0Корзина

Камінна система РГП, як розвести повітря від каміна?

Ви хочете обігріти будинок дровами, але впевнені, що для цього потрібно буде в кожній кімнаті побудувати масивну піч. Не обов'язково!!! Навіщо використовувати в будинку кілька джерел тепла, якщо можна в вітальні встановити гарний опалювальний камін і розвести від нього повітроводи (систему РГП).

Повітряна система опалення від каміна покликана забезпечити температурний комфорт у всіх приміщеннях, знизивши при цьому витрати на енергію. Тому немає нічого дивного, що повітряне опалення стало настільки популярне у власників приватних будинків.

Система повітряного опалення від каміна або система РГП - це альтернативний спосіб опалення як невеликих приміщень, так і досить габаритних будинків.

Як працює повітряна система опалення на базі каміна

Холодні повітряні маси (кімнатне повітря) нагріваються про чавунний корпус камінної топки і поширюються по дому за допомогою розводки трубопроводів.

Як рухається повітря по системі повітряних каналів

Рух повітря по системі повітроводів відбувається за рахунок різниці температур. Тепле повітря легше, ніж холодний, тому він піднімається вгору або просувається в бік на невеликі відстані.

Від чого залежить рух повітря

Рух теплого повітря по воздуховодам супроводжується певним опором. Щоб повітря рухався самостійно (гравітаційно), йому потрібно подолати цей опір за рахунок сили тяги.

Показник сили тяги залежить від різниці висоти і різниці температур на вході і виході каналу. Опір залежить від діаметра каналу.

Тобто, чим більше буде різниця показників температур, різниця висоти і діаметр труби, тим більше буде і сила тяги. І навпаки - в довгих тонких трубопроводах зі складною мережею опір буде найбільшим.

Отже, в тих випадках, де опір переважає над силою тяги, гаряче повітря не зможе просунутися самостійно і до кінцевої точки не дійде.


Як змінити опір повітря

Розрахунки повітропроводів в повітряній системі опалення (РГП) необхідно робити на етапі проектування будинку, коли ще можливо внести зміни в конструкцію.


Після зведення міжкімнатних перегородок вам вже не вдасться змінити силу тяги, тому що майже неможливо змінити ні такий показник як різниця температур, ні різницю висоти. Ви будете в змозі незначно змінити тільки один параметр: опір. Мінімального опору можна домогтися, лише максимально збільшивши перетину каналів. Однак, і це не завжди можливо в уже готовому будинку.

У яких каналах опір найменше

Низький опір мають круглі прямі повітроводи досить великого діаметру. Трохи більший опір характерно прямим прямокутним каналах. Більший опір спостерігається в вузьких каналах, прокладених з великою кількістю вигинів і звужень.


Необхідно пам'ятати, що

в каналах гравітаційної системи не дозволяється ніяких розгалужень. Кожен з повітропроводів не може відходити в бік більш ніж на 4 м. Щоб уникнути зайвого опору на закінченнях каналів необхідно встановлювати решітки з найбільшою площею.


Які повітроводи вибрати: круглі або прямокутні, ізольовані або одностінні

Звичайно, найменший опір характерно круглим трубах. Тому для повітряного опалення вони підходять найкраще. Вони гнучкі, зручні в монтажі.


Однак, не завжди існує можливість застосування термогофри. Наприклад, круглий воздуховод важче заховати над підвісною стелею або в підлогове покриття, тому в цих ситуаціях вибирають прямокутну трубу.Чаще всього монтаж виконується комбінованим методом: використовуються і круглі, і прямокутні труби, які з'єднуються між собою перехідниками (редукція).

Ізоляція також запобігає проникненню зайвого шуму. Від дистриб'ютора до декомпрессионной камери (в просторі основний теплової камери) тепле повітря рекомендуємо подавати не ізольованими гнучкими алюмінієвими трубами.

Чому не ізольованими? Дуже часто камінною топкою ми хочемо обігріти багато кімнат, тому і повітропроводів від дистриб'ютора буде виходити багато (буває і шість штук). Беручи до уваги те, що їх буде велика кількість, а поверхня дистриб'ютора обмежена, то розташовуватися вони будуть досить щільно.


При цьому вони можуть торкатися як один до одного, так і до розпеченого димового каналу, який також проходить через цю камеру. Торкаючись до димоходу, ізольована труба може зовні розплавитися. Використовуючи в тепловій камера не ізольовану трубу, ви зможете запобігти розплавлення зовнішнього утеплювача.

Отже, на вертикальних ділянках, горищах, в технічних приміщеннях, там, де немає необхідності їх ховати, використовуємо круглу утеплену трубу. Звертаємо вашу увагу: при використанні гнучких труб потрібно стежити за тим, щоб вони були добре розтягнутими, щоб уникнути виникнення зайвої сопротівленія.На горизонтальних відрізках, які будуть ховатися підвісним, натяжним стелею або покриттям підлоги, застосовуємо прямокутний ізольований повітропровід. Через теплову камеру повітря ведемо не утеплені гнучкою круглої трубою.

Гравітаційна або примусова циркуляція повітря

Гравітаційна - це рух повітря, яке проходить природно, без допомоги зовнішніх факторів. Така циркуляція нагрітого каміном повітря вважається ефективною на вертикальних ділянках (вгору) або горизонтальних відрізках довжиною не більше 4 м.

Примусове рух здійснюється за допомогою електричного вентилятора. Він допомагає просунути теплі повітряні маси на значно більші відстані або навіть вниз.

Гравітаційну систему слід розглядати для опалення порівняно невеликих одно- або двоповерхових будинків. Камін тут рекомендується розташовувати ближче до центру будинку. Завдяки цьому теплові канали будуть короткими і приблизно однакової довжини.


Якщо ж будинок досить великого розміру, а можливості розмістити камін по центру немає, то звести довжину каналів до мінімально допустимих розмірів вам не вдасться. Єдиним виходом в цій ситуації буде установка камінного вентилятора. Система із застосуванням вентилятора дозволяє обігріти як віддалені приміщення, так і кімнати, які знаходяться на більш низькому від каміна рівні.

Камінний вентилятор і перетин каналів: як підібрати

Потужність камінного вентилятора підбирається відповідно до обсягу повітря, який повинен нагрітися від каміна і розлучитися з дому. Не рекомендується вибирати вентилятор з надлишком потужності, оскільки повітря буде протікати дуже швидко і просто не встигне нагрітися.

Що стосується каналів, то їх також необхідно підбирати правильно. До турбіні з пропускною спроможністю 400 м³ / год приєднуються труби ø125 мм, 600 і 800 м³ / год - ø150 мм. Від значного завуження каналів у примусовій системі буде виникати опір і пов'язаний з ним шум.

Розширення каналів призводить до надлишкової швидкості повітря і, як наслідок, ми отримаємо повітря недостатньою температури.


Чи можна встановити вентилятор, якщо гравітаційна система буде працювати неефективно

Часто нас клієнти запитують, чи можна до розведеним гравітаційним методом воздуховодам, підключити вентилятор. Можна, але це зробити досить затруднітельно.Гравітаціонная система від примусової відрізняється тим, що в першому випадку від каміна відходить кілька каналів (для кожної кімнати свій), у другому - один трубопровід, який йде до вентилятора, а від нього вже повітроводи розгалужуються по приміщеннях . Тому змінити систему можна, але для цього потрібно буде розібрати верхню частину облицювання і замінити частину труб.