Замовити дзвінок

Вибір правильного місця для установки каміна - запорука його успішного функціонування

Монтаж каміна - це досить відповідальний етап при облаштуванні будинку. Для якісної і безпечної роботи каміна необхідно правильно вибрати місце розташування в кімнаті.

У більшості випадків ще на етапі планування приміщення архітектор вибирає місце для установки каміна. Але часто буває так, що з тих чи інших причин його потрібно змінити.

Зробити це, звичайно ж, можна, але обов'язково слід враховувати наведені нижче технічні вимоги.

Монтаж каміна вимагає враховувати наступні фактори:

Практичність приміщення

Крім каміна, у вашій кімнаті будуть ще й меблі, тому заздалегідь продумайте його розміщення і залиште вільне місце для проходу. Постійно бігати повз розігрітий камін - малоприємне заняття. Також варто подбати про візуальний аспект. Камін можна розташувати у кутку або на прямій стіні. Важливо, щоб він не псував зовнішній вигляд кімнати і органічно вписувався в інтер'єр.


Підібрати камінну топку можна у нашому інтернет-магазині >>>



Надійність основи

В середньому загальна вага каміна з комплектуючими, в залежності від типу і моделі, може варіюватися від 400 до 900 кг. Саме тому його можна встановлювати тільки на міцну основу. Під каміном потрібно закласти бетонну стяжку, яку потрібно відокремити спеціальним швом від іншої частини приміщення. Електропроводка, система опалення та розводка газових труб - всі ці комунікації не можна прокладати близько біля каміна чи під ним. Якщо ж в кімнаті планується монтаж теплої підлоги, вона також не може знаходитися безпосередньо під каміном.

Доступ до димаря

Конструкцію каміна необхідно встановлювати, як можна ближче до димаря, адже довжина труби, яка з'єднує камінну топку з димовим каналом, не може перевищувати 2 метри. Також вона не може мати багато поворотів, а саме підключення має бути під кутом 45°.

Розміри димаря

Димар повинен повністю відповідати типу обраної топки. Він може бути виготовлений з матеріалів, які витримують дію високих температур, а саме: нержавыюча або чорна сталь. Діаметр труби має бути такий самий як і діаметр виходу камінної топки.

Зона безпеки

Підлога перед каміном має бути зроблена з негорючих матеріалів: керамічна плитка, камінь, метал і т.д. Бо при відкриванні дверки з каміна можуть випадати жаринки. Така підлога має бути мінімум 60 см від каміна. Якщо ж в приміщенні дерев'яні перекриття - у верхній частині облицювання каміна потрібно змонтувати спеціальну декомпресійну камеру. Її висота близько 30 сантиметрів. Це робиться для тог, щоб не нагрівалоссь саме перекриття. Також заборонено ближче ніж 80-100см ставити легкозаймисті предмети (штори, техніку, меблі і т.д.).

Канал для подачі повітря

Для якісного функціонування каміна і забезпечення процесу горіння потрібен постійна подача кисню. Краще якщо вона буде не з приміщення, а з вулиці. Тому, обираючи місце встановлення каміна слід передбачити можливість подачі свіжого повітря безпосередньо в топку. Це прокладається канал з пластикової труби, який мє мати переріз не менше 100 мм. Дотримуючись таких простих правил, ви зможете вибрати відповідне місце для установки каміна і безпечно насолоджуватися полум'я.