0Корзина

Як підвести повітря для каміна з вулиці

Подача повітря для каміна - це інженерна система, що вимагає дотримання ряду технічних правил. Деякі роботи можна починати задовго до монтажу топки. Першим етапом буде облаштування комунікацій, а саме системи подачі зовнішнього повітря.

Не знаєте, як саме зробити забір повітря для каміна, щоб забезпечити правильну роботу?

Раніше ми вже писали про необхідність підведення зовні додаткової кількості повітря для каміна. Дану статтю ми викладаємо у форматі відповідей на питання, які нам найчастіше задають клієнти. Також тут ми дамо поради і картинки з практичним застосуванням.

Яким чином забезпечити доступ повітря до каміна?

Для подачі повітря до камінної топки необхідно передбачити спеціальний канал, по якому повітря буде подаватися з вулиці. Найчастіше такий канал ховається під підлогою або виводиться безпосередньо через зовнішню стіну, якщо камін біля зовнішньої стіни. Зовнішнє повітря до каміна можна підвести за умови, що в його конструкції передбачена функція підключення каналу.


З якого боку будинку краще робити забір повітря?

В ідеалі забір повітря потрібно здійснювати з боку переважаючого в даній місцевості напрямку вітру. У разі розташування вхідного отвору з підвітряної сторони, в вітряні дні в каналі буде ризик виникнення розрідження, в результаті якого повітря може витягуватися з каміна, а не поступати до нього. Якщо можливості зробити забір повітря з навітряної сторони немає, в будь-якому випадку його краще робити, як вдається, ніж не робити взагалі. Але в такому разі спробуйте вивести його в місце з вільною циркуляцією повітря.


Чи можна підвести подачу повітря до каміна по вертикальній трубі (через вільний вентиляційний канал)?

Теоретично можна, але в цьому варіанті більше мінусів, ніж переваг. У вентканалах встановлюється труба, яка підводиться якомога ближче до каміна. Потрібно розуміти, що цей вентканал буде знаходиться в близькості з димохідним каналом. Внаслідок цього існує серйозний ризик, що разом з повітрям в кімнату можуть всмоктуватися і продукти згоряння (дим). Вийти з цієї ситуації можна таким чином - закінчення вентиляційного каналу робити не на даху, а, наприклад, на горищі. Але знову таки нюанс: це горище має бути вентильованим.Ми рекомендуємо встановлювати забірний канал у горизонтальному напрямку.На якому етапі закладати трубу, що подає повітря?

Канал для надходження повітря найкраще робити на етапі заливки фундаменту, тобто прокласти трубу у землі перед укладанням стяжки. Це найменш затратний спосіб, він вам фактично обійдеться лише вартістю цієї труби.


Як подати повітря, якщо в будинку вже є чистова стяжка?

Якщо при заливці фундаменту ви не змогли закласти трубу, вам доведеться підводити повітря вже на етапі спорудження каміна. Є кілька можливих варіантів вирішення цього завдання:

  • Проштробити стяжку, прокласти трубу і залити цю ділянку ще раз
  • Канал можна прокласти через нежитлові приміщення (гараж або підвал), якщо такі приміщення знаходяться під каміном, і вивести його назовні. У цьому випадку канал повинен бути заізольований
  • Канал прокласти поверх чистової стяжки і обробити його декоративним коробом.

Якою трубою подавати повітря: розмір, матеріал?

Матеріал, з якого виготовлений канал не має великого значення. Зовнішнє повітря краще заводити каналізаційною трубою з PVC, її прокладати в стяжці і проході через стіну. Вище рівня підлоги переходити на алюмінієву гофру, її використовувати до з'єднання з патрубком камінної топки. Уникайте контакту алюмінієвої гофри зі свіжим бетоном.

Якщо повітропровід проходить не в стяжці, то з пластика на алюмінієву гофру слід переходити на відстані 0,5 м до топки, оскільки в місцях близького контакту каналу з камінною топкою можливе його нагрівання.

Повітря може подаватися ззовні за допомогою труб як з прямокутним, так і круглим перерізом. Важливим є не форма, а переріз каналу - він не може бути меншим вхідного патрубка камінної топки, найчастіше це Ø100 мм. Розмір вхідного отвору можна подивитися в інструкції до планованої топки.


Якщо використовувати пластикову трубу, то краще брати помаранчеву чи сіру?

