Замовити дзвінок

Чи можна встановити камін у квартирі

Прихильників камінів стає все більше. У проектах приватних будинків відразу виділяється місце під камін. Але що ж робити, якщо ви є власником не заміського будинку, а квартири? Напевно у вас вже виникали питання: «Як влаштувати камін в квартирі»? і «Що потрібно заздалегідь передбачити»? Основною проблемою є те, що камін повинен бути підключений до димоходу. У цій статті спробуємо розібратися, чи є можливість у вашій квартирі встановити дров'яний камін і розглянемо альтернативні варіанти.

Чи можна встановлювати дров'яний камін в квартирі?

Однозначної відповіді немає, тому що законодавчої заборони немає в жодному нормативному документі України. Єдиним джерелом, де можна почерпнути якусь інформацію про камін в квартирі, є виписка з ДЕРЖАВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ УКРАЇНИ: Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення ДБН В.2.2-15-2005, що діють від 01.01.2006 р Слід забезпечувати захист внутрішньої поверхні В пункті 4.30 говориться наступне:


Камін на твердому паливі допускається проектувати:

  • в квартирі на останньому поверсі житлового будинку; на будь-якому рівні багаторівневої квартири, розміщеної останньою по висоті у будинку; на будь-якому рівні одноквартирного або блочного житлового будинку. При цьому димохід каміна повинен бути автономним і проходити через приміщення цієї квартири. Димохідні канали слід проектувати згідно з вимогами Ж.7 ДБН В.2.5-20.Внутренніе поверхні димохідних каналів повинні бути гладкими і щільними.
  • Потрібно забезпечити захист внутрішніх поверхонь стінок димоходів (у тому числі теплогенераторів) від появи конденсату за рахунок виконання стінок димоходу вище перекриття верхнього поверху з порожнистої цегли товщиною не менше 120 мм; місць примикання димоходів і труби до перекриття та покрівлі - від загоряння.
  • Конструкція димоходів та камінів повинна відповідати вимогам СНиП 2.04.05, ДБН В.2.5-20 і забезпечувати доступність для очищення та ремонту. "

Тобто, камін в квартирі, в принципі, встановити можливо

Зрозуміло, що для виведення продуктів згоряння потрібен димар, використовувати вентиляційний канал як трубу не можна, а з висновком його по фасаду будівлі можуть бути проблеми.

Простіше обладнати дров'яний камін або в старих будинках, в яких в минулому функціонувало пічне опалення і димохідний канал знаходиться в робочому стані, або в новобудовах, де за проектом передбачено димохід і місце під камін. В інших випадках необхідно отримати дозвіл в державних інспекціях.

Навіть якщо камін буде встановлюватися на останньому поверсі багатоквартирного будинку, то монтаж окремого димового каналу через загальне перекриття приміщення, горища та покрівлі розглядається як реконструкційні роботи, які також вимагають певних дозвільних документів.

Перед установкою каміна також потрібно буде розрахувати чи витримає перекриття в багатоквартирному будинку навантаження від майбутнього каміна.

Отже, якщо ви житель міської квартири, в якій неможливо встановити дров'яний камін, то єдиним альтернативним рішенням для вас буде облаштування електричного каміна. Сьогодні на ринку представлені електрокаміни з ефектом 3D полум'я , які гідно імітують справжній вогонь.