Замовити дзвінок

Монтаж і встановлення каміна на дровах

Щоб встановити камін (навіть якщо це буде робити майстер), потрібно самому володіти інформацією. Адже багато потрібно підготувати ще задовго до встановлення камінної топки.

Отже, що потрібно передбачити, щоб монтаж і установку каміна зробити правильно:

Наприклад, димохідний канал зазвичай монтують на етапі будівництва. Тільки він далеко не завжди відповідного діаметру (або перетину).

Досить часто, коли справа доходить до монтажу каміна, виявляється, що димохідний канал розміром 150х150. Тому Ви, як замовник, повинні знати, який камін плануєте встановлювати. Діаметр виходу димового каналу залежить від моделі і виробника камінної топки. Зазвичай діаметр від 160 до 220мм. Якщо димохідний канал прямокутний або квадратний, то площа його перерізу повинна відповідати площі кола, яка розраховується згідно з відомою формулою S = π r²

На висоті 200-220 см потрібно встановити трійник або коліно 45 °, щоб підключити камінну топку до димоходу. Якщо є така можливість, то з протилежного боку можна зробити ревізію, яка полегшить процес чистки димоходного каналу.

Чи потрібно гільзувати димохідний канал?

Якщо Ви переконані в тому, що канал кам'яний з повнотілої цегли і дим не буде проникати в інші приміщення, то можете підключати до нього камін. Однак ми рекомендуємо гільзованний канал трубою з нержавіючої або чорної сталі.


Переваги гільзованого каналу:

  • Протипожежна безпека.
  • Гарантія, що дим не потрапить в інші приміщення.
  • Довговічність.
  • Зручність при експлуатації та механічної очистки димоходу.
  • Краща тяга (дим краще рухається по круглій трубі, ніж по прямокутника або квадрата).

Якою має бути основа для каміна?

  1. Камінні топки встановлюються на тверду основу - цементну стяжку товщиною не менше 15 см. Розмір стяжки залежить від розміру споруди каміна.
  2. У місці установки каміна не можна прокладати тепла підлога!
  3. Пам'ятайте, що перед каміном 40-50 см повинна бути не горить поверхню. Якщо підлога дерев'яна, то ділянку перед каміном можна викласти плиткою, мармуром або спеціальним склом.
  4. При підготовці основи під камін не забудьте про подачу повітря, для якої встановлюється труба діаметром 100 мм.

Монтаж і установка каміна

Камінну топку потрібно встановлювати, відступивши від стіни мінімум 10 см, за умови, що стіна цегляна або з газоблоку.

Що стосується рівня камінної топки від статі, то це вже залежить від вашого бажання. Однак, найоптимальніший варіант - це відстань від підлоги до дверки каміна 40-45 см.Еслі Ви знаходитесь на дивані, то сприйняття вогню буде на рівні очей.

Сподіваємося, що ця стаття Вам допоможе забезпечити правильний монтаж і установку каміна!