0Корзина

Вибір правильного місця для установки каміна - запорука його успішного функціонування

Монтаж каміна - це досить відповідальний етап при облаштуванні будинку. Для якісної і безпечної роботи каміна необхідно правильно вибрати місце розташування в кімнаті.

У більшості випадків ще на етапі планування приміщення архітектор вибирає місце для установки каміна. Але часто буває, що з тих чи інших причин його хочеться змінити.

Зробити це, звичайно ж, можна, але обов'язково слід враховувати наведені нижче технічні вимоги.

Монтаж каміна вимагає враховувати наступні фактори:

Практичність приміщення

Крім каміна, у вашій кімнаті буде ще інша меблі. Заздалегідь продумайте його розміщення і залиште вільне місце для проходу. Постійно бігати повз розігрітого каміна - малоприємне заняття. Також варто подбати про візуальному аспекті. Камін можна розташувати в кутку або біля стіни. Важливо, щоб він не псував зовнішній вигляд кімнати і органічно вписувався в інтер'єр.


Підібрати камінну топку можна в нашому інтернет-магазині >>>Надійність підстави

В середньому загальна вага каміна з комплектуючими, в залежності від типу і моделі, може варіюватися від 400 до 900 кілограмів. Саме тому його можна встановлювати тільки на міцній основе.Под каміном потрібно закласти бетонну стяжку. Перекриття під каміном належить відокремлювати спеціальним швом від іншої частини приміщення. Електропроводка, система опалення та розводка газових труб. Всі ці комунікації не можна проводити близько до каміна (під ним, по обшивці, в стінах біля каміна). Якщо ж в кімнаті планується монтаж теплої підлоги, він також повинен обходити основу каміна.

Доступ до димаря

Конструкцію каміна необхідно встановлювати, як можна ближче до каналу для виведення диму. Розмір труби, що з'єднує агрегат з димовим каналом, не може перевищувати 2 метрів. Комунікації не повинні містити багато поворотів і повинні з'єднуватися з димарем під кутом, що не перевищує 45 °.

Розміри димаря

Димохід повинен повністю відповідати типу обраної топки. Він повинен бути виготовлений з матеріалів, вільно витримують дію агресивно високих температур. Можна використовувати вклад зі сталі для того, щоб пристосувати трубу великого розміру відповідно до вимог до топки.

Зона безпеки

Головний її елемент - захист від вогню основи біля каміна. Для цього слід за 60 см до каміна використовувати незаймисті матеріали (камінь, плитку і т.д.). Якщо ж в приміщенні дерев'яні перекриття - у верхній частині облицювання каміна потрібно змонтувати спеціальну декомпрессионную камеру. Її висота близько 30 сантиметрів. Також заборонено використання занадто близько від каміна (на відстані менше 80 см займисті елементи інтер'єру (штори, техніка, меблі і т.д.).

Канал для подачі повітря

Для якісного функціонування каміна і забезпечення процесу горіння потрібен постійний паркан кисню. Краще якщо він буде не з приміщення, а зовні. Тому перед вибором місця для установки каміна слід розрахувати можливість прокладки каналу для подачі свіжого повітря безпосередньо в топку. Він може бути зроблений через підлогу або зовнішню стіну і повинен мати переріз не менше 100 мм. Дотримуючись таких простих правил, ви зможете вибрати відповідне місце для установки каміна і безпечно насолоджуватися спогляданням полум'я.