Часті запитання про топки повітряного опалення Tarnava

Нижче наведено рекомендації щодо обслуговування топки Тарнава. Їх виконання не є обов’язковим, окрім пунктів, що стосуються гарантії. Дотримання рекомендацій допоможе вам ефективно використовувати топку та продовжити термін служби.

Яке паливо рекомендовано спалювати в топках Tarnava?

Чавунна топка призначена для спалювання в ній дров листяних порід дерев (висушених на відкритому повітрі під накриттям до досягнення низького рівня вологості) і тирсових брикетів. Для палива рекомендується використовувати граб, березу, бук, ясен. Добре згоряє також дуб, але його треба змішувати з березою, буком або грабом, тому що сам дуб виділяє кислоти, які шкідливо впливають на стінки топки.
дровниця для каміна
Дрова мають бути висушені, оскільки волога деревина низькокалорійна, вона виділяє багато диму та сажі, яка осідає на склі, відповідно це погіршує роботу каміна. При використанні сухої деревини ККД топки досягає 78%.

Увага!!! Не можна спалювати фарбовану та клеєну деревину, а також кокс, пластик та інші відходи. Не варто палити хвойною деревиною, оскільки вона містить велику кількість смоли, яка осідає на стінках топки і димоходу. Внаслідок спалювання неякісного палива виділяються кислоти важких металів, які мають шкідливий вплив на топку, що скорочує термін її експлуатації та спричиняє тріщини. У разі таких пошкоджень виробник не несе гарантійної відповідальності.

В усіх топках Tarnava забороняється спалювати вугілля. Це призводить до втрати гарантії. Якщо клієнт звертається по гарантії, то зобов’язаний підписати декларацію, що не спалював у каміні вугілля або ж інше заборонене паливо.
У спеціальній акредитованій лабораторії можна зробити експертизу і визначити, чи спалювалося вугілля в камінній топці. У випадку, якщо аналіз виявить застосування недозволеного палива, то клієнт втрачає всілякі гарантії, а також покриває всі витрати, пов’язані з рекламацією (в т.ч. кошти експертизи).

Отже, забороняється:

  1. Використовувати інші види палива, окрім тих,що рекомендуються в інструкції (особливо вугілля і його похідні, столярні відходи, відходи органічного і синтетичного походження).
  2. Пристосовувати камінну топку до інших видів палива (наприклад, вмонтовувати газовий пальник)
  3. Палити в каміні мокру і заморожену деревину.

Не дозволяється:

  1. Застосовувати для розпалювання легкозаймисті рідини й інше рідке паливо.
  2. Зберігати паливо безпосередньо перед камінною топкою.
  3. Сушити на камінній топці та її фасаді будь-які матеріали, у тому числі одяг.
  4. Підкладати поліна, довжина яких перевищує габаритні розміри камери згоряння.
  5. Палити у топці з відкритим попільником. При необхідності залишити без нагляду камінну топку працюючою треба переконатися, що дверцята щільно закриті, a повітряні дроселі відкриті.

Як розпалювати в камінній топці Tarnava?

Перед початком роботи каміна треба звернути увагу на те, щоб регулятори притоку повітря були у вертикальному (відкритому) положенні. Для розпалювання найкраще використовувати папір і дрібні шматки дерева або ж спеціальні кубики. Коли розгориться вогонь і утвориться шар розжареного вугілля, то можна підкладати поліна.
Рекомендується додавати паливо у топку тільки тоді, коли в ній залишається лише розжарене вугілля і майже немає полум’я. Перед першим розпалюванням треба видалити з топки усі етикетки та перевірити, чи не залишилися в топці і зольнику збірні деталі.
Якщо топка обладнана обмежувачем, що оберігає розжарене вугілля від випадання, то він має бути правильно встановлений. Під час першого розпалювання використовується невелика кількість деревини, її треба вкладати обережно і повільно, а полум’я має бути невеликим.
Регулятори – у відкритому положенні. Топка повинна нагріватися повільно, що забезпечує поступове розширення чавуну і його стабілізацію. Через 15 хвилин регулятори необхідно встановити на 45 градусів. Під час кількох перших експлуатацій відбувається вигорання фарби, яке пов’язане з остаточним висиханням і затвердінням лаку. Фарба стає тоді пластичною, тому треба у цей момент уникати непотрібних дотиків до забарвлених поверхонь.
Під час вигорання з топки може виділятися неприємний запах. Це нормальне явище, яке припиниться після декількох експлуатацій. При перших розпалюваннях на склі можуть з’явитися потьоки, які з часом зникнуть. Це також нормальне явище. При роботі каміна дверцята топки мають бути закритими, за винятком випадків розпалювання і підкладання дров.
Керувати подачею повітря для горіння треба виключно регуляторами подачі повітря, розташованими в нижній частині камінної топки (не допускається регулювання кількості повітря шляхом висовування ящика зольника). Правильне регулювання подачею повітря гарантує хорошу ефективність експлуатації камінної топки.

