Замовити дзвінок

Як вибрати якісну камінну топку

Що таке камін?

Це конструкція, яка поєднує в собі одночасно 2 функції:

  1. Декоративну, оскільки досить часто камін є невід’ємним елементом інтер'єру сучасної квартири чи будинку.
  2. Опалювальну. Теплову енергію, отриману в процесі горіння дров у каміні, використовують для обігріву приватного будинку чи квартири.

Сама конструкція складається з камінної топки, яка і виконує опалювальну функцію, димоходу та оздоблювального елемента - камінного порталу. Від якості камінної топки залежить ефективність системи обігріву.

Яку потрібно купити камінну топку?

Сьогодні на ринку можна купити камінну топку як для безперервного горіння, так і для періодичного. І ті й інші працюють на дровах, але не у всіх можна палити 24/7.

Отож, давайте більш детально розглянемо, яка відмінність між цими двома типами обладнання.

Камінні топки безперервного горіння

Такий варіант підходить у тому випадку, якщо Ви плануєте часто користуватися каміном. Камінне обладнання безперервного горіння виготовляється з матеріалів, які не бояться постійних температурних навантажень, а конструкція залишається герметичною протягом багатьох років. Єдиним недоліком є їхня ціна. Адже використання якісних матеріалів здорожчують собівартість виробу. Проте Ви можете не хвилюватися, що топка трісне чи прогорить.

Камінні топки періодичного горіння

У камінній топці, яка розрахована на періодичне горіння, не можна палити постійно, їй треба давати час на охолодження. Якщо таку топку експлуатувати у безперервному режимі, то вона може швидко прогоріти або ж осипеться ущільнювач у місцях стику стінок і вона втратить свою герметичність. Це небезпечно тим, що дим може потрапити у житлове приміщення. Тривалість горіння в такому каміні повинна бути не більше 4-5 годин (залежно від виробника).

Якщо Ви купите камін для безперервного горіння, то можете використовувати його навіть як єдине джерело тепла. Про режим горіння камінної топки має бути зазначено у паспорті каміна або будь-якому іншому документі, який виданий виробником!

Чавунна камінна топка для постійного горіння

Якщо розглядати варіант чавунної топки, то треба в першу чергу звернути увагу на вагу і товщину стінок (вони теж вказані в документах від виробника). Стінка чавунної топки має бути товщиною не менше, ніж 0,8 см. Краще, якщо вона буде вилита монолітно (одним елементом), тоді Ви можете бути впевнені в тому, що камінна топка герметична.

Вас може насторожити те, що чавун має властивість при нагріванні «рухатися», але можемо Вас запевнити, що виробник врахував це ще при проектуванні. Товщина стінок монолітної топки у різних місцях різна, тобто там, де найменше температурне навантаження, товщина стінки може бути і 0,8 см, а у місцях максимальних температурних навантажень товщина стінки має бути до 2 см. Однозначно, що процес виготовлення монолітної чавунної топки досить важкий та затратний, якщо порівнювати із скрученою чавунною конструкцією.Сталева камінна топка для постійного горіння

Якщо говорити про сталеву топку для повітряного опалення, то бажано, щоб її камера горіння була футерована шамотом, вермикулітом чи керамікою. Товщина сталі має бути не менше 4 мм. Для сталевих камінних топок використовується котельна сталь.
Камінна топка з водяною сорочкою

Каміни з водяною сорочкоюнагрівають воду, яка рухається по всій системі опалення та віддає тепло у приміщення. Така конструкція має бути виготовлена дуже якісно, бо стінка, яка тріснула або прогоріла, може викликати витік гарячої води назовні. А зварні шви повинні витримувати тиск, створений у системі. Тільки той виробник, який дбає про якість, а не кількість виготовленого товару, створить лабораторний цех на виробництві і кожну топку перевірятиме під тиском.

Основною вимогою до будь-якого каміна є обов'язкова подача повітря безпосередньо у камеру горіння, оскільки для горіння 1 кг дров потрібно 8м³ повітря.

Бажаємо Вам зробити правильний вибір!