Самостійний монтаж системи каміна

Монтаж системи каміна повітряного опалення може бути проведена своїми руками, що допоможе вам заощадити кошти. Найкраще робити це ще на етапі будівництва.
монтаж системи каміна
Щоб зробити систему незалежною від електроживлення або заощадити на довжині повітряних каналів, камінну топку бажано розташувати ближче до центру будинку або групи приміщень, що обігріваються.

Монтаж системи каміна повітряного опалення складається з наступних етапів:

Почати треба з покупки найголовнішої частини – камінної топки. Вибирати її потрібно, виходячи з особливостей конструкції, показників ККД, витрати палива та опалювальної площі будинку.

Також у нас можна купити: повітроводи, дистриб’ютор, вентилятор, автоматику, трійники, перехідники, дросельні заслінки, ізоляційні матеріали та алюмінієвий скотч.
Якщо Ви вирішили зайнятися облаштуванням саморобної системи, то повинні розуміти, що побутові вентилятори, які продаються на ринках, зазвичай, не призначені для проштовхування теплого повітря по каналах. Вони не зможуть створити потрібний тиск, мають досить високі шумові показники. Вони призначені для просування холодних повітряних мас.
Все ж інше, а саме: саморізи, монтажну стрічку і т.д.- ви знайдете на будь-якому будівельному ринку або в супермаркеті.
камін для опалення
Зовнішнє повітря до каміна підводиться безпосередньо з вулиці спеціально для цього передбаченим горизонтальним каналом. Його форма може бути круглою або прямокутною, важливим також є переріз труби (в основному Ø100 мм або 50х150 мм).

Часто нас запитують, чи обов’язково підводити зовнішню подачу повітря? Якщо є технічна можливість прокласти канал з вулиці до місця установки топки, то ми, однозначно, рекомендуємо це зробити. Для циркуляції і переміщення повітряних мас, зазвичай, використовують готові гнучкі круглі утеплені повітроводи або жорсткі прямокутні. 

Останні роблять з оцинкованої сталі, після чого обклеюють фольгованим утеплювачем товщиною близько 3-5 мм.
У системі природної циркуляції в кожне приміщення заводиться окремий повітропровід (без розгалужень).
примусова система опалення каміном
У примусовій – спочатку монтують магістральний повітропровід, далі – вентилятор, а після цього – система більш дрібних повітропроводів, які відгалужуються від головного. Також необхідно правильно розрахувати перетин труб, щоб на всій довжині пристрою був рівномірний тиск і в бічні гілки потрапляв однаковий обсяг повітря.
Щоб система легко регулювалася, в кінці кожного повітропроводу необхідно встановити вентиляційну решітку з жалюзями.

Після цього здійснюється наступний етап – монтаж самої камінної топки. У її конструкції передбачені посадкові отвори для врізки в димар і підключення каналу із зовнішнім повітрям. Для збільшення тепловіддачі димових газів ми рекомендуємо встановити чавунний радіатор і коліно. Вони послужать початковим елементом димоходу, збільшать його площу тепловіддачі і, як наслідок, підвищать ефективність системи.

Збірка і підключення всього цього обладнання нашими фахівцями займає від одного до трьох днів. Тому варто зважити чи є сенс вникати в тонкощі такого монтажу чи краще замовити монтаж кваліфіковних спеціалістів.

Тонкощі облаштування повітряної конструкції обігріву:

вихід теплого повітря через анемостат
Система опалення, де носієм теплової енергії є повітря, може монтуватися у вже зведеному будинку. А, для того, щоб елементи конструкції залишалися непомітними, зводять підвісні стелі, облаштовуються перегородки з гіпсокартону, фальшстіни.

Висновок:
З усього цього можна зробити висновок, що повітряне опалення – це сучасний і ефективний варіант, який вже давно використовується за кордоном і поступово впроваджується в українські будинки.

Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання