0Корзина

Правильна ізоляція каміна

Бажаєте зробити камінну систему опалення на основі конвекції повітря, але не знаєте, як технічно правильно виконати камеру каміна? А також не знаєте відповіді на питання:

  1. Яке призначення декомпресійної камери?
  2. Чим відрізняються декомпресійна камера, фальшпотолок і захисний відсік.
  3. До чого може привести нехтування декомпресійною камерою

Конструкція каміна складається з:

Камінної топки

Дистрибютора

Облицювання


Для того, щоб система працювала правильно і безпечно, всі ці фрагменти каміна повинні бути між собою правильно з'єднані. Основним об'єднавчим елементом всіх частин служить теплова камера - конвекційний короб. Він формується над камінною топкою, в нього надходять повітряні маси, нагріті від корпусу топки, через його внутрішню частину проходить димохідний канал і повітропроводи, а до зовнішньої - кріпляться елементи облицювання.

Розподіл камери каміна

Ізольована камера над топкою складається з трьох частин:

  1. дистриб'ютора,
  2. основної теплової камери,
  3. декомпресійної камери.

Функцією дистриб'ютора і основної теплової камери є накопичення і витіснення тепла до повітропроводів.

Призначення декомпресійної камери - відсікання гарячого повітря з метою захисту від перегрівання стелі і міжповерхового перекриття.


Навіщо робити декомпресійний відсік

Через теплову камеру проходить димохідна труба і повітряні канали, тому температура тут може сягати навіть 250 ° С. Цей показник є досить високим і може бути особливо небезпечним в будинках, де міжповерхове перекриття виконано з легкозаймистих матеріалів, наприклад, з дерева. Тому, як і для безпеки, так і для запобігання пожовтіння і руйнування стелі, монтується фальшпотолок - декомпресійна камера.

Як встановити декомпресійну камеру

Верхню частину основної камери на відстані 30-40 см від стелі необхідно відокремити. Це підстельового простір сформує декомпресійну камеру. Для відсікання декомпресійної камери використовується лист вогнетривкого гіпсокартону. Зверху і знизу етуперегородку потрібно ізолювати. Таким чином, створиться так званий захисний екран.

Вентиляція захисної камери

Для того, щоб захисний декомпресійний відсік правильно виконував свою функцію, потрібно забезпечити його вентиляцію. Тому необхідними елементами цього короба є камінні вентиляційні решеткі.Оні встановлюються асиметрично з двох сторін над захисним екраном. Одна решітка служить для входу, друга - для виходу повітря, тобто вони сприяють вільному протіканню повітряного потоку, який охолоджує поверхню стелі.

Чи потрібно робити декомпресійну камеру, якщо перекриття в будинку бетонне

Якщо в будинку перекриття бетонне, то цю камеру можна не робити. Але потрібно врахувати ще один момент. Якщо ви відмовитеся від облаштування декомпресійної камери, то все конвенціональне тепло від каміна буде доходити до самої стелі і там частково скапліваться.Температура накопиченого повітря буде постійно зростати, що призведе до пожовтіння стелі і руйнування ізоляційного матеріалу.

При установці фальшпотолок гарячі повітряні конвекційні маси дійдуть до нього і, упершись про захисний екран, повернуться кконвекціонной решітці. Це дасть можливість опустити тепле повітря значно нижче і підвищити ефективність роботи системи каміна.

Рекомендації для того, щоб встановити камін своїми руками

димохід,

Димохід, який проходить через декомпресійну камеру, повинен мати двостінні конструкцію - сендвіч.

 Повітроводи,

Повітроводи, які проходять через декомпресійну камеру, повинні бути ізольовані.

Розмір решіток декомпресійної камери

Розмір решіток декомпресійного простору повинен бути не менше 65 х 205 мм. Для цієї камери фірма Darco передбачила спеціальні решітки моделі Р0.

 Особливості решіток

Грати треба встановлювати без жалюзі.

Всі комплектуючі для установки каміна можна замовити ТУТ

Декомпресійну камеру робити необов'язково, якщо:

  1. Міжповерхове перекриття вашого будинку виконано з бетону.
  2. Димохідний канал не проходить через всю висоту теплової камери, а входить в стіну під кутом 45 º на висоті близько 2 м.
  3. Через теплову камеру проходять лише ізольовані повітропроводи.

Щоб перестрахуватися і запобігти небажаним наслідкам, ми рекомендуємо робити декомпресійний відсік завжди.