Замовити дзвінок

Виробництво камінів в Україні та за її межами

Які каміни пропонує сьогоднішній ринок?

Незважаючи на те, що у нас на ринку переважають камінні топки закордонних виробників, в Україні все ж існує виробництво камінів. Якщо розглядати в цілому, то каміни діляться на декоративні та функціональні. Про це докладніше ми описували в статті «Декоративний камін або камін з обігрівом».

Ми не намагаємося вказати на плюси чи мінуси якогось окремого виробника, а в загальному розглянемо важливі відмінності в конструкції різних топок і визначимо, яким чином вони впливають на ціну.

На що потрібно звернути увагу при виборі каміна?

Перше, на що людина звертає увагу, - це зовнішній вигляд. А варто було б спочатку ознайомитися з технологічними аспектами самої конструкції.

Щоб отримати від каміна максимальний ефект, потрібно розібратися у відмінностях і вибрати топку для конкретних цілей.

Якщо камін буде тільки як декоративний, то, в принципі, його якість не дуже важлива. А от якщо його використовувати протягом тривалого часу то це призведе до того, що він прогорить.

На репутацію виробника слід звертати увагу тоді, коли камін планується більш функціональний. Оскільки він буде працювати цілодобово весь опалювальний сезон.


Отже, при виборі камінної топки звертайте увагу на наступне:

і не важливо це каміни українського виробництва чи закордонного

Гарантія

Відсутність гарантії або гарантійний термін до 5 років свідчать про низьку якість товару. Виробники, які впевнені в якості свого товару, дають від 5 до 10 років письмової гарантії (чавунні топки повітряного опалення - 10 років, каміни з водяним контуром - 5-6 років).

Товщина стінок

Якщо топка для повітряного опалення виготовлена зі сталі, то товщина стінки повинна бути мінімум 4 мм. Її внутрішня частина повинна бути викладена шамотною цеглою чи вермикулітом.

Камінна топка з водяним контуром Lechma виготовляється тільки зі сталі відповідного ГОСТу, товщиною 4 або 6 мм. Якщо камін типу піролізного горіння, то зсередини він повинен бути викладений шамотом, вермикулітом або жаробетоном. Якщо камін звичайного горіння - шамот в ньому не обов'язковий.

А якщо ж розглядати чавунну топку для повітряного опалення, то товщина стінок повинна бути не менше 8 мм. Іноді стінки чавунних топок ще додатково футеруются, але за умови достатньої товщини чавуну і відповідного його сплаву топка може бути без додаткових внутрішніх елементів. Якщо склад чавуну відповідає ГОСТу, то зменшується ймовірність його прогорання.

Зовнішня подача повітря в топку для горіння

Її відсутність говорить про те, що топка відноситься до дешевого сегменту. Такі топки використовують повітря з приміщення.
Що стосується подачі повітря можна прочитати в статті «Подача повітря в топку і його розподіл». Згідно з європейськими нормами заборонено використовувати каміни без додаткової подачі повітря для горіння.

Для 1кг дров потрібно 8 м³ повітря, тому можна легко підрахувати скільки повітря потрібно для згоряння 4-6кг дров.

Герметичність камінної топки

Основна проблема топок дешевого сегменту - погана герметичність. Навіть при наявності зовнішньої подачі повітря, в негерметичній топці повітря буде споживатися з приміщення, а контролювати процес горіння буде дуже важко.

З'єднання стінок топки між собою

Топки зі скрученими чавунними стінками бувають як серед дешевих, так і серед більш дорогих, але гарантія повинна поширюватися на герметичність топки протягом всього терміну експлуатації. Герметик, який застосовується між стінками, не повинен втрачати свої фізичні властивості. Якщо він всохнеться і посипеться, то дим буде потрапляти у приміщення.

Крім того, часто буває так, що скручені топки транспортують в розібраному вигляді і невідомо чи була дотримана герметичність при повторній збірці конструкції. Порушення конструкції заборонено виробником, внаслідок цього втрачається гарантія. Надійними в цьому плані можна вважати зварні сталеві топки або чавунні суцільно вилиті - монолітні.

Неякісний камін - це не тільки низька ефективністю, а й загроза життю і здоров'ю мешканців, тому використовувати камінні топки для обігріву не можна, якщо вони для цього не призначені.

Дуже багато на ринку топок так званого «французького виробництва», які виготовлені в Китаї під виглядом відомих брендів. Камінна топка європейського виробника зазвичай з високоякісних матеріалів, тому, в принципі, вона не може бути дешевою.

Топки для безперервного горіння більш досконалі, відповідно вони надійніші і безпечні. Режим горіння, як і гарантія, мають бути вказані в письмовому вигляді виробником каміна!

Особливості камінних топок безперервного горіння

Покращена конструкція димозбірника (верхньої частини камінної топки) з метою зменшення втрат тепла у димохід. У димозбірнику є так званий «дефлектор», який не допускає прямий виліт димових газів, дефлектор повертає їх на вторинне згоряння. В результаті відбирається додаткове тепло. 

Облицювання внутрішньої камери

Це матеріал, який не пропускає і одночасно накопичує тепло (для сталевої топки - вермикуліт, шамот, керамот, жаробетон і ін.)

Подача повітря

Подача повітря безпосередньо у вторинну камеру горіння (так зване «вторинне згорання»).

Подвійне скло

Дуже мало камінних топок з подвійним склом пропонується на ринку, адже це збільшує вартість виробу.

Подвійне скло позитивно впливає на процес горіння, оскільки зменшує тепловтрати камери горіння. Краще згоряють не тільки дрова, а й гази, що виділилися при піролізі дров.

Відповідність найсуворішим європейським нормам,

які були прийняті у 2014 року. Внутрішнє футерування і подвійне скло збільшують температуру горіння і ефективність (ККД до 85%), зменшують викиди CO, зменшують кількість відходів і забруднення скла, покращують естетику горіння.

Ознакою ефективної роботи каміна є висока температура горіння і максимально низька температура газів, що виходять. Щоб досягти такого результату, виробники або виготовляють камеру згоряння з товстого матеріалу, або викладають каменем, а дверки роблять з подвійним вогнетривким склом, в результаті чого збільшується температура горіння.

Висновок:

роботу каміна можна вважати ефективною у тому випадку, якщо фізичні процеси в камері горіння відбулися продуктивно при високій температурі, а на виході температура димових газів є досить низькою. Отримати такий результат в камінній топці найпростішої конструкції неможливо!

Властивості матеріалів на сьогоднішній день значно кращі, ніж, наприклад, 10 років тому. Топка виготовлена ​​з якісних матеріалів - це запорука ефективної і безпечної роботи каміна.

Все вищесказане актуально для камінних топок як повітряного опалення, так і водяного.

Надійний, безпечний і ефективний камін - це результат правильного вибору при покупці камінної топки безперервного горіння.

Якісний камін - це безпека і тепло у вашому домі!

___________

2012-09-19