Як обслуговувати топки Tarnava?

Рекомендується після кожного спалювання залишати на дні топки приблизно 1- сантиметровий шар попелу. Корпус топки треба чистити теплою водою з милом і м’якою ганчіркою. Після очищення – витерти насухо. Внутрішні стінки треба чистити 1 раз на рік сталевою щіткою. Під час спалювання сирої деревини існує тенденція до виникнення на віконному склі сажі, яку треба чистити призначеними для цього засобами.

Як правильно підібрати потужність топки Tarnava?

Взагалі вважається, що 1 кВт потужності топки обігріває 25-30 м3. Однак це відносний показник, який залежить від декількох істотних чинників, таких, як утеплення будинку, матеріал, з якого виготовлені стіни, спосіб розгалуження теплого повітря чи вид палива.

Як довго у топках Tarnava горить вогонь?

Топки Tarnava
Вклади Tarnava призначені для постійного горіння, тобто можуть спалювати паливо безперервно. При завантаженні максимально допустимої кількості дров і встановленні регуляторів подачі повітря на мінімальне положення топки Tarnava утримують жар протягом 12 годин. Таким чином, не порушуються європейські норми, що стосуються періоду постійного горіння.

Чи є необхідним монтування шибера в системі каміна?

Новаторська конструкція камінів Tarnava ліквідувала потребу застосування шибера. Цю функцію виконують дроселі, що знаходяться в нижній частині топки. Вони регулюють кількість повітря, що подається у камеру згорання, і дозволяють збільшувати чи зменшувати полум’я. Розміщення дроселів у горизонтальному положенні і закриття зольника дають можливість майже відразу погасити вогонь у топці.

На якій підставі Tarnava дає 10 років гарантії на свої топки?

купити якісний камін
Монолітна будова топки фірми Tarnava, а також чавун високої якості роблять наші топки надзвичайно витривалими до впливу високих температур. Десятирічна гарантія була встановлена на підставі ряду лабораторних досліджень, проведених з кожним видом топок. Ці дослідження проведені в екстремальних умовах при максимальних навантаженнях, які значно перевищують ті, що застосовуються в процесі щоденного використання топки. Топки Tarnava мають також Технічне Схвалення Інституту видобувної нафтової і газової галузі, сертифікат ISO 9001 та знак якості CE/.

Яким повинен бути діаметр димохідної труби?

купити коліно димохідне
Розмір димохідної труби для відведення викидів з топок Tarnava не може бути меншим, ніж діаметр димового каналу топки. Для 12- 14 кВт – 150 мм; для 15- 16 кВт – 160 мм; для 18-21 кВт – 180 мм. Усі з’єднувальні елементи димоходу треба встановлювати в середину топки. Це запобігає стіканню конденсату на поверхню топки.

Чому у топках фірми Tarnava немає ущільнюючих прокладок? Це перевага чи недолік?

Монолітна конструкція топки Tarnava виключає потребу застосування будь-яких прокладок, зварювань чи болтів. Ідеально підігнаний методом шліфування корпус до дверцят гарантує абсолютну герметичність закритої камери згорання. З досвіду ми знаємо, що вживання болтів, зварювань і прокладок не дає 100% щільності і може бути причиною багатьох неполадок.

Чи чорніє скло у топках Tarnava?

У топках Tarnava застосовано новаторське рішення щодо підведення повітря для горіння, так звану повітряну завісу. Потік повітря, надходячи ззовні до нижньої частини топки спеціальними каналами, “омиває” скло, запобігаючи осіданню сажі, і завдяки цьому дає нам можливість насолоджуватися спогляданням живого вогню. Треба однак пам’ятати, що незалежно від повітряної завіси, скло піддається забрудненню, якщо у топці буде спалюватись сира деревина.

З якого матеріалу виготовлені топки Tarnava?

Камінні топки продукції Tarnava виготовлені з високоякісного сірого чавуну EN – GJL – 200-250 методом виливка у пісочних формах. Чавун, який застосовується для виливка, виготовляється в індукційній печі з таких матеріалів, як ливарний чавун, сталевий і чавунний лом, а також феросплави, які забезпечують високу якість і клас чавуну. Це, наприклад, феросиліцій, феромарганець та ін. Ці складники належним чином підбираються, а потім розігріваються до температури 1300 – 1500°C.

Правильний підбір хімічного складу дозволяє отримати чавун оптимальної структури, що має механічні властивості, такі, як витривалість до розширення не менше, ніж 200 MPa, висока теплопровідність та висока витривалість до теплових навантажень, тобто на відносно швидке нагрівання і тривале вистигання виробу. Низький вміст сірки і фосфору запобігає порушенню цілісності стінок корпусу в екстремальних умовах.

Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання