0Корзина

Як обігріти будинок без газу і електрики

Держава на сьогоднішній день констатує необхідність в економії природного газу.

Ще в липні 2014 року Кабмін прийняв постанову, покликану стимулювати населення до переходу на електричне опалення. Варто зазначити, що такий крок не тільки вигідний для нашої держави, яка опинилася в складній економічній і соціально-політичній ситуації. Це рішення має певні плюси і для самих споживачів енергоресурсів. Проте є й деякі мінуси, тому варто розглянути питання більш детально і комплексно.

Пільговий тариф як важливий плюс

Для населення, що використовує електроопалювальне обладнання в своїй оселі, щомісячний обсяг споживаної електроенергії збільшується на 1.4 тис. КВт × год (з 3.6 тис. До 5 тис.). Тариф залишається на тому ж рівні. Це пряме підтвердження того, що використовувати альтернативні джерела енергії досить вигідно.

Якщо подивитися на цифри більш детально, це виглядає так: 1 куб газу дорівнює 8 кіловат-годинах електрики. За вартістю виходить дорожче більш ніж в 2 рази. Не дарма перехід з газового опалення на інші джерела енергоресурсів вважається виправданим за багатьма пунктами. Але є і деякі підводні камені.

Що ускладнює перехід на електричне опалення

Слід розглянути деякі складності, що перешкоджають цим варіантом. Серед них варто відзначити те, що:

  • Для більшості електричних котлів потрібно 3-фазне живлення. Підвести 380V, не маючи дозвільної документації, неможливо.
  • У старих багатоквартирних будинках або приватних будинках в сільській місцевості таку напругу часто не в змозі перенести і без того стара мережа.
  • Опалювальний сезон в селі може ускладнитися різними ПП. Природні катаклізми часто призводять до обриву проводів. Відповідно, до моменту ремонту доведеться чекати спеціалізованих служб в холоді.

Таким чином, ідея хороша і перспективна в теорії. Але на практиці, крім переваги у вигляді явної економії, є і мінуси, про які йшла мова вище. На сьогоднішній день мережі не витримають величезне навантаження. А значить - питання переходу на електроопалення мав би вирішуватися комплексно. Якщо генеруючі потужності не відновлюються на централізованому рівні, то заміна одного виду котлів на інший виключно на рівні індивідуального господарства не вирішить проблему.

Що ж робити?

Ще однією альтернативою можуть стати твердопаливні котли. Опалення дровами, в принципі, є традиційною альтернативою двом вищеописаним варіантів. Варто відзначити, що в Європі проблема подорожчання газу з'явилася вже давно. Але електричне опалення там нерозглядалася в ролі альтернативи. Там популярна водяна система опалення, масляні котли, використання сонячної енергії та вітрогенераторів.

Камін з системою повітряного опалення також є затребуваним опалювальним пристроєм у європейців. Більш того, держава бере на себе частину витрат, пов'язаних з монтажем систем, що забезпечують використання альтернативних джерел енергії. Якщо повертатися до українських реалій, сонячні батареї доступні не кожному. Зате камін з водяним контуром є бюджетною і вигідною покупкою.

Опалення дровами - відмінне рішення. Тим більше, якщо врахувати те, що асортимент камінів досить великий. Придбання подібного каміна зробить своїх власників незалежними від електрики і газу. Це хороше рішення.