Особливої різниці немає. Помаранчеву трубу краще використовувати, якщо буде ризик виділення конденсату і його підмерзання. Сіра труба більш чутлива до впливу УФ променів.


Чи може в забірному каналі утворюватися конденсат?

Якщо труба буде проходити між землею і чорновою підлогою, то не потрібно остерігатися випадання конденсату. Через різницю температур конденсувати зовнішні стінки каналу можуть при проході під підлогою і через нежитлове приміщення. Там конденсат може нести небезпеку: вологість, плісняву. Щоб уникнути появи конденсату, а також потрапляння в трубу снігу, її варто прокласти з мінімальним кутом нахилу.


Чи варто утеплювати забірний повітропровід?

При проході труби між землею і чорновою підлогою утеплювати її не потрібно. При проході через стяжку (під підлогою) або нежитлове приміщення (підвал, гараж) - слід ізолювати.


Чи потрібно передбачати трійник для видалення конденсату?

Немає потреби встановлювати ніяких додаткових трійників для стікання конденсату, просто виконайте відповідний кут нахилу при монтажі.


Куди підводити повітря: під камін чи поруч з ним?

Вихід забірного каналу слід робити в місці установки каміна. Найкраще зробити під топкою або якомога ближче до неї - все залежить від подальшої конструкції камінного облицювання.


На яку висоту над підлогою повинен виходити канал?

Після проходження труби через стяжку, її потрібно перевести у вертикальне положення за допомогою коліна 90º. Зі стяжки канал повинен виступати для подальшого з'єднання його з алюмінієвою гофрою.


На якій висоті розташувати зовнішній вхідний отвір?

Вхідний отвір на зовнішній стороні будинку має розміщуватись на висоті близько 30 - 50 см над поверхнею грунту, але не вище рівня топки.

Прикривається він спеціальною металевою решіткою з сіткою і дашком, яку називають елементом подачі повітря або повітрозабірником. Така решітка захистить від попадання у канал механічних елементів і снігу, а також проникнення в будинок комах і гризунів.


Чи буде потрапляти холодне повітря з вулиці у кімнату через припливний канал?

Якщо у вас всі елементи і стики каналу будуть герметично заізольовані, то холодне повітря ніяк не зможе вийти назовні труби.


Чи можуть через припливний канал виникати протяги?

Жодних протягів не буде, якщо і канал і топка, і все з'єднення будуть герметичними.


Як запобігти втратам тепла через канал із зовнішнім повітрям в період, коли камін не буде експлуатуватися?

Для мінімізації тепловтрат в будинку через припливний канал, в період коли камін не топиться, в системі передбачується дросельна заслонка. Закриття цього дроселя запобігає припливу холодного повітря ззовні, і, відповідно, втрати тепла. Місця приєднання дросельного клапана, як і він сам, повинні бути герметично заізольованими.


Навіщо використовувати дросельну заслонку, якщо на топці є «рідні» вбудовані регулювальні клапани?

Вбудовані в топку регулювальні клапани не дозволяють закриватися на 100%, вони залишають невелику щілину і повітря все одно в невеликих кількостях може потрапити всередину топки. Монтаж дросельної заслонки з силіконовим ущільнювачем забезпечує абсолютно щільне примикання.


Як регулювати кількість повітря, що подається?

Дросель дозволяє не тільки закривати/відкривати припливний канал, а й чітко регулювати кількість повітря, що поступає і, відповідно, інтенсивність процесу горіння в каміні.


Як підключити повітрозабірний канал до топки?

Дросель дозволяє не тільки закривати/відкривати припливний канал, а й чітко регулювати кількість поданого повітря і, відповідно, інтенсивність процесу горіння в каміні.


Як зовнішнє повітря потрапляє у камеру згоряння камінної топки?

Після повітрозабірника повітря проходить по внутрішніх каналах топки і через вузьку щілину між дверцятами і корпусом направляється на скло, створюючи цим повітряну завісу. Цей ефект називають системою "чисте скло». Також повітряні потоки можуть бути спрямовані і в інші частини топки, в залежності від виробника.


Чи можуть в кімнату через повітрозабірний канал потрапляти сторонні запахи?

Від якісної топки і правильно підключеного до неї каналу із зовнішнім повітрям ніякого запаху не повинно бути.