Замовити дзвінок

Системи опалення каміном з використанням бойлера або буферної ємності

Центральне опалення від каміна можна зробити декількома способами. Про купівлю буферної ємності або бойлера приходить думка вже тоді, коли виникає проблема надлишку тепла або ж потреба з'єднати в одну систему кілька джерел теплової енергії.

Насправді, найкращий варіант - це продумати все заздалегідь. Якщо планується акумулювати тепло, то буферна ємність буде «серцем» всієї системи опалення.

Ємності для нагріву води можуть виконувати в системі різну функцію, в залежності від свого об'єму, призначення і способу підключення до системи. Правильно підібрана ємність збільшує ефективність всієї системи - налагоджує роботу каміна з водяним контуром або твердопаливним котлом, акумулює теплову енергію.

Коли слід встановлювати бойлер в системі каміна з водяним контуром?

Бойлер варто встановлювати в тому випадку,

якщо ви хочете гріти воду для побутових потреб каміном. Обсяг бойлера підбирається в залежності від кількості жителів. Для каміна з водяним контуром використовується бойлер непрямого нагріву.


На цьому малюнку камін з водяним контуром підключений до системи опалення через теплообмінник і через бойлер в систему гарячого водопостачання (ГВП). Якщо температура в каміні падає нижче заданої - автоматично включається газовий котел. При використанні двоконтурного бойлера можна під'єднати також сонячні колектори.

Згідно зі схемою на малюнку воду можна гріти за допомогою трьох джерел енергії: каміна з водяним контуром, газового котла або сонячних колекторів. А система опалення буде нагріватися або від каміна або від газового котла.


Центральне опалення від каміна

Коли є потреба в акумуляційної ємності (буфері)?

Якщо камін з водяним контуром є єдиним джерелом тепла, то буфер буде служити як тепловий акумулятор. Каміном нагрівається буферна ємність, з якої тепло вже йде в систему опалення або ГВП.

Система з буфером ефективна при низькотемпературному обігріві будинку (температура теплоносія 50-60 ° С). Таке опалення можна застосовувати тільки в добре утепленому будинку.

Буферна ємність буде тримати тепло ще деякий час після того, як вогонь в каміні згасне. Також за допомогою буфера можна об'єднати кілька джерел теплової енергії в одну систему опалення.

На малюнку камін працює в буферну ємність: у великому баку вода системи опалення, яка гріє малий бак з водою для гарячого водопостачання.

В буфер можна під'єднати кілька джерел альтернативного опалення: камін або котел на дровах, тепловий насос, сонячні колектори і т.д.

Можна застосувати більш простий варіант буферної ємності - великий бойлер обсягом, наприклад, 1000 л з 4-ма отворами для підключення, з яких два будуть служити для підключення каміна, а два - для відбору тепла.


Ми розглянули одну з схем з буферною ємністю. Насправді немає єдиного рецепту, як це можна зробити. Кожен фахівець в цій області може знайти свій варіант. Головне, щоб система була ефективною, а користувач - задоволеним!