Монтаж каміна з чавунною топкою

Протягом останніх десяти років спостерігається значне зростання зацікавленості камінами. Їх встановлюють не лише з естетичних міркувань, але й з метою економії коштів на енергоносіях. Камін вважається одним з найдешевших джерел тепла для обігріву всього будинку, але при умові, що він правильно запроектований і встановлений.

Хто повинен виконувати монтаж каміна з чавунною топкою?

Монтаж каміна з чавунною топкою
Монтаж каміна з чавунною топкою – це один з найважливіших етапів у будівництві усього каміна. Враховуючи те, що такі топки передбачають підключення до повітряної системи опалення, вони мають свої складнощі підключення.
При плануванні такого каміна потрібно врахувати набагато більше факторів, ніж при зведенні звичайного. Не завжди майстер камінної справи знає усі тонкощі монтажу системи повітропроводів. Саме тому краще доручити цю роботу фахівцям, але можливо її виконати й самостійно.

Що потрібно врахувати, щоб виконати правильний монтаж каміна з чавунною топкою ?

Щоб усе було зроблено правильно, необхідно виконати ряд підготовчих робіт, а саме: вибрати топку, визначитись з остаточним дизайном каміна, обговорити усі технічні деталі і конструкції системи опалення, і на основі цього визначити, на якому етапі і яким чином такі роботи належить виконувати.
При монтажі камінної топки треба звернути особливу увагу на місце встановлення, на можливість безпосереднього під’єднання до димоходу та подачі зовнішнього повітря для горіння.
Розмір і теплова потужність топки залежать від об’єму опалювальних приміщень та підбираються з розрахунку 1 кВт на 10 м² при висоті приміщення 2,7 м.
камін для дому
Камін має бути встановлений на стійкій основі. Необхідно переконатися, що підлога в місці його встановлення має відповідну до маси топки термічну і механічну стійкість. Основа, на якій встановлюється камінна топка, повинна бути виготовлена з термостійких матеріалів.
Рекомендується встановлювати камінну топку на спеціальних стальних ніжках, що забезпечує горизонтальне вирівнювання топки на нерівній поверхні. Деякі топки мають подачу повітря для горіння, вмонтовану в ніжки.

Необхідною умовою для твердопаливного каміна є наявність димохідної труби відповідного перерізу:

  • ✓ для 8- 12 кВт – 150 мм;
  • ✓ для 14 – 19 кВт – 160 мм
  • ✓ для 19 – 21 кВт – 180 мм;
  • ✓ для 21-25 кВт – 200 мм;
  • ✓ для 25-32 кВт – 220 мм.
Це приблизні значення і вони можуть відрізнятися у різних виробників.
труби для димоходу
Труби для камінів мають бути виготовлені з високотемпературної нержавіючої сталі, мінімальна товщина стінки – 0,8 мм. Також їх бажано обгортати термостійкою ізоляцією.
Труба димохідна ізольована
У продажу є готові термоізольовані труби (сендвіч-димоходи на мал.). Це дасть можливість збільшити термін експлуатації димоходу.
Камін треба підключати до димоходу за допомогою системи з’єднань. З’єднання, що мають вигляд радіатора або інших проміжних елементів, необхідно встановлювати всередину димохідної труби топки. Це запобігає стіканню на поверхню каміна конденсату. Він викликає корозію чавуну та сталі, а також виділення шкідливих продуктів горіння. Треба уникати занадто довгих горизонтальних ділянок димохідної труби і звужень сполучних елементів. У разі потреби довгу трубу можна встановити з невеликим нахилом близько 5 cм/м.
З метою пожежної безпеки камінні топки встановлюються на відстані не менше, ніж 1м від легкозаймистих матеріалів або 0,5 м від легкозаймистих деталей конструкції будівлі, ізольованих відповідними матеріалами. Перед каміном треба створити мінімальну зону безпеки розміром 0,75 x 0,75 м та захистити підлогу від розжареного вугілля, що може випасти під час відкривання дверцят. Більше порад читайте у статті: рекомендації для встановлення повітряної камінної топки.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання