0Корзина

Каміни. Стандарти якості

Екологічний стан на нашій планеті - це болюче питання для кожного. Наприклад, щорічна емісія СО2 в Україні на одну людину становить 7,65 тонни. В середньому на душу населення припадає 4,52 тонни викидів CO2 (джерело: «Звіт енергетичної статистики США»). Саме тому до виробників у всіх галузях ставиться вимога, згідно з яким те чи інше обладнання не повинно перевищувати певний рівень викидів двоокису вуглецю. Це стосується також і виробників, і споживачів опалювальної техніки.

Особливу увагу приділимо опалювального обладнання на твердому паливі: каміни, твердопаливні котли, печі і т.п.

Як дешевий камін впливає на екологію?

Якщо розглядати звичайну камінну топку на дровах, то на виході з димового каналу отримуємо досить високий рівень СО2, оскільки велика частина тепла викидається в атмосферу, а з ним і продукти згоряння.

Згідно з новими нормами Євросоюзу рівень емісії СО не повинен перевищувати 0,2%.


Чи кожен зобов'язаний замінити камін, якщо той не відповідає нормам ЄС?

Поки це стосується країн - членів Євросоюзу. Печі і каміни, які за рівнем викиду не відповідають нормам, підлягають обміну. Власники мають певний час, протягом якого повинні замінити камін або використовувати фільтр.

Однак, виробники, випускаючи на ринок нову модель, самі дбають про те, щоб їх обладнання було виготовлено згідно всіх можливих норм, хоча вони мають певний період часу на зміну конструкції.

Купуючи якийсь дешевий камін, стандарти якості якого не відповідають навіть сьогоднішнім технічним вимогам, потрібно пам'ятати, що незабаром його буде потрібно замінити. Не за горами той час, коли Україна буде змушена знизити вплив на екологічну ситуацію.

Як впливає зниження температури газів на ефективність каміна?

Замінити камін можна і з практичної точки зору. Адже використовуючи камін з ефектом опалення і низькою температурою продуктів згоряння (до 300 С), ми не тільки зменшуємо емісію СО в димових газах, а й збільшуємо температуру горіння в камері і, відповідно, ефективність самого каміна. Максимальний відбір тепла забезпечує зниження температури димових газів.

При використанні декоративного каміна ми отримуємо мінімум тепла в будинку, адже більша його частина вилітає в трубу.

Якщо Ви все ж хочете стати власником ефективного каміна з високим коефіцієнтом корисної дії, в якому є приплив зовнішнього повітря для горіння, то вибирайте камінну топку, яка буде відповідати зазначеним вище вимогам.

Виробники камінів, які не мають перспективи вийти на європейський ринок, відповідно не сертифікують їх згідно нових норм.

Хоча це не звільняє їх від лабораторних досліджень технічних параметрів, які можна надати кожному зацікавленому клієнту.

У декларації з затвердженими технічними характеристиками повинні бути вказані потужність обігрівального приладу, коефіцієнт його корисної дії, емісія згоряння.

Якщо це водяний камін, то в декларації також зазначається робочий тиск, при якому може працювати камін.


Від вашого вибору буде залежати майбутнє ...