Як обігріти будинок без газу і електрики

Сьогодні держава пропонує нам перейти на електричне опалення. Враховуючи соціально-політичну та економічну ситуацію, що склалася в державі, та з метою забезпечення економії природного газу, на засіданні Уряду 9 липня 2014 року була прийнята постанова Кабінету Міністрів України «Про стимулювання споживачів природного газу та теплової енергії до переходу на електроопалення та гаряче водопостачання».
Переваги такого рішення:
Перший крок щоб камін обігрівав будинок

Встановлення

пільгового тарифу на електричну енергію

Другий крок, щоб камін обігрівав будинок

Для населення, що

проживає в будинках (квартирах), облаштованих в установленому порядку електроопалювальним обладнанням, з 1 жовтня по 30 квітня (включно) щомісячно спожитий обсяг електричної енергії збільшується з 3600 кВт×год до 5000 кВт×год (включно) без зміни рівня діючого тарифу.

Розглянемо наскільки вигідно це для пересічного споживача
Співвідношення електрики й газу виглядає так:
1 куб газу = 8 кіловат-годин електрики (1,089 грн. за 1 м³) =(8*30 коп. кВт·год =2,4 грн).
Тобто дорожче більш, ніж у два рази, і це за нічним тарифом.
Рахуємо: 1 куб.м. =(орієнтовно) 8 Мкал=8*1,163*92% (ккд котла)=8,56 Квт*год*30 коп=2 грн. 57 коп.
Тобто 30 коп/квт*год – це 2570 грн. за 1000 куб.м газу, а ще заміна котла, лічильника електроенергії, тощо.

А тепер без цифр:

Тобто перехід на повне електороспоживання потрібно вирішувати комплексно: реконструкція мереж і генеруючих потужностей, зміна будівельних норм і правил, виконання програм по утепленню житлового фонду, впровадження гнучкої тарифікації і оподаткування і т. п. Основну роль у цій ситуації має відігравати держава, але, на жаль, вона з цим не може впоратися, тому лише заміна котлів у приватному господарстві цю проблему не вирішить. Це досить складний проект і реалізувати його в умовах кризи і відсутності фінансів досить складно. Для його реалізації потрібно було готуватися протягом останніх 20 років.

Як гріється Європа?

Проблема здорожчання газу для Європи постала набагато раніше. Проте вони не розглядали електроопалення як альтернативу. Сьогодні там популярні твердопаливні котли, масляні котли, сонячна енергія, енергія землі, вітрогенератори та ін. В основному це гібридні системи (не виключаючи і газові котли). Там держава відшкодовує частину витрат на встановлення альтернативних джерел енергії для населення.

Як ми пропонуємо зробити опалення будинку без газу?

Звичайно, сонячні колектори чи тепловий насос доступний не для кожного пересічного українця. Найпопулярнішим та найдоступнішим сьогодні є опалення дровами. Різновид твердопаливного обладнання досить великий. Якщо в будинку є водяна система опалення, то можна підключити твердопаливний котел чи камін з водяним контуром.
Робота насосів та автоматики такої системи залежить від електроенергії (це може бути як з мережі, так і від генератора чи сонячних батарей). Камін з системою повітряного опалення може зробити Вас повністю незалежним і від газу і від електрики.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання