Замовити дзвінок

Чим палити в каміні: дрова, брикети чи вугілля?

Яке паливо найкраще використовувати у каміні?

Як в сталевому так і у чавунному каміні краще спалювати дрова або брикети з деревної тирси. Найкраще - це дрова листяних порід дерев. Найбільш ефективними вважаються граб, бук, береза. Дуб можна підмішувати, оскільки він дає високу температуру горіння.

Не рекомендується спалювати хвойні породи дерев через високий вміст смоли. Під час горіння вся ця смола осідає на стінках камінної топки, склі та димовому каналі. Камін буде швидко забруднюватися, а димовий канал звужуватися. Цим і буде погіршуватися тяга димоходу. Відповідно, частіше буде потрібно робити механічну чистку димового каналу. Якщо димохід не чистити, то це може спричинити загоряння сажі.

Що краще: дрова, вугілля чи деревні брикети?

Часто в інструкції до каміна можна прочитати, що заборонено використовувати вугілля.

По-перше, температура горіння вугілля набагато вища, ніж температура горіння деревини. Використання вугілля в каміні може привести до деформації камінної топки і димового каналу.

Інша справа, якщо йдеться про відкриті каміни, в яких температура горіння не така висока, як в камінах закритого типу. Але, з точки зору безпеки, використовувати вугілля для відкритого каміна категорично заборонено!

Це загроза не тільки здоров'ю, але і життю людини. Коли горить вугілля, то виділяється чад, тобто окис вуглецю, який ще називають «тихим вбивцею».


В каміні також не можна спалювати залишки старих меблів. На них може бути лак або фарба, які при випаровуванні будуть виділяти шкідливі речовини і неприємний запах. Ці речовини відкладаються на стінках разом з сажею і під впливом високої температури можуть спалахнути.

Чи залежить ефективність каміна від виду палива?

При виборі палива для каміна (особливо каміна для опалення) не потрібно забувати про залежність ефективності каміна від якості дров. Повернемося ще раз до хвойних. Вони не дають достатньої потужності, оскільки швидко спалахують і не тримають жару. Практично те ж саме стосується і мокрих дров, які будуть просто тліти. Якщо взяти хорошу якісну топку, а в неї покласти тоненькі мокрі або хвойні дрова, то вона однозначно не виправдає Ваші очікування.

Якщо говорити про брикети, то теж слід звертати увагу на склад. Якщо це брикети з відходів листяних порід з великим відсотком дуба, то такі брикети дадуть хороший ККД.

Можемо сказати з досвіду, що, наприклад, у каміні з водяним контуром, якщо покласти 2-3 поліна діаметром 25-30см, то через 2 години після того як погас вогонь, температура води в каміні трималася 65°С і циркуляційний насос передавав тепло у систему опалення.