Замовити дзвінок

Дизайн камінів - основні стилі

Каміни останнім часом усе більше повертаються в моду. Все більше жителів заміських будинків або великих квартир віддають перевагу цьому варіанту обігріву приміщення. І це не дивно, адже разом з відмінними функціональними якостями і красою вогню каміни мають ще й неймовірно привабливий дизайн. Сьогодні існує величезна різноманітність стилів оформлення таких виробів, що дозволяють їм вписатися фактично в будь-який тип інтер'єру. Ось лише деякі основні напрямки.

Основні стилі дизайну камінів:

 1. Рустик (або «кантрі»).

  З давніх часів каміни були центром будинку, затишним вогнищем,біля якого збиралася вся родина. Цю ідею і втілює в собі подібний стиль камінів. Сільська невибагливість тут поєднується з масивністю конструкції і простотою форм.

  Такі каміни зазвичай дуже великі і є центром простору кімнати, тому ідеально підходять для просторих приміщень (наприклад, вітальні заміського будинку). Для розпалювання в них використовуються дрова. Обов'язкова наявність димовідвідної труби.

  За конструкцією вони схожі на букву «Д». Для облицювання в такому стилі використовують штучно зістарену цеглу, піщаник або вапняк.

  Переглянути моделі камінів в стилі кантрі


 2. Класичний стиль.

  Цей тип оформлення камінів прийшов до нас з розкішних особняків європейської знаті. Він відрізняється химерністю декору, компактними формами і приховуванням усіх декоративно непривабливих елементів.

  Здебільшого такі конструкції вбудовують у стіну і декорують лише зовнішній фасад каміна. Якщо ж димохід залишається видимим - його приховують за спеціальними нішами з гіпсокартону.

  Основна особливість камінів у класичному стилі - декорований П-подібний портал. Він може бути оброблений ліпниною, різьбленням оригінальних малюнків і т.д.

  Для декору використовуються максимально розкішні матеріали - мармур, дорогі породи дерева, напівкоштовні камені. 3. Етно.

  Такі інтер'єри характеризуються використанням будь-яких деталей національного колориту. Це може бути різьблення, суворі скандинавські мотиви або інші варіації. Також величезною популярністю користуються східні каміни з напівкруглим фасадом. Конструкція камінів у східному стилі може бути абсолютно різноманітною, тут більшу роль відіграє зовнішня обробка і наявність декоративних елементів.


 4. Хай тек.

  Каміни у такому стилі ідеально підходять навіть для невеликих квартир та інших обмежених просторів.

  На відміну від попередніх моделей тут основний акцент зроблено на простоту і функціональність. Такі каміни відрізняються використанням надсучасних технологій, максимальною герметичністю і, відповідно, дуже високими показниками ККД.

  Вони можуть мати дуже різноманітні форми - від класичного прямокутника до нетипових куль і кутових конструкцій.

  Каміни у стилі хай-тек будуть ідеально виглядати в мінімалістичному інтер'єрі.
 5. Модерн.

  Такий собі мікс традиційної конструкції кінця IXX початок XX століття з сучасними матеріалами і технологіями.

  Варіацій камінів у стилі модерн можна знайти просто величезну кількість. Тут не використовується занадто багато технологічних інновацій, а перевага віддається класичним напівкруглим і прямокутним формам.

  При цьому подібні каміни виглядають гармонійно і здатні вписатися в інтер'єр сучасного будинку або квартири.

  Що стосується декору, то в подібному стилі намагаються уникнути занадто яскравих і зухвалих елементів і віддають перевагу фасадам без прикраси.
 6. Шале.

  Один з найбільш «теплих» і затишних стилів. У ньому максимальна імітація реалістичності природи. Тому для облицювання тут використовують тільки натуральний камінь та дерево.

  При цьому за рахунок вибору світлих (бежевий, теракотовий, білий і т.д.) відтінків конструкція не виглядає занадто грубою, а навпаки легкою і привабливою та нагадуватиме вам про приємні посиденьки біля вогнища в горах.
  Таким чином, варіацій оформлення дизайну каміна існує безліч. Вибирати їх треба, керуючись загальною концепцією кімнати, а також особистими перевагами. Але який камін ви б не підібрали, він у будь-якому випадку додасть оселі затишку, елегантності, а вам принесе море позитивних емоцій.