Замовити дзвінок

Фактори, які впливають на ефективність каміна

Досить часто клієнти люблять узагальнювати, маючи негативний досвід від користування неефективним каміном. Фразу "В мого кума (брата, свата чи сусіда) є камін, але він не гріє" чуємо чи не щодня. Але ж один камін від іншого може кардинально відрізнятися не тільки зовнішнім виглядом, а й своїми технічними можливостями. Отож, давайте більш детально розглянемо, що впливає на ефективність каміна.

Від чого залежить ефективність обігріву каміном?

 1. Матеріал виготовлення камінної топки, або що саме віддає тепло.
  Якщо ми розглядаємо варіант чавунної камінної топки, яка буде оздоблена мармуром, кахелем чи будь-яким іншим матеріалом, то варто звернути увагу на товщину чавунних стінок. Чим товстіші стінки, тим краща буде акумуляція і тепловіддача.
  Якщо ж це камін з водяним контуром, який підключається у систему опалення, то його конструкція має бути продумана таким чином, щоб максимально відбирати тепло, а не викидати його у димову трубу.

 2. Щільність камери горіння. Чим герметичніша буде камера горіння у камінній топці, тим чистішим буде скло, тим вищий буде ККД, тим менша буде ймовірність того, що дим потрапить у приміщення.

 3. Якість і вологість дров. Якщо вологість дров буде не більша ніж 20%, то Ви отримаєте досить ефективне горіння та мінімальну засміченість камінної топки. Тобто з 1 кг дров приблизно 2800 Вт потужності. Вологі дрова видають меншу теплову потужність і в той же час створюють осідання креозоту в димовому каналі і на стінках камінної топки. Найкраще використовувати дрова твердих порід дерев: бук, граб, ясен і т.д.

 4. Тепловтрати будинку. Тут вже мова йде не тільки про обігрів каміном. Від тепловтрат приміщення залежить те, які витрати підуть на обігрів. Чим мінімальніші тепловтрати будинку, відповідно, тим менше ресурсів потрібно буде затратити на його обігрів.

 5. Спосіб контролю подачі повітря для горіння. Будь-який опалювальний прилад під час горіння споживає кисень. У випадку з твердопаливним каміном для згорання 1кг дров потрібно 8м³ повітря. За допомогою подачі повітря в топку і його контролю можна керувати інтенсивністю горіння.

3 фази горіння дров:

 • випаровування води;
 • згоряння дров, які перетворюються у вугілля;
 • згоряння вугілля.

Якщо камінна топка для опалення має вторинну камеру згоряння газів у її верхній частині, то ми отримаємо приблизно на 60% більше теплової енергії, цю частину виділяють гази, що виникли в процесі всього горіння.

У верхній частині камери горіння має бути вторинна подача повітря, яка забезпечує ефективне догорання газів. Це так зване «чисте згорання» (CB Clean Burn Technology), яке піднімає ефективність на 40-60%.

 • 1 кг дров видає приблизно 3800 Вт теплової енергії (продуктивність 100%)
 • спалювання 1 кг дров у відкритому каміні видасть 420 Вт (продуктивність 12%)
 • спалювання 1 кг дров у закритому декоративному каміні видасть 1900 Вт (продуктивність 40 - 50%)
 • спалювання 1 кг дров у каміні з топкою, яка призначена для опалення, отримаємо 2800 Вт (продуктивність 75-82%)