0Корзина

Камін з водяним контуром. Поради спеціаліста

Камін з водяним контуром може повністю замінити котел центрального опалення: газовий або електричний. Якщо підрахувати витрати на опалення будинку газом, може виявитися, що при використанні дров, вони будуть майже наполовину менше.

Все більше людей бажають обігріти будинок за допомогою каміна. Основна причина - це зростання цін на газ, паливо та електроенергію.

Естетичні і екологічні переваги сучасних камінів також грають важливу роль. Вони стали повноцінним доповненням інтер'єру, а дим при згоранні дров набагато менше забруднює повітря, ніж, наприклад, дим від вугілля. Каміни з водяним контуром від звичайних відкритих або декоративних каменів відрізняються тим, що переважна більшість виробленого ними тепла залишається в приміщенні, а не тікає в димохід.

Твердопаливний котел камін і система обігріву

Камін з водяним контуром може працювати в традиційній системі центрального опалення, зберігаючи економічні естетичні та екологічні переваги звичайного каміна.

Такий камін від звичайного відрізняється тільки конструкцією. У ньому нагрівається вода, яка в подальшому передає тепло системі обігріву. Теплова потужність таких камінів може бути від 8 до 32 кВт.

Потрібно пам'ятати і про те, що потужність залежить як від кількості та якості закладеного палива, так і від фази горіння.

Камін з водяним контуром (як і твердопаливний котел), з точки зору безпеки, повинен працювати у відкритій системі. Тобто, коли в системі існує розширювальний бачок відкритого типу. У такому випадку вода при закипанні стравливается в систему водовідведення.


Щоб не відмовлятися від традиційної закритої (під тиском) системи опалення, для підключення каміна з водяним контуром використовують додатковий пластинчастий теплообмінник.

Він дозволяє поєднати закриту систему опалення з відкритою системою каміна. У ньому відбувається теплопередача між двома контурами - один контур каміна (відкритий контур), інший - система обігріву (радіатори, теплі підлоги і т.д.). Для цього використовують теплообмінники невеликих розмірів, але з великою продуктивністю.

Існує й інший варіант підключення: камін підключається безпосередньо в систему опалення. В такому випадку сам камін повинен бути розрахований на відповідний тиск, а насоси повинні працювати через блок безперебійного живлення.


Камін і гаряче водопостачання

Каміном з водяним контуром можна гріти воду для побутових потреб. Це можливо зробити за допомогою ємності непрямого нагріву, обсяг якої залежить від кількості споживачів. Автоматика керує як насосом опалення, так і насосом гарячого водопостачання. Також можна її налаштувати на пріоритетні для вас потреби: наприклад, вам в першу чергу потрібно нагріти ємність гарячого водопостачання. У літній період можна гріти воду, відключивши функцію опалення каміном.

З метою запобігання різкого зростання тиску в каміні виробники рекомендують застосовувати термозахист, яка спрацьовує при температурі 95 ° С. Вона подає холодну воду в охолоджуючий контур каміна, таким чином охолоджує його.