Замовити дзвінок

Камін з системою розподілу гарячого повітря: вся правда про роботу

Повітряний тип обігріву (Розводка Гарячого Повітря) на базі камінної топки дозволяє отримувати тепло від каміна не тільки біля нього, а й розподілити його по всьому будинку. Про те, що ця система збільшує ефективність каміна в кілька разів вже сказано і написано дуже багато, проте існують і негативні міфи і думки, які не завжди є правдивими. Ми постараємося привести кілька фактів, які стосуються інсталяції та функціонування цієї системи.

Міф №1: Систему РГП можна облаштувати тільки в новозбудованому будинку

Безсумнівним є той факт, що монтаж системи РГП найлегше реалізовувати до оздоблювальних робіт в будинку. Це найкращий момент, тому що в існуючому будинку потрібно враховувати необхідні реконструкції при прокладанні повітряних каналів.

Міф №2: Повітряний тип обігріву забруднює приміщення

І так і ні. Найбільш уразливими до забруднення є решітки на корпусі каміна і це не залежить від того, чи підключений камін до системи РГП чи ні, вихідні грати забруднюються в усіх камінах.

Осідання бруду на решітках можна обмежити, піклуючись про чистоту в околокамінного зоні. Додатково можна обладнати фільтром забірну решітку і він буде очищати вхідний повітря. В інших приміщеннях, в яких є решітки або анемостати, встановлюються фільтри, які ефективно мінімізують осідання бруду.

Акцентуємо вашу увагу на те, що в даній статті мова йтиме про роботу системи каміна на базі якісних герметичних камінних топок. І тут мається на увазі забруднення пилом, а не проникнення продуктів згоряння через нещільності конструкції корпусу низькосортних камінних топок.


Міф №3: Повітряний обігрів є гучним

Наступним твердженням, яке стосується системи розведення гарячого повітря, є те, що вона гучна, особливо в примусової системі, коли працює вентилятор. Якщо інсталяція буде виконана фахівцем, який має досвід монтажу систем РГП, генерацію шуму можна звести до мінімуму або навіть цю проблему можливо виключити повністю.

Тут будуть важливими такі чинники, як:

Застосування ізольованих повітропроводів відповідного перетину.

Монтаж якісного вентилятора, якого буде ледь чутно.

Правильна локалізація турбіни (найкраще на горищі або в господарському приміщенні).

Правильно змонтована система РГП характеризується мінімальною кількістю гострих кутів і поворотів в повітряних каналах. Найкраще, якщо це прямі відрізки з нечисленним кількістю поворотів, трійників і колін.