Повітряне опалення будинку

Комфорт у будинку в першу чергу залежить від надійності та ефективності опалювальної системи. Підбір оптимальної схеми з високими технічними показниками при мінімумі витрат змушує звернути увагу на нові розробки в даній сфері. Сьогодні найоптимальніший маловитратний і практичний варіант – це повітряне опалення приватного будинку каміном.

Повітряне опалення будинку

Проектування і монтаж камінного опалення все частіше застосовують для обігріву житлових приміщень. Його використання виправдане для обігрівання великих приватних будинків, дачних будиночків, готелів і магазинів.
камін обігрівати будинок
Для обігріву невеликих площ використовують природну циркуляцію повітря, а для великогабаритних приміщень – примусову ( вона дозволяє рівномірно розподілити тепло, регулюючи температурний режим за допомогою автоматики).

Повітряне опалення підходить не тільки тоді, якщо ви постійно живете в будинку, але й для тих випадків, коли власники приїжджають тільки на певний період або вихідні.

Обладнання для системи повітряного опалення:

Який камін

Камінна топка відповідає за нагрівання повітря (ключовий елемент в роботі повітряного опалення);

Установка камина

Канал подачі повітря, через який подається зовнішнє повітря. Він забезпечує процес горіння дров (завдяки цьому не допускається змішування теплових потоків з димовими газами);

Дистриб'ютор

Дистриб’ютор накопичення тепла;

система повітряного опалення

Повітропроводи, які перенаправляють потоки теплого повітря від каміна до інших приміщень;

купити вентилятор до каміна

Центральний вентилятор. Використовується для розподілу теплого повітря в примусовій системі. Без його використання повітря буде рухатися одним струменем, по найкоротшому шляху, не доходячи до всіх точок;

Повітряне опалення будинку з автоматикою

Автоматика, яка контролює обороти вентилятора згідно температури димових газів, або температури повітря з каміна. 

Трійник для повітропроводів
Основний набір комплектуючих – кріпильні матеріали (перехідники, трійники, касети, хомути, нипелі, скотч тощо);

Потрібні комплектуючі ви можете замовити на нашому сайті у розділі “Обладнання для повітряного опалення”

Повітряне опалення та принцип його роботи

Система повітряного опалення в приватному будинку складається з декількох частин і працює за певними принципами. Коротко розглянемо алгоритм роботи кожного з них:
Подача воздуха в топку

Подача зовнішнього повітря

У системі передбачається рукав, який забирає повітря з вулиці і подає його в топку. Це повітря забезпечує процес горіння дров і у вигляді диму викидається назовні, не потрапляючи в будинок. Застосування приточного повітря для каміна знімає проблему відкритих кватирок,перетягів і задимлень.
Воздушное отопление дома

Генерація тепла

Під час горіння дров у камінній топці повітря нагрівається від її тепловіддаючих поверхонь, після цього надходить у приміщення, що обігрівається, де вистигає і нагрівається повторно.

Акумуляція тепла

Накопичення тепла відбувається в дистриб’юторі (бляшаний утеплений короб) або конвекційній камері (ізольований простір між корпусом топки і внутрішніми стінками облицювання).

Розведення тепла до приміщень

Відбувається за системою повітропровідних каналів, які бувають круглими і прямокутними. Круглі мають менший аеродинамічний опір, прямокутні ж – легше задекорувати в інтер’єрі будинку (можна заховати в підвісну стелю).

Циркуляція повітря у повітряній системі буває природною або примусовою

декомпресійна камера системи опалення каміном
При природній схемі руху тепле повітря, піднімаючись вгору, поступається місцем холодному. У природному повітрообміні нагріте повітря може розподілятися по кімнатах, прилеглих до камінної. Очевидно, що довжину горизонтальних каналів потрібно звести до мінімальної – до 4 м.
Примусову циркуляцію виконує і підтримує камінний вентилятор (створює тиск і змушує повітря рухатися всередині повітроводів).Встановлення механічної системи руху повітря потребує певних фінансових затрат, проте дозволяє прокладати канали практично будь-якої складності і довжини, що краще впливає на ефективність обігрівальної системи всього будинку.

Управління процесом повітряного опалення будинку

Автоматика стежить за температурою топки і управляє оборотами вентилятора каміна, керуючись заданими параметрами.
Відведення тепла. За цю частину відповідають решітки і анемостати, що забезпечують подачу теплоносія в опалювальні приміщення.

подача повітря в кімнату

Нагрів приміщення

На виході через спеціальний розподільник (касету подачі повітря) потік повітря потрапляє в приміщення і рівномірно його прогріває. Після охолодження повітря повертається до каміна для повторного нагріву. Відбувається циркуляція потоків і її ефективність залежить від підбору обладнання, точного розрахунку, вибору палива, температурного режиму.

Переваги повітряного опалення

Система повітряного опалення має ряд вигідних переваг. Розглянемо основні з них:

Висока ефективність

Енергонезалежність

Швидкість обігріву

Комфорт

ККД такого пристрою високий, завдяки чому максимально ефективно і швидко прогрівається велика площа приміщень. Нагріте повітря рівномірно розподіляється по всіх приміщеннях, що допомагає легко підтримувати задану температуру в усьому домі. Робота гравітаційної системи не потребує електроживлення, дрова дешевша сировина, ніж газ. Через кілька хвилин після розпалювання каміна ви вже відчуєте тепло в кімнатах.
При використанні додаткових фільтрів і зволожувачів камінна система опалення виконує як загальні функції кліматичної системи, так і підтримує комфорт у будинку. Таким чином, у будинку створюється центр комплексної обробки повітря, який, крім обігріву, обробляє і очищає його.
Якщо у вашому будинку відсутня нормальна припливно-витяжна вентиляція, то це може призвести до накопичення небажаної вологи в стінах і появі цвілі. Повітряна система, за великим рахунком, може виконувати не тільки функції опалення, а й вентиляції.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання