Котел тривалого горіння чи камін?

Якщо Ви будуєте будинок, то точно розглядаєте варіант альтернативного опалення. І тут у Вас виникає запитання: що ж вибрати? Адже на ринку досить великий вибір опалювального обладнання, яке є альтернативою газовим приладам. А саме: котел тривалого горіння різної цінової категорії, теплові насоси, геліосистеми, кондиціонери, каміни, електричний та інфрачервоний обігрів.

Котел тривалого горіння

Переваги та недоліки:

Здавалося б, які можуть бути недоліки у котла на тверде паливо, навіть якщо він:

  1. Відомого бренду
  2. Високої якості,
  3. Тривалого горіння
  4. Ефективний для опалення
водяне опалення каміном
Впровадження альтернативних джерел теплової енергії сьогодні актуальне як в Європі, так і в Україні.
Вибір виду і моделі залежить від Ваших побутових умов і потреб. Найпопулярнішим серед альтернативного обладнання є твердопаливний котел тривалого горіння. Він може бути виготовлений своїми руками, але чи буде він надійним і безпечним?
Приблизно 20-25 років тому питання естетики зайняло 2-ге місце після ефективності. Саме це і надихнуло інженерів та конструкторів на розробку такого твердопаливного обладнання, яке можна було б встановити у вітальні та опалювати весь будинок. Вони поєднали камін з котлом в один 2-ох функційний пристрій. Таким чином ми отримали камін-котел на тверде паливо.

Чи може камін повністю замінити твердопаливний котел тривалого горіння?

Ще років 10 тому твердопаливні каміни для опалення виготовляли з максимальною потужністю 32 кВт, тобто цього вистачало на будинок площею до 350м². Сьогодні виробники камінів вже дійшли до того, що каміном можна обігріти житлову площу навіть 500-600м². Якщо камін розрахований на тривале горіння, то він може повністю замінити твердопаливний котел

Каміни для опалення: правда і міфи

Багато хто вважає камін на дровах виключно декоративним елементом, який використовується декілька разів на рік. А для опалення встановлює твердопаливний котел.
Виникає запитання: а навіщо встановлювати 2 прилади, які виконують однакову функцію? Можна встановити камін з водяним контуром чи для повітряного опалення і опалювати весь будинок одним каміном.

2 найпопулярніші міфи про камін на дровах для опалення:

Міф № 1

Красива вітальня перетворюється у котельню.
З досвіду можемо запевнити, що це зовсім не так. У нас є клієнти, в яких камін встановлений у абсолютно білій кімнаті, і це не завадило їм використовувати камін як основне джерело опалення будинку.

Міф № 2

Для обслуговування опалювального каміна потрібен кочегар.
Каміни з водяним контуром та каміни для повітряного опалення споживають набагато менше дров, ніж звичайні декоративні каміни. У каміні для опалення процес горіння контролюється в автоматичному або ручному режимі. Відповідно до того, яка температура на виході, закривається чи відкривається подача повітря в камеру горіння. Тому немає самовільного згорання. Кількість завантажень залежить від багатьох факторів, але в середньому це 2-4 рази на добу.
Наприклад, для каміна з водяним контуром номінальною потужністю 15 кВт потрібно завантажити 4 кг дров на 4-5 год. Якщо камін підключений на акумуляційну буферну ємність, то достатньо 2-х закладок на добу. Для каміна повітряного опалення максимальною потужністю 16 кВт потрібно 8 кг дров на період 8-12 год. То ж бачимо, що камін з водяним контуром чи камін для повітряного опалення не потребує постійного обслуговування, від такого каміна Ви отримаєте ефективність не меншу, ніж від твердопаливного котла. У звичайному каміні на дровах здебільшого немає зовнішньої подачі повітря в камін і дрова згоряють за 2-3 години.

Зв'яжіться з нами

Залиште свій №тел. нижче, або зателефонуйтеи нам Наші контакти

Каміни зі знижкою: