Замовити дзвінок

Як підвести повітря для каміна з вулиці

З якого боку будинку краще робити забір повітря?

В ідеалі забір повітря необхідно здійснювати з боку переважаючого в цій місцевості напрямки вітру. У разі розташування вхідного отвору з боку вітру у вітряні дні в каналі буде ризик виникнення розрідження, в результаті якого повітря може витягуватися з каміна, а не надходити до нього. Якщо немає можливості зробити забір повітря з вітряної сторони, то його краще робити з будь-якої сторони, ніж не робити взагалі. Але в такому разі спробуйте вивести його у місце з вільною циркуляцією повітря.

Чи можна підвести подачу повітря до каміна вертикальною трубою (через вільний вентиляційний канал)?

Теоретично можна, але в цьому варіанті більше мінусів, ніж переваг. У вентиляційному каналі встановлюється труба, яка підводиться якомога ближче до каміна.

Потрібно розуміти, що цей вентиляційний канал буде розташований поблизу димаря. Внаслідок цього існує серйозний ризик, що разом з повітрям у кімнату можуть всмоктуватися і продукти згоряння (дим). Вийти з цієї ситуації можна таким чином – закінчення вентиляційного каналу робити не на даху, а, наприклад, на горищі. Але знову ж таки нюанс: це горище має бути вентильованим.

Ми рекомендуємо встановлювати забірний канал у горизонтальному напрямку.

На якому етапі закладати трубу, яка подає повітря?

Канал для надходження повітря краще робити на етапі заливки фундаменту, тобто прокласти трубу в землі перед укладанням стяжки. Це найменш витратний спосіб, ви фактично сплатите лише вартість цієї труби.

Як подати повітря, якщо в будинку є чистова стяжка?

Якщо при заливці фундаменту ви не змогли прокласти трубу, то вам доведеться робити підведення повітря вже на етапі спорудження каміна. Можливі кілька варіантів вирішення цього завдання:

  1. Зробити патрубок у стяжці, вкласти трубу та залити цю ділянку заново.
  2. Канал можна прокласти через нежитлові приміщення (гараж чи підвал), якщо такі приміщення перебувають під каміном. Далі труба виводиться назовні. У цьому випадку канал має бути ізольованим.
  3. Канал прокласти зверху чистової стяжки та обробити його декоративним коробом.

Якою трубою подавати повітря: розмір, матеріал?

Матеріал, з якого виготовлений канал, не має великого значення. Зовнішнє повітря краще постачати через каналізаційну трубу з PVC, її прокладати у стяжці та проході через стіну. Вище за рівень підлоги переходити на алюмінієву гофру, її використовувати до з'єднання з патрубком камінної топки.

Уникайте контакту алюмінієвої гофри зі свіжим бетоном. Якщо повітропровід проходить не в стяжці, то з пластику на алюмінієву гофру слід переходити на відстані 0,5 м до топки, оскільки в місцях близького контакту каналу з топкою камінної можливий його нагрівання.

Повітря може подаватися ззовні за допомогою труб як із прямокутним, так і округлим перетином. Важливим є не форма, а січення каналу - він не може бути меншим за вхідний патрубок камінної топки, найчастіше має  відповідати Ø100 мм. Розмір вхідного отвору можна переглянути в інструкції до планованої топки.

Дивіться також: Каміни з водяним контуром та Каміни для повітряного опалення

Якщо використати пластикову трубу, то краще брати помаранчеву чи сіру?

Особливої ​​різниці немає. Помаранчеву трубу краще використовувати, якщо буде ризик виділення конденсату та його підмерзання. Сіра труба більш чутлива до впливу УФ-променів.

Чи можливе у забірному каналі утворення конденсату?

Якщо труба проходитиме між землею і чорновою підлогою, то не потрібно остерігатися виділення конденсату. Через різницю температур конденсувати зовнішні стінки каналу можуть при проході під підлогою і через нежитлове приміщення. Там конденсат може нести небезпеку: вологість та цвіль. Щоб уникнути появи конденсату, також попадання в трубу снігу, її варто прокласти з мінімальним кутом нахилу.

