Замовити дзвінок

Правильна ізоляція каміна

Бажаєте зробити камінну систему опалення на основі конвекції повітря, але не знаєте, як технічно правильно зробити теплову камеру каміна? А також не знаєте відповіді на питання:

 1. Яке призначення декомпресійної камери?
 2. Чим відрізняються декомпресійна камера, фальшстеля і захисний відсік?
 3. До чого може привести нехтування декомпресійною камерою?

Конструкція каміна складається з:

Камінної топки

Дистрибютора

Облицювання


Для того, щоб система працювала правильно і безпечно, всі ці фрагменти каміна повинні бути між собою правильно з'єднані. Основним об'єднавчим елементом всіх частин служить теплова камера - конвекційний короб. Він формується над камінною топкою, в нього надходять повітряні маси, нагріті від корпусу топки, через його внутрішню частину проходить димохідний канал і повітропроводи, а до зовнішньої - кріпляться елементи облицювання.

Конвекційна камера

Конвекционная камера

Конвекційна камера - це простір навколо камінної топки та труби, який має бути добре ізольований. Цей короб робиться з:

 1. Металевого профіля (каркас))
 2. Основної теплової камери
 3. Листів мінеральної вати чи суперізолу
 4. Листів термостойкого гіпсокартону

Розподіл камери каміна

Ізольована камера над топкою складається з трьох частин:

 1. Дистриб'ютора
 2. Основної теплової камери,
 3. Декомпресійної камери.

Функцією дистриб'ютора і основної теплової камери є накопичення і витіснення тепла до повітропроводів.

Призначення декомпресійної камери - відсікання гарячого повітря з метою захисту від перегріву стелі і міжповерхового перекриття.


Навіщо робити декомпресійний відсік

Через теплову камеру проходить димохідна труба і повітряні канали, тому температура тут може сягати навіть 250°С. Цей показник є досить високим і може бути особливо небезпечним в будинках, де міжповерхове перекриття виконано з легкозаймистих матеріалів, наприклад, з дерева. Тому, як і для безпеки, так і для запобігання пожовтіння і руйнування стелі, монтується фальшстеля - декомпресійна камера.

Як встановити декомпресійну камеру

Верхню частину основної камери на відстані 30-40 см від стелі необхідно відокремити. Цей простір формує декомпресійну камеру. Для відсікання декомпресійної камери використовується лист вогнетривкого гіпсокартону або суперізолу. Зверху і знизу цю перегородку потрібно ізолювати. Таким чином, створиться так званий захисний екран.

Вентиляція захисної камери

Для того, щоб захисний декомпресійний відсік правильно виконував свою функцію, потрібно забезпечити його вентиляцію. Тому необхідними елементами цього короба є камінні вентиляційні решеткі. Вони встановлюються асиметрично з двох сторін над захисним екраном. Одна решітка служить для входу, друга - для виходу повітря, тобто вони сприяють вільному протіканню повітряного потоку, який охолоджує поверхню стелі.

Чи потрібно робити декомпресійну камеру, якщо перекриття в будинку бетонне

Якщо в будинку перекриття бетонне, то цю камеру можна не робити. Але потрібно врахувати ще один момент: якщо ви відмовитеся від облаштування декомпресійної камери, то все тепло від каміна буде доходити до самої стелі і там затримуватися. Температура накопиченого повітря буде постійно зростати, що призведе до пожовтіння стелі і руйнування ізоляційного матеріалу.

При установці фальшстелі гаряче повітря підніметься до неї і, впершись у захисний екран, вийде через решітки. Це дасть можливість опустити тепле повітря значно нижче і підвищити ефективність роботи системи каміна.

Рекомендації по встановленню каміна

 Димохід

Димохід, який проходить через декомпресійну камеру, повинен мати двостінну конструкцію - сендвіч.

 Повітроводи

Повітроводи, які проходять через декомпресійну камеру, повинні бути ізольовані.

Розмір решіток декомпресійної камери

Розмір решіток декомпресійного простору повинен бути не менше 65 х 205 мм. Для цієї камери фірма Darco передбачила спеціальні решітки моделі Р0.

 Особливості решіток

Решітки треба встановлювати без жалюзі.

Всі комплектуючі для установки каміна можна замовити ТУТ

Декомпресійну камеру робити необов'язково, якщо:

 1. Міжповерхове перекриття вашого будинку виконано з бетону.
 2. Димохідний канал не проходить через всю висоту теплової камери, а входить в стіну під кутом 45 º на висоті близько 1,5-2 м.
 3. Через теплову камеру проходять лише ізольовані повітропроводи.

Щоб перестрахуватися і запобігти небажаним наслідкам, ми рекомендуємо робити декомпресійний відсік завжди.