0Корзина

Проблеми при розпалюванні камінної топки

Під час розпалювання в каміні іноді трапляється так, що полум'я в певний момент гасне або дим потрапляє в кімнату.

4 причини, чому камін димить

Нестача повітря

Першою причиною можуть бути неполадки в корпусі топки (в основному, це можливо в неякісних скручених топках). Але існують також і інші фактори, які ускладнюють функціонування системи каміна. Для того, щоб запустити роботу каміна відповідним чином, потрібно підвести до нього певну кількість повітря для горіння. У разі використання закритих топок рівень кількості поступаемого повітря повинен складати не менше 8 м3 / год повітря на кожен 1 кВт потужності.

Нестача повітря може бути основною причиною проблеми з розпалом каміна, а потім і з підтриманням процесу горіння. Найпростіший спосіб перевірки: під час розпалу, трохи відкрийте вікно або двері. Якщо проблема не зникне, то потрібно шукати іншу причину.

Відомо, що інші опалювальні прилади, наприклад, газовий котел, теж вимагають повітря для горіння. Тому в будинках з герметично закритими вікнами і дверима, а також відсутністю відвідної вентиляційної системи повітря буде витягатися з каміна, у якого є подача зовнішнього повітря. На практиці така проблема виникає, коли вентиляційний канал біля газового котла був вище, а котел - нижче, тому не залишалося нічого іншого, крім того, щоб витягати повітря з каміна разом з димом.

Непрохідність димового каналу

Погане функціонування каміна може виникати через непрохідності димового каналу. Якщо після механічного очищення тяга, як і раніше, буде поганий, то причина може бути в дуже маленькому розмірі димоходу, перетин якого має відповідати перетину на самому каміні. Крім того, перетин має бути однаковою по всій його висоті. Ще однією причиною може бути недостатня висота димоходу. В основному, ця проблема з'являється в одноповерхових будинках. Димохід повинен бути заввишки мінімум 5 м. Вона вимірюється від камінної топки до місця закінчення каналу. На жаль, іноді навіть правильно зроблені димовідводи виявляються винуватцями проблеми. А джерело неприємностей - вітер. Зазвичай вітер покращує тягу, але іноді він діє навпаки. Наприклад, при низькому атмосферному тиску вітер може "придавити" вихід диму, що призводить до повернення його в приміщення.

Недостатня висота труби

Ще однією причиною може бути недостатня висота труби. Зазвичай, ця проблема в одноповерхових будинках. Мінімальна висота труби повинно бути 5 м. Вона вимірюється від камінної топки до місця закінчення каналу. На жаль, іноді навіть правильно виконані димоходи виявляються винуватцями проблеми. А джерело неприємності - вітер. Зазвичай, вітер покращує тягу, але часом він діє навпаки. Наприклад, при низькому атмосферному тиску вітер може "придавити" вихід диму, що призводить до повернення його в приміщення. Пам'ятати треба також про те, що тяга в димоході змінюється протягом року: взимку вона дуже сильна, а навесні і восени, коли різниця температур в будинку і на вулиці невелика, тяга може погіршитися.

Холодний димовідвод

Ще одна причина поганого горіння може бути досить банальною, а саме - холодний димовідвод, що набагато ускладнює викид диму. Найчастіше ця проблема повністю зникає через кілька хвилин після розпалу, тобто після того, як димар прогріється, тяга покращується!

3 способи поліпшення роботи каміна:

Якщо проблема виникає через нестачу кількості повітря, її можна усунути, подавши зовнішнє повітря в топку.

Якщо проблема полягає в димоході , то можна встановити спеціальний саморегулюючий флюгер. Цей простий прилад налаштовується в напрямку вітру і запобігає поджатие диму. Оскільки дим з димаря виходить гаряче, то флюгер повинен бути виготовлений з жаростійкої стали, він теж вимагає регулярного очищення.

На ринку доступні також механічні генератори тяги. Вони забезпечують відповідну тягу незалежно від висоти і розміру димоходу або коливань температури повітря на вулиці. Якщо в димоході порушені перетин або висота, то Ви можете встановити такий генератор. Але він повинен бути підключений до електрики.

При розпаленні каміна необхідно пам'ятати, що канали подачі повітря повинні бути повністю відкритими. Якщо в каміні передбачений шибер, то він також встановлюється у відкрите положення.