Камін з системою розподілу гарячого повітря: вся правда про роботу

Повітряний тип обігріву (РГП) на базі камінної топки дозволяє отримувати тепло від каміна не лише біля нього, а й розподілити його по всьому будинку. Про те, що ця система збільшує ефективність каміна у декілька разів, уже сказано і написано дуже багато, однак існує багато міфів і думок, які не завжди є правдивими. Ми постараємося навести декілька фактів, що стосуються інсталяції і функціонування цієї системи.
Систему РГП можна облаштувати лише в новозбудованому будинку. Без сумніву, монтаж системи РГП найлегше реалізовувати до оздоблювальних робіт в будинку. Це найкращий момент, бо в існуючому будинку потрібно враховувати необхідні реконструкції при прокладанні повітряних каналів.

Повітряний тип обігріву забруднює помешкання

І так, і ні. Найбільш вразливими до забруднення є решітки на корпусі каміна і це не залежить від того, чи підключений камін до системи РГП, чи ні, вихідні решітки забруднюються в усіх камінах.
Повітряний тип обігріву
Осідання бруду на решітках можна обмежити, дбаючи про чистоту у навколокамінній зоні. Додатково можна обладнати фільтром забірну решітку і він буде очищати вхідне повітря. В інших приміщеннях, у яких є решітки чи анемостати, інсталюються фільтри, які ефективно мінімізують осідання бруду.
Акцентуємо вашу увагу на тому, що у цій статті мова буде йти про роботу системи каміна на базі якісних герметичних камінних топок. І тут йдеться про забруднення пилом, а не про просочування продуктів згоряння через нещільності в конструкції корпусу низькосортних камінних топок.

Повітряний обігрів є шумним

Наступним твердженням, що стосується системи розведення гарячого повітря, є те, що вона є шумна – особливо в примусовій системі, коли працює вентилятор. Якщо інсталяція буде виконана фахівцем, який має досвід монтажу систем РГП, то генерацію шуму можна звести до мінімуму або й цілком виключити цю проблему.

Тут будуть важливими такі чинники, як:

Застосування ізольованих повітропроводів відповідного перерізу.

Монтаж якісного вентилятора, якого буде ледь чутно.

Правильна локалізація турбіни (найкраще на горищі або в господарському приміщенні).

Правильно змонтована система РГП характеризується малою кількістю гострих кутів і поворотів у повітряних каналах. Найкраще, якщо це прямі відрізки з мінімальною кількістю поворотів, трійників і колін.

Маєте запитання - пишіть нам