Повітряне опалення будинку
Комфорт в будинку в першу чергу залежить від надійності і ефективності опалювальної системи. Як підібрати оптимальну схему c високими технічними показниками при мінімумі витрат? На що звертати увагу в даній сфері? Як підібрати найоптимальніший незначними витратами і практичний варіант? Багато питань - одна відповідь: повітряне опалення приватного будинку каміном.
Особливості повітряного опалення
Проектування і монтаж камінного опалення все частіше застосовують для обігріву житлових приміщень. Його використання виправдано для обогревабольшіх приватних будинків, дачних будиночків, готелів і магазинів.

Для обігріву невеликих площ використовують природну циркуляцію повітря, а для великогабаритних приміщень - примусову (вона дозволяє рівномірно розподілити тепло, регулюючи температурний режим за допомогою автоматики).
Повітряний спосіб обігріву підходить не тільки для постійно використовуються жител, а й для тих випадків, коли власники приїжджають тільки на певний період або вихідні.
Устаткування для системи повітряного опалення:







Потрібні комплектуючі можна замовити на нашому сайті в розділі «Обладнання для повітряного опалення»
Повітряне опалення та принцип його роботи
Система повітряного опалення в приватному будинку складається з декількох частин і працює за певними принципами. Коротко розглянемо алгоритм роботи кожного з них:

Подача зовнішнього повітря
В системі передбачається рукав, забирає повітря з вулиці і подає його в топку. Це повітря забезпечує процес горіння дров і у вигляді диму викидається назовні, не потрапляючи в будинок. Застосування пріточкі для каміна знімає проблему відкритих кватирок, протягів і задимлень.
Генерація тепла
Під час горіння дров в камінній топці повітря нагрівається від її тепловіддаючим поверхонь, після цього надходить в приміщення, що обігрівається, де остигає і нагрівається повторно.Акумуляція тепла
Накопичення тепла відбувається в дистриб'ютора (жерстяної утеплений короб) або конвекционной камері (ізольований простір між корпусом топки і внутрішніми стінками облицювання).Розведення тепла до помешкань
Відбувається по системі повітропровідних каналів, які бувають круглими і прямокутними. Круглі мають менший аеродинамічний опір, прямокутні ж легше декорувати в інтер'єрі будинку (можна заховати в підвісну стелю).Циркуляція повітря по повітряній системі буває природною або примусовою.


Управління процесом повітряного опалення будинку
Автоматика стежить за температурою топки і управляє оборотами вентилятора каміна, керуючись заданими параметрами.

Нагрівання приміщення
На виході через спеціальний розподільник (касету подачі повітря) потік повітря потрапляє в приміщення і рівномірно його прогріває. Після охолодження повітря повертається до каміна для повторного нагріву. Відбувається циркуляція потоків і її ефективність залежить від підбору обладнання, точного розрахунку, вибору палива, температурного режиму.Переваги повітряного опалення
Система повітряного опалення має ряд вигідних переваг. Розглянемо основні з них:
Висока ефективність
Енергонезалежність
Швидкість обігріву
Комфорт
ККД такого пристрою високий, завдяки чому максимально ефективно і швидко прогрівається велика площа приміщень. Нагріте повітря рівномірно розподіляється по всіх приміщеннях, що допомагає легко підтримувати задану температуру в усьому будинку. Робота гравітаційної системи не потребує електроживлення. Дрова більш дешеву сировину, ніж газ. Уже через кілька хвилин після розпалювання каміна ви відчуєте тепло в кімнатах.
При використанні додаткових фільтрів і зволожувачів система камінного опалення виконує як загальні функції кліматичної системи, так і підтримує комфорт в будинку. Таким чином, в будинку створюється центр комплексної обробки повітря, який, крім обігріву, обробляє і очищає його.
Якщо у вашому будинку немає нормальної припливно-витяжна вентиляція, то це може привести до накопичення небажаної вологи в стінах і появи цвілі. Повітряна система, за великим рахунком, може виконувати не тільки функції опалення, а й вентиляції.