0Корзина

Яка роль розширювального бачка в системі каміна?

Ви хочете встановити водяний камін, а Вам пропонують ще якесь додаткове обладнання? У Вас сумніви: чи треба воно Вам? Давайте розкладемо по поличках, що і навіщо потрібно для підключення каміна з водяним контуром.

Перше, про що потрібно подбати, встановлюючи камін з водяним контуром, - це про безпеку при перегріванні. Охолоджуючий контур, термозахист та розширювальний бачок потрібні для того, щоб система не принесла шкоди жителям.

Чи потрібен ще один бак, якщо в системі опалення він вже є?

В системі опалення під тиском встановлюють мембранний розширювальний бак. А ось для каміна з водяним контуром рекомендується бачок відкритого типу з поплавком. Він встановлюється над каміном на відстані від 1м до 10м. При закипанні відбувається перелив і слив в каналізацію.


Тому можна не хвилюватися, що при зростанні тиску прорве якесь слабке місце системи.

Оскільки камін з водяним контуром підключається в систему опалення під тиском, а розширювальний бак відкритого типу створює систему без тиску, то поєднати між собою ці дві системи можна за допомогою пластинчастого теплообмінника.

Потрібно пам'ятати:

підключення каміна з водяним контуром до системи повинен здійснювати кваліфікований фахівець. Адже від правильності підключення залежить безпека і ефективність системи.


Термозахист

Охолоджуючий контур - це ще один засіб безпеки при перегріванні. Це окремий відсік в корпусі каміна. До нього підключається термозахист, яка подає холодну воду при температурі 95 ° С.


Запобіжний клапан

На каміні ще встановлюється запобіжний клапан, який при зростанні тиску буде стравлювати гарячу воду в каналізацію. Він може бути 1,5Bar або 2Bar


Насосна група з теплообмінником

Відкрита (без тиску) система каміна із закритою (під тиском) системою опалення поєднуються між собою за допомогою пластинчастого теплообмінника.


Не рекомендуємо відмовлятися і від автоматики. Вона буде включати насоси і керувати подачею повітря в камін.С допомогою автоматики можна заощадити до 20% палива. Слід згадати і те, що з автоматикою досить зручно, оскільки не потрібно самому стежити за тим, коли вмикати насоси, а коли вручну управляти подачею повітря для горіння.