Замовити дзвінок

Камін з водяним контуром: відкрита і закрита система

Вже ні для кого не новинка, що існує тип каміна, який можна підключити до індивідуальної опалювальної системи будинку чи квартири. Існує кілька варіантів як у традиційну систему опалення можна підключити камін.

Є два типи системи каміна з водяним контуром: відкрита і закрита. Що це таке і чим вони відрізняються?

Більшість вважає, що якщо у них система опалення під тиском (закритого типу), то і камін потрібно підключати за схемою під тиском.

Що таке відкрита система водяного каміна?

Система опалення каміном відкритого типу - це система, в якій використовується розширювальний бак відкритого типу (без тиску). Він служить в якості основного засобу безпеки при перегріві.

Тобто, якщо вимкнуть електроенергію, а вогонь в каміні інтенсивно горить, то може трапится так, що вода в каміні закипить, відповідно зросте тиск і станеться перелив у розширювальний бак, який встановлюється над самим каміном на висоті від 1,5 до 10 метрів. Його об'єм 18л.

Усередині бака є мідний або пластиковий поплавок, який контролює подачу холодної води.

Закипання води в каміні ніяк не вплине на цілісність камінної топки чи на будь-яке інше обладнання у цій системі.


Чи можна відкриту систему каміна поєднати з системою опалення закритого типу?

Однозначно так! Незважаючи на те, що система опалення Вашого будинку чи квартири під тиском, а система каміна без тиску, це зробити можна. Для такого поєднання потрібно використовувати теплообмінник з відповідною кількістю пластин. У ньому один контур віддає тепло іншому.

Якщо вода в системі каміна закипить, то в системі опалення (в радіаторах або теплій підлозі) тиск рости не буде. Система відкритого типу має кілька засобів захисту від перегріву. А саме:

  • Термозахист - це біметалічний циліндр з клапаном. При досягненні температури води в каміні 95°C відкривається клапан, який і постачає холодну воду для охолодження водяного контуру. Цей елемент обов'язково підключати в більш потужних камінах: 19, 24, 32 кВт.
  • Запобіжний клапан - скидає гарячу воду в каналізацію у тому випадку, коли тиск у системі каміна перевищує 1,5 Bar.
  • Автоматика. Крім того, що автоматика вмикає насоси тоді, коли в каміні вода нагрілася до потрібної температури, вона ще й є одним із засобів безпеки. Якщо пропадає електроенергія, то автоматично закривається дросельна заслонка подачі повітря і вогонь згасає.

Що таке закрита система каміна?

Це коли водяний камін підключений безпосередньо у систему опалення (абр. СЗТ), без теплообмінника і бачка відкритого типу.

Для такої системи каміна потрібно безперебійне електроживлення і подача холодної води.

Водяний камін в такій системі буде вже під тиском, тому для закритої системи його виготовляють з товстого металу, товщиною не менше ніж 4мм.

У закритій системі каміна використовуються такі засоби безпеки як термозахист і запобіжний клапан.


Обладнання для захисту системи при перегріві

  • Термозахист
  • Запобіжний клапан 2,5 Bar
  • Автоматика
  • Один циркуляційний насос
  • Безперебійний блок живлення

Якщо застосувати це все обладнання, то Ви можете бути впевнені на всі 100%, що камін буде безпечно працювати. Ми займаємося камінами з водяним контуром ще з тих пір, коли в Україні про такий вид опалення практично ніхто не знав, а саме з 2007 року. Тому знаємо як працює водяний камін, недоліки і ПЕРЕВАГИ таких систем опалення.