Дизайн камінів - основні стилі
Каміни останнім часом усе більше повертаються в моду. Все більше жителів заміських будинків або великих квартир віддають перевагу цьому варіанту обігріву приміщення. І це не дивно, адже разом з відмінними функціональними якостями і красою вогню каміни мають ще й неймовірно привабливий дизайн. Сьогодні існує величезна різноманітність стилів оформлення таких виробів, що дозволяють їм вписатися фактично в будь-який тип інтер'єру. Ось лише деякі основні напрямки.
Основні стилі дизайну камінів:
- Рустик (або «кантрі»).
З давніх часів каміни були центром будинку, затишним вогнищем,біля якого збиралася вся родина. Цю ідею і втілює в собі подібний стиль камінів. Сільська невибагливість тут поєднується з масивністю конструкції і простотою форм.
Такі каміни зазвичай дуже великі і є центром простору кімнати, тому ідеально підходять для просторих приміщень (наприклад, вітальні заміського будинку). Для розпалювання в них використовуються дрова. Обов'язкова наявність димовідвідної труби.
За конструкцією вони схожі на букву «Д». Для облицювання в такому стилі використовують штучно зістарену цеглу, піщаник або вапняк.
Переглянути моделі камінів в стилі кантрі
Класичний стиль.
Цей тип оформлення камінів прийшов до нас з розкішних особняків європейської знаті. Він відрізняється химерністю декору, компактними формами і приховуванням усіх декоративно непривабливих елементів.
Здебільшого такі конструкції вбудовують у стіну і декорують лише зовнішній фасад каміна. Якщо ж димохід залишається видимим - його приховують за спеціальними нішами з гіпсокартону.
Основна особливість камінів у класичному стилі - декорований П-подібний портал. Він може бути оброблений ліпниною, різьбленням оригінальних малюнків і т.д.
Для декору використовуються максимально розкішні матеріали - мармур, дорогі породи дерева, напівкоштовні камені.
- Етно.
Такі інтер'єри характеризуються використанням будь-яких деталей національного колориту. Це може бути різьблення, суворі скандинавські мотиви або інші варіації. Також величезною популярністю користуються східні каміни з напівкруглим фасадом. Конструкція камінів у східному стилі може бути абсолютно різноманітною, тут більшу роль відіграє зовнішня обробка і наявність декоративних елементів.
Хай тек.
Каміни у такому стилі ідеально підходять навіть для невеликих квартир та інших обмежених просторів.
На відміну від попередніх моделей тут основний акцент зроблено на простоту і функціональність. Такі каміни відрізняються використанням надсучасних технологій, максимальною герметичністю і, відповідно, дуже високими показниками ККД.
Вони можуть мати дуже різноманітні форми - від класичного прямокутника до нетипових куль і кутових конструкцій.
Каміни у стилі хай-тек будуть ідеально виглядати в мінімалістичному інтер'єрі.
- Модерн.
Такий собі мікс традиційної конструкції кінця IXX початок XX століття з сучасними матеріалами і технологіями.
Варіацій камінів у стилі модерн можна знайти просто величезну кількість. Тут не використовується занадто багато технологічних інновацій, а перевага віддається класичним напівкруглим і прямокутним формам.
При цьому подібні каміни виглядають гармонійно і здатні вписатися в інтер'єр сучасного будинку або квартири.
Що стосується декору, то в подібному стилі намагаються уникнути занадто яскравих і зухвалих елементів і віддають перевагу фасадам без прикраси.
- Шале.
Один з найбільш «теплих» і затишних стилів. У ньому максимальна імітація реалістичності природи. Тому для облицювання тут використовують тільки натуральний камінь та дерево.
При цьому за рахунок вибору світлих (бежевий, теракотовий, білий і т.д.) відтінків конструкція не виглядає занадто грубою, а навпаки легкою і привабливою та нагадуватиме вам про приємні посиденьки біля вогнища в горах.
Таким чином, варіацій оформлення дизайну каміна існує безліч. Вибирати їх треба, керуючись загальною концепцією кімнати, а також особистими перевагами. Але який камін ви б не підібрали, він у будь-якому випадку додасть оселі затишку, елегантності, а вам принесе море позитивних емоцій.