу – велика нагорода після важкого дня поза домом.

Причиною того, чому камін є мрією багатьох майбутніх інвесторів, є бажання людей побути у неповторній атмосфері та створити затишне середовище у своєму домі. А от розміщення сходів залежить вже від загального дизайну.

Пам’ятайте, що камін біля сходів, – це відмінне рішення, щоб приховати конструкцію проходу з одного рівня будинку на інший. Стінка каміна часто маскує більшу частину сходів, а за нею видно лише їх ніжний контур. Загалом це цілісна система, в якій кожен елемент займає своє місце. Але чи дійсно камін біля сходів є правильним рішенням,якщо мова йде про його функціональність і, перш за все, вплив на дизайн сходів? Чим загрожує необдуманий вихід із ситуації?

Камін біля сходів - функціональні аспекти

Якщо розглядати з точки зору відпочинку біля каміна, який розташований біля сходів, то процес релаксації може бути порушений іншими мешканцями будинку, які будуть підніматися чи опускатися по сходах. Це означає, що ми не можемо повністю розслабитися біля каміна, коли захочемо. Чим більше людей у будинку, тим більше руху по сходах. Тому встановлення каміна біля сходів треба ретельно продумати і виключити будь-які мінуси.

Кожна ситуація індивідуальна, оскільки у мешканців різні потреби. При цьому кожен будинок теж має свої особливості, тому вибирати камін варто, порадившись з професіоналом – виробником якісної продукції або фахівцем-монтажником. Занадто велика потужність каміна - безпека і стійкість Проблемою може бути занадто велика потужність каміна і його надмірний перегрів.

Це стосується не тільки самого каміна, але і приміщення, в якому він розташований. Тобто у невеликому приміщенні потужний камін створить надто високу температуру, а якщо поблизу будуть сходи з легкозаймистих матеріалів, то це може мати серйозні наслідки. Дерев’яні сходи можуть сильно постраждати від надлишку тепла, що виробляється каміном. Деревина з часом може висохнути, що може призведе до зменшення об’єму деревини, а отже – до зміни розмірів усіх дерев’яних елементів, що знаходяться в тісному контакті з теплом.

Можна розгянути варіант каміна з подвійним чи потрійним склом і таким чином зменшити теплове випромінювання через скло.

Сходи – це інвестиція на роки – зазвичай досить дорога. Піддавати їх занадто високим температурам не тільки шкідливо, але і не дуже вигідно для нашого гаманця.

Що робити, щоб висока температура каміна не впливала на конструкцію сходів?

У такому випадку роблять бетонні сходи, замість дерев’яної конструкції. Потім дерев’яні сходи монтуються на бетон. Однак це рішення теж не завжди є вдалим. Дерев’яні сходи все одно можуть тріснути від надто високої температури. Тому при такому плануванні потрібно ретельно підібрати потужність каміна.

Камін біля сходів - відповідна ізоляція

Правильна ізоляція каміна - дуже важливе питання. Це має велике значення для накопичення тепла всередині, щоб камін не викидав тепло у приміщення. Прекрасним рішенням є акумуляційні обудови каміна. Найважливішою особливістю таких конструкцій є те, що накопичене тепло повільно передається в приміщення, частково акумулюючи його. Такі модульні конструкції виготовляють з накопичувального бетону. Це чудова пропозиція для енергоефективних будинків, які орієнтуються на рівномірний розподіл накопиченого тепла в кімнаті. Підсумовуючи всі переваги і недоліки поєднання сходів та каміна, варто уважно розглянути всі альтернативи і вибрати той варіант, який буде безпечним для сходів.