0Корзина

Висота комина відносно конька даху

Недарма кажуть, що житловий будинок, як людський організм. Якщо дотримуватися певних норм будівництва і технічно правильно спланувати всі комунікації, то можна уникнути багатьох труднощів при експлуатації.

У цій статті ми розглянемо, як правильно розмістити димовий канал твердопаливного каміна або котла щодо конька будинку і яка його висота повинна бути.

Яка відстань повинна бути від димоходу до конька

Помилки при монтажі димового каналу можуть створити серйозні проблеми при експлуатації каміна або твердопаливного котла. Перше, що може бути - це погана тяга димоходу. Також виникне проблема при розпалюванні, а при горінні дим потраплятиме в приміщення. Варто пам'ятати, що задимленість приміщення - це серйозна загроза здоров'ю і життю!

Для хорошої тяги димаря потрібен вітер. Він, стикаючись із зовнішніми стінками димоходу, змінює напрямок руху, тобто починає рухатися у вертикальному напрямку і таким чином як би висмоктує повітря з димового каналу. Якщо для горизонтального потоку вітру будуть певні перешкоди, то вони можуть бути причиною поганого виходу диму з каналу.


Основні технічні вимоги до димового каналу

Існують певні вимоги до розташування димового каналу для твердопаливного каміна або котла, яких потрібно дотримуватися:

  • Загальна висота димового каналу, починаючи від колосникових грат до вищої точки, повинна бути не менше 5 метрів.
  • Якщо дах пласка, то димар повинен бути вище на 0,5 м.
  • При похилому даху димохідний канал повинен бути вище конька даху на 0,5 метра, якщо відстань по горизонталі не більше 1,5 м.
  • Якщо відстань від найвищої точки даху до димоходу по горизонталі в межах 1,5-3м, то висота димоходу повинна бути на тому ж рівні, що і коник.
  • Верхня точка димоходу повинна бути не нижче лінії, відкладеної від конька під кутом 10º відносно горизонту.

Кращий варіант - це розташування димоходного каналу якомога ближче до конька, бо:

  • При проектуванні будинку з похилим дахом ми отримаємо потрібну висоту димового каналу.
  • Чи не буде перешкод для повітряних потоків.
  • Максимальне наближення до конька зменшує витрати на спорудження димового каналу. Якщо димова труба над дахом вище, ніж 1 м, то її потрібно зміцнити за допомогою розтяжок.

Дуже складно обчислити висоту димового каналу в тому випадку, коли відстань від конька до труби більше 3-х метрів. Потрібно пам'ятати, що категорично не можна завищувати відрізок димової труби над покрівлею. Від сильного вітру така конструкція може зруйнуватися.

Чи можна проектувати вентиляційні та димові канали поруч?

З естетичної точки зору при проектуванні будинку все вентиляційні та димові канали розташовують в одному місці. Завершують димохід загальним ковпаком (дахом). Якщо всі канали під одним загальним козирком, то труба від твердопаливного каміна або котла повинна пройти загальний козирок і бути вище нього на 30-40 см і мати свій козирок.