Камін з водяним контуром. Поради спеціаліста

Камін з водяним контуром може повністю замінити котел центрального опалення: газовий чи електричний. Якщо підрахувати витрати на опалення будинку газом, може виявитися, що при використанні дров, вони будуть чи не на половину менші.
Усе більше людей бажають обігріти будинок за допомогою каміна. Основна причина – це зростання ціни на газ, паливо та електроенергію.
Решітки для каміна за найкращими цінами
Естетичні та екологічні переваги сучасних камінів також відіграють важливу роль. Вони стали повноцінним доповненням інтер’єру, а дим при згоранні дров набагато менше забруднює повітря, ніж, наприклад, дим від вугілля. Каміни з водяним контуром від звичайних відкритих чи декоративних камінів відрізняються тим, що значна більшість виробленого ними тепла залишається в приміщенні, а не тікає в димар.

Твердопаливний котел камін і система обігріву

Камін з водяним контуром може працювати в традиційній системі центрального опалення, зберігаючи економічні естетичні і екологічні переваги звичайного каміна.
Камін з водяним контуром для опалення
Такий камін від звичайного відрізняється лише конструкцією. У ньому нагрівається вода, яка потім передає тепло системі обігріву. Теплова потужність таких камінів може бути від 8 до 32 кВт.

Потрібно пам’ятати й про те, що потужність залежить як від кількості та якості закладеного палива, об’єму води так і від фази горіння.

Камін з водяним контуром (як і твердопаливний котел), з точки зору безпеки, має працювати у відкритій системі. Тобто, коли в системі існує розширювальний бачок відкритого типу. У такому випадку вода при закипанні може стравлюватися в систему водовідведення.
Щоб не відмовлятися від традиційної закритої (тискової) системи опалення, для підключення каміна з водяним контуром використовують додатковий пластинчастий теплообмінник.
Насосна група
Він дає змогу поєднати закриту систему опалення з відкритою системою каміна. У ньому відбувається теплопередача між двома контурами – один контур каміна (відкритий контур), інший – система обігріву (радіатори, теплі підлоги і т.д.). Для цього використовують теплообмінники невеликих розмірів , але з великою продуктивністю.
Існує й інший варіант підключення: камін підключається напряму в систему опалення. У такому випадку сам камін має бути розрахований на відповідний тиск, а насоси мають працювати через блок безперебійного живлення.

Камін і гаряче водопостачання

Каміном з водяним контуром можна гріти воду для побутових потреб. Це можливо зробити за допомогою ємності непрямого нагріву, об’єм якої залежить від кількості споживачів. Автоматика керуватиме як насосом опалення, так і гарячого водопостачання. Також її можна налаштувати на пріоритетні для вас потреби, якщо, наприклад, вам у першу чергу потрібно нагріти ємність гарячого водопостачання. У літній період можна гріти воду, вимкнувши функцію опалення каміном.
З метою запобігання різкого зростання тиску в каміні виробники рекомендують застосовувати термозахист, який спрацьовує при температурі 95*С. Він подає холодну воду в охолоджуючий контур каміна, таким чином охолоджує його.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання