Поради експерта щодо водяного каміна

З 2007 року ми встановлюємо каміни з водяним контуром польської фірми Lechma (у 2019 році відбувся ребрендинг і компанія змінила назву на “Ekominek”). Чому ми обрали саме цю ТМ? Давайте про це і поговоримо.

Щороку ми спостерігаємо все більшу зацікавленість камінами з водяним контуром. Чому вони стають такими популярними?
Монтаж водяного каміна

Камін з водяним контуром має багато переваг, постараємось розповісти про найголовніші з них:

Деревина – це єдине відновлювальне паливо і має нульовий відсоток вмісту вуглекислого газу(CO2), тобто одержує в процесі вегетації, через процес фотосинтезу, таку саму кількість вуглекислого газу, яку віддає в процесі спалювання.

Що потрібно знати про недоліки та переваги водяних камінів?

Щоб експлуатація водяного каміна була безпроблемною, потрібно вибрати камін з потужністю, відповідною до опалювальної площі будинку. Немає однозначної відповіді, скільки кВт потрібно на м². З власного досвіду можу сказати, що в добре утепленому будинку це може бути приблизно 7 кВт на 100 м². Для неутепленого будинку на 100 м² треба приблизно 10 кВт. Краще взяти камін з меншою потужністю, зважаючи на те, що виробники подають номінальну потужність каміна, тобто середню.
У камін нижчої потужності можна закласти більше дров і отримати максимальну потужність, наприклад, коли мороз. А от коли ви візьмете занадто потужний камін, а на вулиці буде вище 0°С, виникне проблема надлишку тепла. У будинку буде гаряче, а зниження температури горіння чи паління при мінімальній температурі призведуть до забруднення скла і комина.
На звороті води у системі опалення температура буде занадто низькою, це призведе до конденсату і корозії.

Переглянути моделі камінів з водяним контуром

Автоматика для водяного каміна Татарек
Рекомендуємо встановити автоматику з автоматичним дроселем на температуру 55°С для включення насосу ЦО, а для каміна – температуру 70ºС. Щоб камін з водяним контуром добре працював, він має бути підключений з насосом і автоматикою з дросельною заслонкою. У відкритій системі каміна обов’язково потрібно встановити розширювальний бак відкритого типу, а в закритій – термозахист і запобіжний клапан.

Ідеальний варіант – це підключення водяного каміна до буферної ємності. Якщо у будинку більше радіаторів, ніж теплих підлог, то недоцільно застосовувати буферну ємність. При відсутності ємності потрібно слідкувати за кількістю дров, щоб нагріти радіатори до потрібної температури (це більше 70ºС) і не давати їм охолонути.

Часто роблять комбіновану систему опалення: радіатори і теплі підлоги. Тисячі таких систем без проблем функціонують як в Польщі, так і в Європі. Якщо більше теплої підлоги, ніж радіаторів, то, на мою думку, буферна ємність є обов’язковою. У середньому 50 л води в буфері на 1 кВт теплової потужності. Буферна ємність дає змогу максимально отримати тепло з каміна, а його надлишок акумулювати. У такому випадку система опалення буде працювати навіть тоді, коли камін погасне (це стосується теплих підлог). Таким чином, заощаджуємо до 30% палива.

Чи камін з водяним контуром поступається повітряному каміну в естетичному плані?

Можемо запевнити, що сучасний камін з водяним контуром ззовні нічим не відрізняється від повітряного каміна. Використання шамоту зсередини робить його ідентичним. А оздобити його можна аналогічно як і повітряний чи традиційний.
Ми можемо похвалитися тим, що маємо надсучасні каміни як за дизайном, так і за конструкцією. Переваги водяних камінів нових моделей в тому що є система “чисте скло” та висока ефективність. Якщо говорити про зовнішній вигляд, то каміни з серії Prestige i Green розроблені в досить сучасному дизайні.
Більшість клієнтів, зацікавлених в каміні з водяним контуром, напевно, щось чули про систему, в якій мав би працювати камін.

Чи є різниця в роботі каміна в закритій і відкритій системі?

З досвіду бачимо, що закрита система є така ж безпечна, як і відкрита, при умові правильного підключення і експлуатації. Я особисто є прихильником закритої системи каміна з водяним контуром і в себе в будинку встановив закриту систему.
Хоча як у закритій, так і у відкритій системі є свої плюси і мінуси.

Тому при виборі системи потрібно все добре обдумати. Якщо палити в каміні буде власник, відповідно можна бути впевненим у тому, як експлуатується система. Буває, що в каміні палять чи майстри, чи наглядач за будинком і, зрозуміло, що ніхто чужий не буде пильнувати перегрів і т.п. У такому випадку, напевно, краще робити відкриту систему.

Чи відноситься автоматика до засобів безпеки при експлуатації каміна?

Звичайно, автоматика вмикає і вимикає насоси, і це дуже зручно. Проте, краще коли автоматика керує дросельною заслонкою подачі повітря. Автоматика, відкриваючи чи закриваючи подачу повітря, впливає як на температуру води в контурі, так і на оптимальну температуру в приміщенні. При вимкненні електроенергії заслонка автоматично закривається. При великому завантаженні дров температура може далі підвищуватися, але спрацює термозахист, який забезпечить охолодження води в каміні, або ж вода переллється в розширювальний бак.
Очевидно, що переваги автоматики з дросельною заслонкою ми відчуємо при користуванні каміном, а окупність відчуємо на затратах палива. Також варто придбати акумуляторний перетворювач з акумулятором, який дозволить без проблем спалити всі дрова в каміні, коли вимкнуть електроенергію.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання