Замовити дзвінок

Камін з водяним контуром. Поради спеціаліста

Камін із водяним контуром – це опалювальний пристрій, який може повноцінно замінити котел центрального опалення (як газовий, так і електричний). Опалення будинку за допомогою газу дость дороге. Обігріти будинок дровами на сьогодныйшній день вдвічі дешевше. Саме тому така система обігріву стає все більш популярною та затребуваною у наш час. Ціна на газ зростає непомірно, порівняно з цінами на дрова. А ще важливими є естетична та екологічна складові цього питання.

Не тільки декоративні каміни, а й каміни з можливостями для повноцінного опалення виглядають стильно та оригінально. Вони доречно доповнюють інтер'єр. При цьому сам дим, який утворюється під час згоряння дров, значно менше забруднює повітря, ніж, наприклад, вугілля.

Сучасні каміни з водяним контуром відрізняються від традиційних і декоративних камінів тим, що основна частина тепла, що виробляється, залишається всередині приміщення, а не виходить через димар. Тому такий камін може легко замінити традиційний котел центрального опалення, ставши ефективним опалювальним пристроєм для будинку.


Камін у системі обігріву

Камін такого типу може легко працювати в звичайній системі центрального опалення. При цьому він зберігає власні переваги в економічному, естетичному та екологічному плані. Пристрій з водяним контуром від звичайного каміна відрізняється конструкцією та принципом роботи.

Принцип функціонування у тому, що у каміні відбувається нагрів води, яка передає своє тепло системі обігріву.

Варто відзначити, що теплова потужність подібних камінів може бути різною, вибір їх досить масштабний та цікавий. Можна підібрати камін із потужністю від 8 до 46 кВт. Що стосується факторів, які впливають на потужність каміна, то вона залежить також від якості та кількості палива, що використовується.


Як і твердопаливний котел, такий камін безпечний, якщо він функціонує у відкритій системі, де має бути відкритий розширювальний бак. Тоді при закипанні вода йде у каналізацію.

Якщо у будинку звична закрита система обігріву приміщення, для підключення такого каміна використовують додатковий елемент – спеціальний пластичастий теплообмінник. Таким чином можна поєднати закриту опалювальну систему та відкриту систему каміна. Це цілком реально. Теплопередача буде проходити між двома контурами – відкритим контуром каміна та системою обігріву у вигляді радіаторів, теплої підлоги та ін.

Вимога до теплообмінника є наступною – він має відповідати потужності каміна.

Є ще один варіант підключення - камін безпосередньо підключають у систему опалення. Тоді варто вибирати такий камін, щоб він витримував відповідний тиск, а насоси функціонували з блоком безперебійного живлення.

Камін та система гарячого водопостачання

За допомогою такого каміна можна легко гріти воду для побутового користування. Використовується ємність непрямого нагріву, обсяг якої підбирається з урахуванням потреб. Система автоматики відповідає за керування насосом для обох цілей – забезпечення гарячого водопостачання та обігріву будинку. Можна навіть виставляти пріоритет, якщо, наприклад, потрібно спочатку підігріти воду. А влітку можна відключити опалювальні функції каміна та користуватися ним для подачі теплої води.

Ще один важливий нюанс: щоб запобігти різкому зростанню тиску у каміні, варто користуватися термозахистом. Він спрацьовує при температурному режимі 95 °C. У контур, що охолоджує, потрапляє холодна вода - так відбувається охолодження каміна.

Вибирайте свій камін у розділі "Каміни з водяним контуром"