Замовити дзвінок

Часті питання про камінні топки для повітряного опалення Tarnava

Нижче наведені рекомендації по обслуговуванню топки Тарнава.

Їх виконання не є обов'язковим, крім пунктів, що стосуються гарантії.

Дотримання рекомендацій допоможе вам ефективно використовувати топку і продовжити термін служби.

Яке паливо рекомендується спалювати у топках Tarnava?

Чавунна топка призначена для спалювання у ній дров листяних порід дерев (висушених на відкритому повітрі під навісом до досягнення низького рівня вологості) та тирсових брикетів. В якості палива рекомендуються: граб, береза, бук, ясен. Добре згорає також дуб, але його слід змішувати з березою, буком або грабом, тому що сам дуб виділяє кислоти, які шкідливо впливають на стінки топки.

Дрова повинні бути висушені, оскільки волога деревина низькокалорійна, то вона виділяє багато диму і сажі, які осідають на склі, відповідно це погіршує роботу каміна. При використанні сухої деревини ККД топки досягає 78%

Увага!!! Не слід спалювати фарбовану і клеєну деревину, а також кокс, пластик та інші відходи. Не варто палити хвойної деревиною, оскільки вона містить велику кількість смоли, яка осідає на стінках топки і димаря.

У всіх топках Tarnava забороняється спалювати вугілля. Це призводить до втрати гарантії. Якщо клієнт звертається по гарантії, то зобов'язаний підписати декларацію, що не спалював в каміні вугілля або інше заборонене паливо.

У спеціальній акредитованої лабораторії можна зробити експертизу і визначити чи палили вугіллям у камінній топці. У разі, якщо аналіз виявить застосування недозволеного палива, то клієнт втрачає всілякі гарантії, а також покриває всі витрати, пов'язані з рекламацією (в т.ч. кошти, витрачені на експертизу).


Отже, забороняється:

  • Використовувати інші види палива, крім рекомендованих в інструкції, (особливо вугілля і його похідні, столярні відходи, відходи органічного і синтетичного походження).
  • Пристосовувати камінну топку до інших видів палива (наприклад, монтувати газовий пальник).
  • Палити в каміні мокрою або замороженою деревиною.

Не допустимо:

  • Застосовувати для розпалювання легкозаймисті рідини та інше рідке паливо.
  • Зберігати паливо безпосередньо перед камінною топкою.
  • Сушити на камінній топці і її фасаді будь-які матеріали, у тому числі одяг.
  • Підкладати поліна, довжина яких перевищує габаритні розміри камери згоряння.
  • Палити в топці з відкритим зольником. При необхідності залишити без нагляду працюючу камінну топку, слід переконатися, що дверка щільно закрита, a повітряні дроселі відкриті.

Як розпалювати у камінній топці Tarnava?

Перед початком роботи каміна слід звернути увагу на те, щоб регулятори притоку повітря були у вертикальному (відкритому) положенні. Для розпалювання найкраще використовувати папір і дрібні шматки дерева або ж спеціальні кубики. Коли розгориться вогонь і утвориться шар розжареного вугілля, то можна знову підкладати поліна.

Рекомендується додавати паливо в топку тільки тоді, коли в ньому залишаються лише жар і майже немає полум'я. Перед першим розпалюванням слід видалити з топки всі етикетки і перевірити чи не залишилися в топці і зольнику збірні деталі.

Якщо топка обладнана обмежувачем, що оберігає дрова від випадання, то він повинен бути правильно встановлений.

Під час першого розпалювання використовується невелика кількість деревини, її слід вкладати обережно і повільно, а полум'я має бути невеликим.

Регулятори - у відкритому положенні. Топка повинна нагріватися повільно, що забезпечує поступове розширення чавуну і його стабілізацію. Через 15 хвилин регулятори необхідно встановити на 45 градусів.

Під час декількох перших експлуатацій відбувається вигоряння фарби (це пов'язано з остаточним висиханням і затвердінням лаку). Фарба стає тоді пластичною, тому слід в цей момент уникати непотрібних дотиків до пофарбованих поверхонь.

При першому розпалюванні на склі можуть з'явитися потьоки, які з часом зникнуть. Це також нормальне явище.

Під час роботи каміна дверцята топки повинні бути закриті, за винятком випадків розпалювання і підкладання дров.

Керувати подачею повітря для горіння слід виключно регуляторами подачі повітря, розташованими у нижній частині камінної топки (не допускається регулювання кількості повітря шляхом висування ящика зольника). Правильне регулювання подачею повітря гарантує гарну ефективність експлуатації камінної топки.

