0Корзина

Чим палити в каміні?

Як топити камін? В каміні потрібно топити дровами. Найкраще - це дрова листяних порід дерев. Найбільш ефективними вважаються граб, бук, береза. Дуб можна підмішувати, оскільки він дає високу температуру горіння.

Не рекомендується топити хвойними породами дерев через високий вміст смоли. Під час горіння вся ця смола осідає на стінках камінної топки, склі та димовому каналі. Камін буде швидко забруднюватися, а димовий канал звужуватися. Цим і буде погіршуватися тяга димоходу. Такі забруднення досить складно усунути.

А якщо не очистити димовий канал, то це спричинить за собою пожежну небезпеку.

Дрова або деревні брикети

Часто в інструкції до каміна можемо прочитати, що заборонено топити вугіллям. По-перше, температура горіння вугілля набагато вище, ніж температура спалювання деревини. Розігрітий вугілля може привести до деформації камінної топки і димового каналу.

Інша справа, якщо йдеться про відкриті топках, в яких температура горіння не така висока, як в камінах закритого типу. Але, з точки зору безпеки, використовувати вугілля для відкритого каміна категорично заборонено!

Це загрожує небезпекою не тільки для здоров'я, але і для життя людини. Якщо вугілля спалювати для отримання високих температур, то виділяється чад, тобто окис вуглецю, який ще називають «тихим вбивцею».


В каміні також не можна спалювати залишки старих меблів. На них може бути лак або фарба, які при випаровуванні будуть виділяти шкідливі речовини і неприємний запах. Ці речовини відкладаються на стінках разом з сажею і під впливом високої температури можуть спалахнути.

Вибрати камін можна ТУТ

Як топити камін та чи залежить ефективність каміна від виду палива?

При виборі палива для каміна (особливо каміна для опалення) не потрібно забувати про залежність ефективності каміна від якості дров. Повернемося ще раз до хвойних. Вони не дають достатньої потужності, оскільки швидко спалахують і не тримають спека. Практично те ж саме стосується і мокрих дров, але вони будуть просто тліти. Якщо взяти хорошу якісну топку, а в неї покласти тоненькі мокрі або хвойні дрова, то вона може не виправдати Ваші очікування.

Якщо говорити про брикетах, то теж слід звертати увагу на їх склад. З досвіду можу сказати, що після двох годин після того, як вогонь погас в каміні з водяним контуром Lechma PL-210 Eco, температура води в каміні трималася 65 ° С і циркуляційний насос накачував воду в систему опалення. Дрова в діаметрі приблизно 25-30см були сухими. Вистачило 3 таких полін на одну закладку.