0Корзина

Як обігріти будинок

Для того, щоб ефективно обігріти одне велике приміщення або навіть будинок на кілька кімнат за допомогою камінної топки, необхідний якісний і продуманий розподіл теплого повітря. Іноді досить простого повітрообмінника (дистриб'ютора) та комплексу термостійких труб для досягнення цієї мети. У цьому випадку повітря розподіляється природним шляхом за допомогою гравітації. В інших випадках може знадобитися встановлення додатково камінного вентилятора.

Основне завдання цього пристрою - це підсмоктування підігрітого в топці повітря і його рівномірний розподіл по всіх опалюваних приміщеннях через систему повітроводів. Завдяки камінному вентилятору можна створити систему опалення від камінної топки, яка буде максимально енергоефективною. До того ж покращиться і якість роботи системи, адже тепло буде набагато швидше розподілятися по кожній кімнаті будинку і час прогріву скоротиться.

Основні параметри камінних вентиляторів:

  • Допустима температура повітря, що транспортується, – від 0 до +180 °C.
  • Може застосовуватись для обігріву приміщень із сезонним чи постійним проживанням людей.
  • Необхідний діаметр повітроводу для підключення конструкції – 125 або 150 мм.
  • Конструкція обладнана вмонтованим терморегулятором.

Корпус

Основна частина конструкції виготовлена ​​із оцинкованої сталі. Корпус забезпечує термозахист вентилятора та звукоізоляцію, а його перфорація – охолодження двигуна працюючої системи та внутрішній потік повітря. Як працює конструкція опалювального каміна? З теплової камери каміна (або інакше - дистриб'ютора), зовнішньої оболонки, розташованої над камінною топкою, підігріте повітря потрапляє до вентилятора по з'єднаному з ним повітропроводу. Після цього потоки за допомогою роботи вентилятора поширюються зовнішніми повітроводами і підводяться до кожного приміщення.

Як змонтувати конструкцію?

Дистриб'ютор до вентилятора можна кріпити за допомогою неізольованої алюмінієвої труби, від конструкції повинні відходити виключно ізольовані труби. З'єднання можливе лише за допомогою патрубків круглого перерізу. Кожен стик повинен бути надійно загерметизований за допомогою алюмінієвої стрічки, що самоклеїться. На кінці кожної вихідної труби встановлюються або термостійкі анемостати, або решітки вентиляції.

Навіщо потрібний термостат для вентилятора?

Вентилятор для камінної топки може мати ізольований гвинт та термостат Darco An (BanAn). Він необхідний для того, щоб вентилятор працював в автономному режимі. Наприклад, коли температура всередині досягає заданого на зовнішньому датчику значення – система автоматично вмикається. Коли це значення падає нижче заданого – конструкція перестає працювати і повітря не розподіляється.

Відмінності між моделями вентиляторів для камінних топок Darco An та BanAn

Маркування першої варіації (An) означає без байпасу, другий (BanAn) із наявністю байпасу. Що таке цей байпас і навіщо він потрібен камінному вентилятору? У перекладі з англійської bypass -” обхід” - це своєрідний обхідний трубо- або повітропровід, який дозволяє нагрітому повітрю проходити паралельно вентилятору. Це дає можливість проводити нагріте повітря повз двигун вентилятора. Ця опція може бути дуже корисною у разі нестабільної подачі електроенергії.

З чого складається байпас?

До складу конструкції входять фільтр та спеціалізований біметалічний клапан. Фільтр необхідний для підготовки потоків повітря, що надходять з дистриб'ютора безпосередньо до вентилятора. Зазвичай такі вироби мають дуже низький опір потокам повітря. Клапан відіграє роль своєрідного запобіжника у разі перебоїв з електрикою і може відкриватися у двох напрямках:

  1. У першому випадку він скеровує розігріті потоки повітря безпосередньо в одне приміщення, минаючи двигун вентилятора, і таким чином захищає його від перегріву у вимкненому стані.
  2. У другому – стабілізує загальну температуру в середині системи. Тобто, якщо температура повітря, що надходить з дистриб'ютора, загрожує безпечній роботі камінного вентилятора, то байпас проводить забір холодного повітря із зовнішнього приміщення. Змішуючись, ці потоки утворюють комфортну температуру для роботи вентилятора та обігріву приміщень та перешкоджають його поломкам.

Які ще особливості мають камінні вентилятори?

Насамкінець варто відзначити, що немає необхідності в монтажі вентилятора безпосередньо біля самого каміна. Пристрій може бути встановлений у підсобному приміщенні, на горищі і т.д., тоді ви повністю уникнете зайвого шуму і зможете насолодитися не тільки ефективною, але й тихою роботою камінної топки.