Що можна розмістити поруч з каміном

Камін на дровах у вітальні, гостьовий або навіть спальній кімнаті – це максимальний затишок, тепло і чарівне видовище палаючого багаття. Його присутність в приміщенні створює особливу ауру, додаючи в інтер’єр домашній затишок і романтику. Тому кількість бажаючих встановити в будинку камін з кожним днем збільшується.

У проекті досвідченого дизайнера розміщення такої споруди по сусідству з технікою або меблями розглядається з урахуванням можливого ризику для їх цілісності і безпеки. У ситуації, коли оформленням інтер’єру власник житла займається самостійно, необхідно враховувати важливі моменти такого сусідства і прислухатися до порад професіоналів.

Помилки в облаштуванні інтер'єру з наявністю каміна:

У цій статті ми будемо говорити про безпеку та правила розміщення легкозаймистих предметів біля закритого (з дверкою) каміна. Якщо ви плануєте відкритий камін, то слід пам’ятати, що в такому випадку суттєво підвищена пожежна небезпека.
диван біля каміна
Камін поруч з диваном – одна з найпопулярніших помилок. Меблі такого типу рекомендується ставити подалі від джерела вогню. Відстань має бути не менше 1м! Вона залежить від того, які частини каміна нагріваються.
Наприклад оздоблення каміна може бути з мармуру, який добре ізольований і не нарівається. Відповідно поблизу нього можна розмістити меблі. Якщо камін оздоблений кахелем чи будь-яким іншим теплоакумулюючим матеріалом, то слід дотриматися відповідної дистанції.

Для того, щоб насолоджуватися теплом поблизу каміна, можна розмістити крісло поруч з каміном або крісло-гойдалку. Їх мобільність дозволяє рухати меблі з урахуванням бажання людини зігрітися або, навпаки, відсунутися далі від тепла.

Найвищу тепературу отримуємо через скло дверки каміна. Якщо купити камін з подвійним склом, то на відстані 1м ви її практично не будете відчувати.

камін на дровах
Планувати телевізор над каміном не рекомендуємо. Це неприпустимо з огляду негативного впливу високих температур на працездатність самої техніки. Гармонійно техніка виглядає на протилежній або бічній сторонах приміщення.

Виключення може бути тільки в тому випадку, якщо:

  1. Камін з подвійним склом і через дверку випромінюється низька температура.
  2. По дизайну між камінною дверкою і телевізором є полиця, яка не дасть тепловому потоку потрапляти безпосередньо на телевізор. 
  3. Зовнішні стіни камінного порталу не будуть нагріватися.
При плануванні шафи поруч з каміном необхідно дотримуватися тих самих рекомендацій що стосуються дивана

Шафу поруч з каміном не рекомендується встановлювати впритул. Якщо є необхідність розмістити її поблизу, слід дотримуватися рекомендацій виробника меблів по допустимій відстані до джерела вогню.

шафа і камін на дровах

Будь-які легкозаймисті предмети меблів і інтер’єрні аксесуари повинні бути максимально віддалені від джерела вогню. Меблі для комфорту бажано розташовувати півколом.

Як встановити камін в будинку?

Процес розробки проекту, в якому передбачено наявність каміна в приміщенні, передбачає вибір самого практичного і раціонального місця для цієї мети. Наші фахівці професійно впораються з цим завданням, враховуючи особливості проекту будівлі, габарити конструкції, а також побажання замовника.

Як встановити камін у дерев'яному будинку?

камін в дерев'яному будинку
Щоб встановити камін у дерев’яному будинку потрібно врахувати всі без винятку вимоги техніки безпеки. Перш за все всі дерев’яні конструкції мають бути дуже добре ізольовані.

В процесі вибору каміна чи печі потрібно обрати матеріали, які не піддаються впливу вогню і високих температур та ідеально будуть вписуватись в інтер’єр.
Потужність каміної топки підбирається з урахуванням площі опалювального приміщення і передбачуваних тепловтрат.

Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання

Камін на дровах від компанії «Енергозберігаючі системи»

У нас можна замовити “камін під ключ“. Конструкційно камін складається з 4 частин:

Портал

Візуальна оцінка конструкції забезпечується завдяки оформленню передньої частини, прикрашеної декором. Її дизайн часто виконаний у вигляді букви П. Хоча тут вже можна дати волю польоту ваших фантазій.

Топка

Це камера, в якій згорають дрова. Вона може бути як чавунна чи сталева для повітряного опалення, так і сталева з водяним контуром.

Димохід

Труба, розташована вертикально. Відводить продукти згорання і забезпечує необхідну тягу для підтримки вогню.

Професійний підхід до реалізації проекту зі зведення камінів на дровах – гарантія їх тривалого і безпроблемного функціонування. Ми забезпечуємо індивідуальний підхід до кожного, вирішуємо креативні завдання та створюємо надійні і безпечні каміни.