Як зробити камін для опалення дому?

Де можна купити камін для дому, щоб був ефективним опалювальним приладом?
Відсутність можливості підключення до централізованої системи опалення, високі ціни на газ і електроенергію змушують шукати альтернативні способи обігріву житла. Сучасна топка на дровах в домі стане ідеальним джерелом тепла. Потужність і ефективність такого каміну можна порівняти з опалювальними котлами. Сьогодні ми розповімо, як зробити камін для опалення дому, який забезпечить енергетичну незалежність, створить тепло і затишок в кожній кімнаті.

Яку вибрати систему опалення від топки на дровах в домі: повітряну або водяну?

Існує 2 кардинально різні схеми опалення з використанням каміна:
 • повітряна – тепло поширюється від каміна по опалювальній площі повітряними шляхами по спеціальній системі;
 • водяна – камін підігріває воду в радіаторах і працює за принципом звичайного котла.
 • Повітряна система опалення

  каміни на дровах повітряного опалення
  При такій системі повітряні канали розводяться від каміна до всіх кімнат у будинку, завдяки чому в приміщеннях швидко досягається потрібна температура. Схема роботи дуже проста, тому багато хто шукає, де можна купити камін для дому з повітряним контуром.

  Переваги камінів з системою подачі теплого повітря:

 • простота конструкції;
 • зрозумілий принцип роботи;
 • високий рівень безпеки;
 • низькі експлуатаційні
 • витрати.
 • Для повітряної системи ми рекомендуємо використовувати каміни цільні чавунні Tarnava, виготовлені з чавуну товщиною 8-18 мм. Матеріал стійкий до деформацій і температурних перепадів. Ми надаємо гарантію на чавунні опалювальні каміни від виробника на 10 років.

  Якщо ж на перший план виходять естетичні властивості, зверніть увагу на каміни польських виробників Lechma (Ekominek) з лаконічним і стильним дизайном.

  Водяна система опалення

  Топка з водяним контуром підключається до традиційної схеми опалення. Установка може доповнювати роботу електричного або газового котла. Тепло, яке виділяється в результаті горіння дров, нагріває воду в контурі і передає теплову енергію до системи центрального опалення.

  опалення каміном

  Такі системи мають дещо складнішу конструкцію і вимагають професійного монтажу, тому продаж камінів у Львові, консультації щодо вибору та встановлення топок завжди користуються високим попитом.

  Переваги камінної опалювальної системи з водяним контуром:
 • висока продуктивність;
 • простота інтеграції в наявну систему опалення будинку;
 • можливість підігріву води; автономність;
 • низька ціна енергоносія.
 • Для такої системи найчастіше використовуються польські каміни з водяним контуром для дому компанії Lechma (Ekominek). ККД такого обладнання сягає 88%. Ми продаємо польські камінні топки з 2007 року і впевнені в якості установок.
  Гарантія на них – від 5 до 10 років.

  Потужність каміна для обігріву будинку

  Один з найважливіших параметрів каміна для обігріву, який необхідно враховувати при виборі установки – це потужність. Показник характеризує кількість тепла, яку пристрій віддає в навколишній простір. Наприклад, купити камін для дачі в Києві можна менш потужний, ніж топку для опалення двоповерхового приватного будинку для постійного проживання сім’ї.
  За основу беруться показники 1кВт потужності на 10 квадратних метрів з урахуванням середньої тепловтрати і висоти кімнат до 3 метрів. Враховуються також наявність додаткового утеплення будинку і загальні кліматичні умови.
  У нашому магазині ви можете купити чавунний камін потужністю 12-21 кВт для повітряного опалення або вибрати топку потужністю 8-46,9 кВт для системи з водяним контуром.
  Правильно підібрати потужність каміна з урахуванням опалювальної площі і тепловтрат приміщення можуть тільки фахівці, оскільки метод розрахунку досить складний і вимагає професійного підходу.
  Замовте консультацію фахівця
  Компанія Енергозберігаючі системи спеціалізується на продажу камінів в Києві, Львові та всій Україні вже понад 13 років. Наші професіонали допоможуть вам визначитися серед розмаїття камінних топок і аксесуарів до них, зроблять необхідні розрахунки і виміри, встановлять камін і під’єднають його до системи опалення.
  Потрібна допомога?

  Залиште свої контакти і ми Вам із задоволенням допоможемо