Замовити дзвінок

Камін з водяним контуром - варто чи ні?

Камін з водяним контуром для опалення - сьогодні це досить актуальна тема. Багато виробників камінів роблять акцент на каміни з водним контуром. Аргументують це тим, що такий камін - це ідеальне рішення для приватного будинку. Перед тим, як інвестувати в систему опалення з каміном з водяним контуром, необхідно продумати всі плюси і мінуси конкретного випадку, а вибираючи певну модель, вивчити її здатність перед поставленими завданнями.

Коли спекотне літо поступається більш холодної пори року, виникає бажання зігрітися в затишній атмосфері біля каміна. У разі каміна з водяним контуром буде можливість ще і гріти воду, як в системі опалення, так і в системі гарячого водопостачання.

Перш, ніж купити камін з водяним контуром для опалення ...

У каміна з водяним контуром є як прихильники, так і ті, які категорично проти такої системи. Перед прийняттям рішення покупки каміна з водяним контуром Ви повинні для себе з'ясувати всі нюанси, як кажуть, скільки людей, стільки й думок.


Однозначно, камін з водяним контуром зменшить витрати на опалення будинку, оскільки використовується доступне паливо, яке є відновлювальним. Однак слід пам'ятати, що деревина повинна бути добре висушена (1,5-2 роки природного сушіння). Високу ефективність каміна отримаєте при використанні дров з твердих порід дерев. Хороші дрова дорожче, але ефективніше для обігріву. Мокрі дрова швидше згорають і не допомагають з'ясувати причину негараздів температури, це призводить до утворення смоли на стінках каміна і димового каналу.

Отже, щоб вогонь був хороший, а будинок теплий, - потрібно запастися сухими дровами. У зимовий період в камін потрібно закладати дрова 2-3 рази на день, щоб будинок не охолов, а система опалення не замерзла (за умови, що камін - єдине джерело тепла). Часто камін з водяним контуром підключають до системи з газовим котлом або електричним котлом. Таке поєднання економить газ і забезпечує плюсову температуру на випадок відсутності мешканців. Газовий котел автоматично включиться, якщо температура води в системі впаде нижче заданої.

Каміни з водяним контуром для опалення бувають різної потужності і можуть обігріти будинок площею навіть до 500 м², проте багато що залежить від правильності експлуатації і тепловтрат приміщень.