Замовити дзвінок

Сучасні технології в будівництві камінів

Хочете встановити камін?

Не забувайте про один з головних етапів у будівництві домашнього вогнища - термоізоляцію. Дуже важливо подбати не тільки про ефективне, але і безпечне функціонування всієї системи каміна. Тому при встановленні каміна треба дотримуватись норм протипожежної безпеки, а саме: запобігти впливу високих температур на поверхні, що прилягають до камінної топки або димоходу.

Щоб це здійснити, потрібно ізолювати корпус топки, прохід димоходу через дах або перекриття, а також стіни, які прилягають до каміна.

У цій статті ми розповімо про негорючі матеріали з низькою теплопровідністю, які використовуються в термоізоляції системи каміна.

Короб з гіпсокартону і мінеральної вати

Встановлення такого короба - метод відносно старий, займає досить багато часу і вимагає максимальної старанності.

Спочатку треба виконати ізоляцію прилеглих стін: приклеїти мінеральну вату за допомогою клею і металевих дюбелів.

Наступний крок - спорудження каркасу з алюмінієвих профілів, а потім - зашивка його ватою. У конструкцію каркасу листи мінеральної вати потрібно вкладати так, щоб алюмінієвий екран був спрямований всередину камери.

Далі необхідно ретельно проклеїти стики листів мінеральної вати алюмінієвою стрічкою. Вона обов'язково повинна витримувати вплив високих температур - бути термостійкою.

Після повної ізоляції теплової камери потрібно зашити її гіпсокартонними плитами, а потім шпаклювати і декорувати.

Усі стики зовні зміцнити за допомогою стрічки або сітки. Після цього Вам залишається тільки нанести шпаклівку чи декоративну штукатурку на свій смак.

У чому ж мінус такого способу ізоляції? Термін служби такої конструкції приблизно 5 років.

Чому? - запитаєте Ви. Адже виробники мінеральної вати заявляють досить великі терміни експлуатації.

Справа в тому, що виробник вати може стверджувати про її стійкість до дії високих температур, але гарантувати стійкість проклейки стиків не може ніхто. Саме клей, який пов'язує алюмінієву стрічку і вату, може розкришитися і місця стикування можуть розклеїтись.

Приймаючи рішення про використання мінеральної вати в ізоляції каміна, Ви повинні дотримуватися наступних правил: використовувати тільки листову фольговану мінеральну вату.

Особливу увагу треба звернути на герметизацію стиків листів вати. Також ретельно повинні бути проклеєні торці. Стрічка має бути спеціальною: алюмінієвою високотемпературною.

Якщо Ви допустили помилку при монтажі такої камери, то волокна мінеральної вати зможуть переноситись потоками теплого повітря по Вашому будинку, потрапляти у Ваші легені, очі і подразнювати шкіру.

Вище нами описаний старий спосіб облаштування каміна. Сьогодні ми рекомендуємо віддавати перевагу більш сучасному методу ізоляції каміна, використовуючи матеріали з набагато кращими технічними характеристиками.

Новий метод ізоляції каміна

Сучасним ізоляційним матеріалом, який себе відмінно зарекомендував в облаштуванні камінів, вважаються силікатно-кальцієві плити Super Isol.

Ці панелі унікальні тим, що вони є як ефективним та безпечним ізолятором, так і відмінним жорстким матеріалом, що підходить для виконання облицювання.

Це два в одному: мінеральна вата з її ізоляційними властивостями плюс гіпсокартон - як конструкційний матеріал, з якого легко можна зробити бажане облицювання без необхідності зведення каркаса з профілю. Використовуючи такий матеріал, Ви істотно полегшите монтаж.

Для роботи з суперізолом Вам знадобляться звичайні столярні інструменти. Плити кріпляться за допомогою спеціального високотемпературного еластичного клею і шурупів. Плити Superisol у процесі експлуатації не розкришаться, як мінеральна вата, оскільки не містять керамічних волокон. Поверхня Супер-Ізолу стійка до появи цвілі і грибка. Матеріал антиалергічний, не утворює пилу. Панелям Суперізол характерні найкращі технічні специфікації на ринку аналогічних товарів. Ці плити - ідеальне рішення для кожного каміна.

Головні переваги:

  1. високі показники робочих температур;
  2. низька щільність і відповідно невелика вага;
  3. максимальна міцність;
  4. зручні великі розміри;
  5. відповідають усім вимогам, що стосуються захисту здоров'я людини.

Варіанти застосування плит Super Isol:

  • термоізоляція дерев'яних і цегляних стін, де передбачається встановлення опалювальних камінів;
  • для ізоляції труб димоходу;
  • при встановленні короба над каміном;
  • як пожежобезпечний короб при проводці електроізоляції;
  • і головне - це універсальне рішення для ізоляції і облицювання.