Чи варто утеплювати забірний повітропровід?

При проході труби між землею та чорновою підлогою утеплювати її не потрібно, при проході через стяжку (під підлогою) або через нежитлове приміщення (підвал, гараж) її слід ізолювати.

Чи потрібно передбачати трійник для видалення конденсату?

Немає необхідності встановлювати ніяких додаткових трійників для стека конденсату, просто дотримуйтесь розміру кута при монтажі.

Куди підводити повітря: під камін чи поруч із ним?

Вихід подачі повітря слід робити у місці встановлення каміна. Найкраще зробити під топку або якомога ближче до неї — все залежить від подальшої конструкції камінного облицювання.

На яку висоту над підлогою має виходити канал?

Після проходження труби у стяжці її потрібно перевести у вертикальне положення за допомогою коліна 90º. Зі стяжки канал повинен виступати для подальшого з'єднання його з алюмінієвою гофрою.

На якій висоті розташувати зовнішній вхідний отвір?

Вхідний отвір на зовнішній стороні будинку повинен розміщуватися на висоті близько 30 - 50 см над поверхнею ґрунту, але не вище за рівень топки. На фасаді встановлюється спеціальний елемент з металевою сіткою та дашком, яку називають елемент подачі повітря або повітрозабірник. Установка такої решітки захистить від попадання в канал механічних забруднень і снігу, а також проникнення комах та гризунів.

Чи не потраплятиме холодне повітря з вулиці до кімнати через припливний канал?

Якщо у вас всі елементи та стики каналу будуть герметично ізольовані, то холодне повітря ніяк не зможе вийти назовні труби.

Чи можуть через припливний канал виникати протяги?

Жодних протягів не буде, якщо і канал, і топка, і всі з'єднання будуть герметичними.

Як запобігти втраті тепла через канал із зовнішнім повітрям в період, коли камін не експлуатуватиметься?

Для мінімізації тепловтрат у будинку через припливний канал у період, коли камін не працює, в системі передбачається дросельна заслонка. Закриття дроселя запобіжить припливу холодного повітря ззовні, а відповідно і втраті тепла. Місця приєднання дросельного клапана, як і він сам, повинні бути герметично ізольованими.

Навіщо використовувати додатково дросельний клапан, якщо на топці є «рідні» вбудовані регулювальні клапани?

Вбудовані в топку регулювальні клапани не закриваються на 100%, вони залишають невелику щілину, і повітря все одно в невеликих кількостях може потрапити всередину топки. Установка дросельного клапана із силіконовим ущільнювачем забезпечує абсолютно щільне примикання.

Як регулювати кількість повітря, що подається?

Дросельний клапан дозволяє не тільки закривати чи відкривати припливний канал, а й чітко регулювати кількість повітря, що надходить, і, відповідно, інтенсивність процесу горіння в каміні.

Як підключити канал для забору повітря до топки?

У конструкції сучасних топок або передбачається спеціальний вхідний отвір для подачі повітря, або приплив здійснюється через підставку - повітрозабірник. Якщо ні того, ні іншого немає, зовнішнє повітря до каміна вам підвести не вдасться.

Як зовнішнє повітря потрапляє до камери згоряння камінної топки?

Після повітрозабірника повітря проходить внутрішніми каналами топки і через вузьку щілину між дверцятами і корпусом осідає на скло, створюючи цим повітряну завісу. Цей ефект називають системою "чисте скло". Також повітряні потоки можуть бути спрямовані інші частини топки. Це залежить від виробника топки.

Чи можуть в кімнату через повітрозабірний канал потрапляти сторонні запахи?

Від якісної топки та правильно підключеного до неї каналу із зовнішнім повітрям ніякого запаху не повинно бути.