0Корзина

Що можна розмістити поруч з каміном

Камін на дровах у вітальні, гостьовий або навіть спальній кімнаті - це максимальний затишок, тепло і зачаровує картина палаючого багаття. Його присутність в приміщенні створює особливу ауру, додаючи в інтер'єр домашній затишок і романтику. Тому кількість бажаючих встановити в будинку камін з кожним днем збільшується.

У проекті досвідченого дизайнера розміщення такої споруди по сусідству з технікою або меблями розглядається з урахуванням можливого ризику для їх цілісності і безпеки. У ситуації, коли оформленням інтер'єру власник житла займається самостійно, необхідно враховувати важливі моменти такого сусідства і прислухатися до порад професіоналів.

Помилки в облаштуванні інтер'єру з наявністю каміна:

У цій статті ми будемо говорити про безпеку і правила розміщення легкозаймистих предметів у закритого (з дверцятами) каміна. Якщо ви плануєте відкритий камін, то слід пам'ятати, що в такому разі суттєво підвищена пожежна небезпека.

Камін поруч з диваном - одна з найпопулярніших помилок. Меблі такого типу рекомендується ставити подалі від джерела вогню. Відстань має бути не менше 1 м! Вона залежить від того, які частини каміна нагріваються.

Наприклад обробка каміна може бути з мармуру, який добре ізольований і не наріваеться. Відповідно поблизу нього можна розмістити меблі. Якщо камін з кахлю або будь-якого іншого теплоакумулюючого матеріалу, то слід дотримуватися відповідної дистанції.

Для того, щоб насолодитися виходить від багаття теплом, можна розмістити крісло поруч з каміном або крісло-гойдалку. Їх мобільність дозволяє рухати меблі з урахуванням бажання людини зігрітися або, навпаки, відсунутися далі від тепла.

Найвищу температуру отримуємо через скло дверцят каміна. Якщо купити камін з подвійним склом, то на відстані 1м ви її практично не будете відчувати.


Телевізор поруч з каміном розміщувати не рекомендується. Це неприпустимо з огляду на Легкозаймистість матеріалів, з яких зібрані телевізори, а також негативного впливу високих температур на працездатність самої техніки. Гармонійно техніка виглядає на протилежній або бічній сторонах приміщення.

Виняток може бути тільки в тому випадку, якщо:

  • Камін з подвійним склом і через дверцята випромінюється низька температура.
  • За дизайном між камінної дверцятами і телевізором є полку, яка не дасть тепловому потоку потрапляти безпосередньо на телевізор.
  • Зовнішні стіни камінного порталу не будуть нагріватися.

При плануванні шафи поруч з каміном необхідно дотримуватися тих же рекомендації, що стосуються дивана.

Шафа поруч з каміном не рекомендується встановлювати впритул. Якщо є необхідність розмістити його поблизу, слід дотримуватися рекомендацій виробника меблів по допустимому відстані до джерела вогню.

Будь-які легкозаймисті предмети меблів і інтер'єрні аксесуари повинні бути максимально віддалені від джерела вогню. Меблі для комфорту бажано розміщувати півколом.


Як встановити камін в будинку?

Процес розробки проекту, в якому передбачено наявність каміна в приміщенні, передбачає вибір самого практичного і раціонального місця для цієї мети. Наші фахівці професійно впораються з цим завданням, враховуючи особливості проекту будівлі, габарити конструкції, а також побажання замовника.

Як встановити камін в дерев'яному будинку?

Щоб встановити камін в дерев'яному будинку потрібно врахувати всі без винятку вимоги техніки безпеки. Перш за все всі дерев'яні конструкції повинні бути дуже добре ізольовані.

В процесі вибору каміна або печі потрібно вибрати матеріали, які не піддаються впливу вогню і високих температур і ідеально будуть вписуватися в інтер'єр. Потужність камінної топки підбирається з урахуванням площі опалювального приміщення і передбачуваних тепловтрат.