Як обслуговувати топки Tarnava?

Рекомендується після кожного спалювання залишати на дні топки приблизно 1 сантиметровий шар попелу. Корпус топки слід чистити теплою водою з милом і м'якою ганчіркою. Після очищення витерти насухо. Внутрішні стінки треба чистити 1 раз в рік сталевою щіткою.

При спалюванні сирої деревини існує тенденція до виникнення на віконному склі сажі, яку потрібно чистити призначеними для цього засобами.

Вважається, що 1 кВт потужності топки обігріває 25 -30 м3. Однак це відносний показник, який залежить від кількох істотних чинників, таких, як утеплення будинку, матеріал, з якого зроблені стіни, спосіб розгалуження теплого повітря або вид палива.

Як довго в топках Tarnava горить вогонь?

Вклади Tarnava призначені для постійного горіння, тобто можуть спалювати пальне невпинно. При завантаженні максимально допустимої кількості дров і встановленні регуляторів подачі повітря на мінімальне положення, топки Tarnava утримують жар протягом 12 годин. Таким чином не порушуються європейські норми, які стосуються періоду постійного горіння.

Чи потрібно монтувати шибер в системі каміна?

Новаторська конструкція камінів Tarnava усунула необхідність використання шибера. Цю функцію виконують дроселя, які знаходяться в нижній частині топки. Вони регулюють кількість повітря, що подається в камеру горіння, і дозволяють збільшувати або зменшувати полум'я. Розміщення дроселів в горизонтальному положенні і закриття зольника дають можливість майже відразу погасити вогонь в топці.

На якій підставі Tarnava дає 10 років гарантії на свої топки?

Монолітна будова топки фірми Tarnava, а також чавун високої якості роблять її стійкою до впливу високих температур. Десятирічна гарантія була встановлена на підставі ряду лабораторних досліджень, проведених з кожним видом топок. Ці випробування проведені в екстримальних умовах при максимальних навантаженнях, які значно перевищують ті, що застосовуються у процесі щоденного використання топки.
Топки Tarnava мають також Технічне Схвалення Інституту видобутку нафти і газу, сертифікат ISO 9001 і знак якості CE.

Яким повинен бути діаметр димохідної труби?

Розмір димохідної труби для відведення викидів з топок Tarnava не може бути менше, ніж діаметр димового каналу топки.
Для потужностей 12-14 кВт -150 мм; для 15-16 кВт -160 мм; для 18-21 кВт - 180 мм. Всі елементи димоходу потрібно встановлювати усередину топки. Це оберігає від стікання конденсату на її поверхню.

Чому в топках фірми Tarnava немає прокладок і ущільнювачів? Це перевага чи недолік?

Монолітна конструкція топки Tarnava виключає потребу у використанні будь-яких ущільнювачів. Ідеально підігнаний, методом шліфування, корпус до дверцят гарантує абсолютну герметичність закритої камери згоряння. З досвіду ми знаємо, що чавунний корпус, деталі якого з'єднані між собою шурупами та ущыльнювачами, не мають 100% щільності і це може бути причиною багатьох проблем.

Чи чорніє скло в топках Tarnava?

У топках Tarnava застосовано новаторське рішення для підведення повітря для горіння, так звана повітряна завіса. Потік повітря, що надходить ззовні до нижньої частини топки спеціальними каналами, "омиває" скло, оберігаючи його від осідання сажі, і завдяки цьому дає нам можливість насолоджуватися спогляданням живого вогню.

Потрібно пам'ятати, що незалежно від повітряної завіси, скло піддається забрудненню, якщо буде спалюватися сира деревина.

З якого матеріалу виготовлені камінні топки Tarnava?

Камінні топки Tarnava виготовлені з високоякісного сірого чавуну EN-GJL-200-250 методом злитків в пісочних формах. Чавун, який застосовується для злитків, виготовляється в індукційній печі з таких матеріалів, як ливарний чавун, сталевий і чавунний лом, а також феросплави, які забезпечують високу якість і клас чавуну. Це, наприклад, феросиліцій, феромарганець і ін.

Ці складові ретельно підбираються, а потім розігріваються до температури 1300-1500°С.

Правильний підбір хімічного складу дозволяє отримати чавун оптимальної структури, яка має механічні властивості, такі, як стійкість до розширення не менше, ніж 200 МРа, висока теплопровідність і висока стійкість до теплових навантажень, тобто до відносно швидкому нагріванню і тривалого охолодження вироби. Низький вміст сірки і фосфору запобігає порушення цілісності стінок корпусу в екстремальних умовах.