Замовити дзвінок

Самостійний монтаж системи каміна

Установка системи каміна опалення повітрям може бути проведена своїми руками, що допоможе вам заощадити кошти. Найкраще робити це ще на етапі будівництва.

Щоб зробити систему незалежною від електроживлення або заощадити на довжині повітряних каналів, камінну топку бажано розташувати ближче до центру будинку або до групи приміщень, що обігріваються.

Установка системи каміна повітряного опалення складається з наступних етапів:

Підбір обладнання

Почати слід з покупки найголовнішої частини - камінної топки . Вибирати її слід виходячи з особливостей конструкції, показників ККД, витрати палива і опалювальної площі будинку.

Також у нас можна купити: повітроводи, дистриб'ютор, вентилятор, автоматику, трійники, перехідники, дросельні заслінки, ізоляційні матеріали та навіть алюмінієвий скотч.

Якщо Ви вирішили зайнятися облаштуванням саморобної системи, то повинні розуміти, що побутові вентилятори, які продаються на ринках, як правило, не призначені для проштовхування теплого повітря по каналах. Вони не зможуть створити потрібний тиск, мають досить високі шумові показники. Вони призначені для просування холодних повітряних мас.

Все інше, а саме: шурупи, монтажну стрічку і т.д.- ви знайдете на будь-якому будівельному ринку або в супермаркеті.

Установка системи каміна

Зовнішній повітря до каміна підводиться безпосередньо з вулиці спеціально для цього передбачених горизонтальним каналом. Його форма може бути кругла або прямокутна, важливо також перетин труби (в основному Ø100 мм або 50х150 мм).

Часто нас запитують, чи обов'язково робити зовнішній приплив? Якщо є технічна можливість прокласти канал з вулиці до місця установки топки, ми однозначно рекомендуємо це зробити. Для циркуляції і переміщення повітряних мас зазвичай використовують готові гнучкі круглі утеплені повітроводи або жорсткі прямокутні.

Останні роблять з оцинкованої сталі, після чого обклеюють фольгированним утеплювачем товщиною близько 3-5 мм.

В системі природної циркуляції в кожне приміщення заводиться окремий повітропровід (без відгалужень).


У примусовій - спочатку монтують магістральний повітропровід, далі - вентилятор, а після цього - система більш дрібних воздухоотводов, які відгалужуються від головного. Також необхідно правильно розрахувати перетину труб, щоб на всій довжині пристрою було рівномірний тиск і в бічні гілки потрапляли однакові обсяги повітря.

Щоб система легко регулювалася, в кінці кожного подає воздуховода необхідно встановити вентиляційну решітку з жалюзями.

За всім цим слід монтаж самої камінної топки. В її конструкції передбачені посадкові отвори для врізки в димохід і підключення каналу із зовнішнім повітрям. Для збільшення тепловіддачі димових газів ми рекомендуємо встановити чавунний радіатор і коліно. Вони послужать початковим елементом димоходу, збільшать його площа тепловіддачі і, слідчо, підвищать ефективність системи.


Збірка і підключення всього цього обладнання займає від одного до трьох днів. Тому треба зважити варто вникати в тонкощі такого монтажу або краще замовити монтаж кваліфікованих фахівців.

Тонкощі пристрою повітряної конструкції обігріву

Система опалення, де носієм теплової енергії є повітря, може монтуватися в уже зведеному будові. А, для того, щоб елементи конструкції залишалися непомітними, встановлюють підвісні стелі, облаштовуються перегородки з гіпсокартону, фальшстени.

підсумок:

З усього цього можна зробити висновок, що повітряне опалення - це сучасний і ефективний варіант, який вже давно використовується за кордоном і потихеньку впроваджується в українські будинки. При проектуванні системи повітряних каналів ми рекомендуємо мати дизайн-проект розміщення меблів і побутового обладнання.