0Корзина

Проблеми при розпалюванні камінної топки

Досить часто у клієнтів виникає проблема при розпалюванні дров в каміні, тобто полум'я в певний момент гасне або дим не затягується у димовий канал, клубиться у камінній топці і може потрапити у кімнату при відкривання дверки.

Отже, розглянемо етеп розпалу, та у якій послідовності краще його виконувати.

З власного досвіду можемо сказати, що розпалювання зверху вниз, тобто за принципом свічки, досить швидке та ефективне. На дно камінної топки кладете 2-3 поліна, на них розпалювач з деревної шерсті і зверху 2-3 сухих тонких дров.

Розпалювач створює полум’я висотою до 20 см і горить протягом 10 хв. Відкриваєте доступ повітря у камеру горіння, а дверку прикриваєте так, щоб була невеличка шпара. Якщо дрова сухі, то вогонь розгориться за 15-20 хв, і тоді можна щільно закрити дверку.

Під час розпалювання у каміні іноді трапляється так, що полум'я в певний момент гасне або дим потрапляє у кімнату.

4 причини, чому камін димить

Дуже часто при першому розпалі дим клубочиться у камері горіння, а вогонь не розгорається. Є декілька причин чому так відбувається.

 1. Непрохідність димового каналу.

  Погане функціонування каміна може виникати через непрохідності димового каналу. Якщо після механічного очищення тяга, як і раніше, буде поганою, то причина може бути в дуже маленькому розмірі димоходу, перетин якого має відповідати перетину на самому каміні. Крім того, перетин має бути однаковою по всій його висоті. 
 2. Недостатня висота труби

  Еще одной причиной может быть недостаточная высота трубы. Обычно, эта проблема в одноэтажных домах. Минимальная высота трубы должно быть 5 м. Она измеряется от каминной топки к месту окончания канала. К сожалению, иногда даже правильно выполнены дымоходы оказываются виновниками проблемы. А источник неприятности - ветер. Обычно, ветер улучшает тягу, но иногда он действует наоборот. Например, при низком атмосферном давлении ветер может "придавить" выход дыма, что приводит к возвращению его в помещение. Помнить надо и о том, что тяга в дымоходе меняется в течение года: зимой она очень сильная, а весной и осенью, когда разница температур в доме и на улице небольшая, тяга может ухудшиться.
 3. Холодний димохід

  Ще одна причина поганого горіння може бути досить банальною, а саме - холодний димохід, це ускладнює викид диму. Найчастіше ця проблема повністю зникає через кілька хвилин після розпалу, тобто після того, як димар прогріється і тяга покращується!
 4. Димохідний канал забитий сажею.

Чому вогонь в каміні не горить?

Для того, щоб запустити роботу каміна відповідним чином, потрібно підвести до нього певну кількість повітря для горіння. У разі використання закритих топок рівень кількості повітря повинен складати не менше 8 м³/год для згоряння 1кг дров.

Нестача повітря може бути основною причиною проблеми при розпалі та протягом всього процесу горіння. Найпростіший спосіб перевірки: під час розпалу, трохи відкрийте вікно або двері. Якщо проблема не зникне, то потрібно шукати іншу причину.

Відомо, що інші опалювальні прилади, наприклад, газовий котел, теж вимагають повітря для горіння. Тому у будинках з герметично закритими вікнами і дверима, а також відсутністю відвідної вентиляційної системи повітря буде витягатися з каміна, у якого є подача зовнішнього повітря. На практиці така проблема виникає, коли вентиляційний канал біля газового котла був вище, а котел - нижче, тому не залишалося нічого іншого, крім того, щоб витягати повітря з каміна разом з димом.

3 способи поліпшення роботи каміна:

 • Якщо проблема полягає в димоході , то можна встановити спеціальний саморегулюючий флюгер. Цей простий прилад налаштовується в напрямку вітру і запобігає повертанню диму. Оскільки температура на виході з каміна може бути в межах від 160°C до 360°C, тому флюгер (як і весь димохід) має бути виготовлений з жаростійкої сталі.
 • Регулярно, 1-2 рази в рік, потрібно робити механічну чистку димоходу.
 • Використовувати дрова твердих порід дерев. Не забороняється використовувати хвойні породи, але потрібно пам'ятати, що хвойні породи мають багато смоли, яка осідатиме на стінках камінної топки та димохідному каналі.
 • Використовувати дрова вологістю не більше 20%. Якщо дрова будуть вологі, то ефективність горіння суттєво зменшується.
 • Забезпечити відповідний розмір перерізу та висоту димового каналу. Якщо це зробити вже неможливо, то можна встановити механічний генератор тяги, який забезпечить відповідну тягу незалежно від висоти і розміру димоходу або коливань температури повітря на вулиці. 

При розпаленні каміна необхідно пам'ятати, що канали подачі повітря повинні бути повністю відкритими. Якщо в каміні передбачений шибер, то він також встановлюється у відкрите положення.