Монтаж і встановлення каміна на дровах

Монтаж і встановлення каміна вимагає володіння певною інформацією (навіть якщо це буде робити майстер). Адже багато чого треба підготувати ще задовго до встановлення камінної топки.

Отже, що потрібно передбачити, щоб монтаж і встановлення каміна зробити правильно:

Наприклад, димохідний канал зазвичай монтують на етапі будівництва. Тільки він далеко не завжди відповідного діаметру (чи січення).
монтаж і встановлення каміна
Коли справа доходить до монтажу каміна, то досить часто виявляється, що димохідний канал розміром 150х150. Тому Ви, як замовник, повинні знати, який камін плануєте встановлювати. Діаметр виходу димового каналу залежить від моделі та виробника камінної топки. Зазвичай діаметр від 160 до 220мм. Якщо димохідний канал прямокутний чи квадратний, то площа його перерізу має відповідати площі круга, яка розраховується згідно відомої формули S = π r² На висоті 200-220 см потрібно встановити трійник або коліно 45°, щоб підключити камінну топку до димоходу. Якщо є така можливість, то з протилежного боку можна зробити ревізію, яка полегшить процес чищення димохідного каналу.

Чи потрібно гільзувати димохідний канал?

Якщо Ви переконані в тому, що канал мурований з повнотілої цегли і дим не буде проникати в інші приміщення, то можете підключати до нього камін. Проте ми рекомендуємо гільзувати трубою з нержавіючої або чорної сталі.

Переваги гільзованого каналу:

Якою має бути основа для каміна

  1. Камінні топки встановлюються на тверду основу – цементну стяжку товщиною не менше 15 см. Розмір стяжки залежить від розміру оббудови каміна.
  2. У місці встановлення каміна не можна прокладати теплу підлогу!
  3. Пам’ятайте, що перед каміном 40-50 см має бути не займиста поверхня. Якщо підлога дерев’яна, то ділянку перед каміном можна викласти плиткою, мармуром чи спеціальним склом.
  4. При підготовці основи під камін не забудьте про подачу повітря, для якої встановлюється труба діаметром 100мм.

Монтаж і встановлення каміна

Саму камінну топку потрібно встановлювати, відступивши від стіни мінімум 10 см, при умові, що стіна цегляна або з газоблоку.

Що стосується рівня камінної топки від підлоги, то тут можуть враховуватися Ваші побажання. Проте найоптимальніший варіант – це відстань від підлоги до дверцят каміна 40-45 см. Якщо Ви знаходитесь на дивані, то вогонь найкраще сприймається, коли він на рівні очей.

Сподіваємося, що ця стаття Вам допоможе забезпечити правильний монтаж та встановлення каміна!

Вам сподобалась стаття? Поділіться нею з друзями:
Share on facebook
Facebook
Маєте запитання, на яке в статті не знайшли відповіді?
Пишіть нам