0Корзина

Як камін будинок обігріває

Чи можна від каміна обігріти будинок? Як найбільш раціонально встановити камінну систему опалення? Що потрібно врахувати при монтажі? Чи можна зробити камінний обігрів в житловому будинку або тільки в новобудові? Нам часто задають подібні питання і ми постаралися на них відповісти, взявши за приклад один з останніх наших об'єктів.

Опалення дров'яником каміном

Як все починалося ...

Для цієї статті, ми вибрали один з реалізованих об'єктів, а саме двоповерховий приватний будинок в місті Львові. У ньому вже кілька років проживає сім'я з трьох осіб.

З огляду на те, що тарифи на газ істотно збільшилися, клієнти вирішили встановити альтернативне джерело опалення і виважено підійшли до підбору системи.

Ще на етапі проектування будинку у вітальні був запланований камін, але з певних причин його не встановили. Тоді він повинен був виконувати лише декоративну роль. Зараз, з огляду на нестабільну ситуацію в країні, ідею декоративного каміна було відкинуто.

Холодно і дорого: треба шукати додаткову огрівальну систему

Як варіант господарі розглядали установку в котельні твердопаливного котла. Від цієї ідеї відмовилися, оскільки робота дров'яного котла залежить від електроенергії (працює електричний вентилятор і насоси). Тому було прийнято рішення про встановлення камінної топки і пов'язаних з нею повітряних каналів, тобто системи РГВ - розподілу гарячого повітря.

Зональний опалення дров'яником каміном

це енергонезалежність і ефективність

З метою економії витрат на паливо господарі не хотіли каміном опалювати весь будинок, а тільки кімнати, в яких знаходяться найчастіше. Пріоритетним завданням було обігріти вітальню на першому поверсі і дві спальні, суміжні з димоходом, на другому поверсі.

Визначальним фактором у виборі опалювального пристрою для клієнтів була висока якість, незалежність від електрики і можливість завантажувати дрова не частіше двох-трьох разів на добу. З огляду на ці побажання, було вирішено встановити чавунну суцільнолиту камінну топку Tarnava Professional Max Respekt 15 кВт і розвести від неї гравітаційну мережу повітряних каналів.

Отже, камін в даному будинку буде служити резервним джерелом обігріву і доповнювати роботу газового котла.

Для рентабельної експлуатації газового котла і ефективного поєднання двох систем на кімнатних радіаторах, що обігріваються каміном, встановили термокрани.

Підготовчі роботи: що потрібно передбачити

Камін з системою повітропроводів краще планувати на етапі проектування будинку. Тоді можна правильно організувати підставу під камін, димохідний канал, припливне канал, розмістити топку, а також запланувати мережу повітряних каналів. Основа під каміном обов'язково повинна бути міцною. Під каміном, як і по всій прилеглій до нього зоні, не повинні проходити ні електрична розводка, ні тепла підлога - ніяких комунікацій.

Оскільки камін в цьому будинку планувався, то димохідний канал був закладений при будівництві. Його стан був задовільний, а розмір відповідав димового отвору камінної топки. Цей димохідний канал дозволяв підключення каміна.

Підстава під камін було нестійким, його потрібно було вдосконалити. Для цього було демонтовано існуюче покриття для підлоги і залито пожежобезпечну бетонну стяжку.

Подача повітря

Для забезпечення процесу горіння дров потрібний кисень. Відповідно, його потрібно подати з уліци.Поскольку в кімнаті вже було покладене підлогове покриття, а відстань від каміна до зовнішньої стіни було чималим, то господарі не хотіли в підлозі довбати канал для закладки труби. Тому було вирішено канал з припливом зовнішнього повітря прокласти через цокольне приміщення і вивести на фасад будинку.

Для цього було використано ізольовану трубу ПВХ Ø100 мм. На фасаді будинку встановлено елемент подачі повітря - повітрозабірник. Елемент подачі повітря забезпечує безперешкодну подачу кисню в канал і запобігає потраплянню в нього комах і забивання його снігом.

Після того, як було підготовлено основу і закладений канал зовнішнього повітря, приступили до монтажу камінної топки. Вона була встановлена ​​на спеціальній регульованій підставці.


Стійка служить не тільки досконалим підставою для корпусу топки, але і перехідником, що дозволяє підключити до неї канал зовнішнього повітря. Стійка має каркасна будова, яке сприяє безперешкодному течією повітря. Також в цій підставці холодний вуличне повітря перед досягненням корпусу топки попередньо нагрівається. Перехідником між каналом зовнішнього повітря і стійкою служить дросельна заслінка з силіконовим ущільнювачем.


Монтаж дистриб'ютора: максимально накопичити, щоб максимально віддати

Після установки камінної топки над нею був змонтований дистриб'ютор, або теплосприймач.

Це спеціальний кожух, в якому накопичується тепле повітря і від якого розподіляються конвекційні потоки. У верхній частині дистриб'ютора розміщуються отвори з патрубками. Кількість цих патрубків залежить від типу системи (гравітаційна або примусова) і від кількості опалювальних кімнат.

В даному випадку з кожуха виходило чотири патрубки. До патрубкам даного дистриб'ютора приєдналися гофротруби: дві для обігріву кімнат на другому поверсі і дві - для опалення камінної зали.

Тепле повітря переміщається по цих каналах і витісняється в усі кімнати, куди вони заведені.


Опалення дров'яним каміном - розведення системи повітропроводів

Над каміном, в перекритті між першим і другим поверхом, було пробито отвір. Крізь цей отвір прокладені два канали, якими тепле повітря буде рухатися від каміна до двох спальням.Для розводки повітря від каміна в кімнати на другому поверсі було використано готові ізольовані гофротруби Darco.

Термічна ізоляція цих труб зводить до мінімуму втрати тепла та захищає від проникнення шуму.

Для виведення теплого повітря з дистриб'ютора в камінний зал було використано неізольовану алюмінієву гофротрубу.

Утеплювати такі незначні відрізки труб немає необхідності, адже вони проходять лише через короб каміна, який в свою чергу буде ізольованим.

Вихід тепла в спальнях

Після того, як повітроводи були розведені до кінцевих точок, до них приєднали касети подачі повітря.

Ці касети служать переходником між круглим каналом і прямокутної гратами, з якої і буде виходити тепле повітря. Для можливості регулювання інтенсивності потоку теплого повітря рекомендується встановлювати решітки з жалюзі.

Якісний енергоефективний камін - це тепло і затишок в домі

Отже, з метою економії коштів на традиційне опалення в приватному будинку було встановлено додаткову огрівальну систему на базі камінної топки. Уже в перші холодні дні осені було випробувано ефективність конструкції. Наші клієнти залишилися задоволеними і впевненими в тому, що їм не страшна ні холодна зима, ні зростання тарифів на газ і електрику.

Подивитися всі моделі камінних топок можна сдесь ТУТ