Замовити дзвінок

Часті питання про каміни з водяним контуром Lechma

Що таке водяний камін на дровах?

Камін з водяним контуром називають по-різному: «з водяною сорочкою», «термокамін», «водяний камін» - все це сталева камінна топка з подвійними стінками, простір між якими заповнюється водою або незамерзаючою рідиною. Такий камін підключається до системи опалення будинку, а при нагріванні вода каміна віддає тепло системі опалення.

Які переваги каміна з водяним контуром?

Камін з водяною сорочкою може повністю замінити котел центрального опалення, а також заощадити кошти на опалення при використанні традиційних джерел теплової енергії.

Ми пропонуємо обігрівати каміном весь будинок і одночасно насолоджуватися живим вогнем.

Чи можна такий камін підключити до вже існуючої системи опалення?

У більшості випадків можна. Водяний камін на дровах може гріти воду у будь-якій системі опалення: з радіаторами, теплими підлогами і т.п.. А також його можна поєднати з газовим, електричним чи будь-яким іншим котлом.

Яку площу можна обігріти каміном?

Каміни з водяним контуром бувають різних потужностей, тому потужність каміна підбирається відповідно до опалювальної площі, тепловтрат будинку і поставленого завдання.

Ми можемо запропонувати Вам камінні топки потужністю від 8 до 46 кВт. Камін підбирається з розрахунку 1 кВт на 10 м² при середніх тепловтратах.

При експлуатації каміна слід пам'ятати про якість дров, адже це впливає на його ефективність.


Чи можна за допомогою каміна з водяним контуром гріти воду?

Так, це можливо. Камін підключається до накопичувальної ємності (бойлера непрямого нагріву), з якої буде використовуватися вода.
Оскільки процесом роботи каміна керує автоматика, то її можна встановити так, щоб в першу чергу нагріти воду, а потім вже опалення.
Якщо, наприклад, камін експлуатується у літній період, то функцію опалення можна вимкнути.

Чи може бути безпечною система каміна з водяним контуром?

Ми використовуємо кілька засобів безпеки для каміна з водяним контуром. Найчастіше робимо відкриту систему каміна, де застосовується розширювальний бачок відкритого типу. При зростанні тиску (закипанні води) в каміні, він служить в якості основного засобу безпеки тому, що туди переливається гаряча вода, яка зливається у каналізацію.

Сучасні системи опалення, в більшості, робляться під тиском, тому підключення системи каміна до системи опалення відбувається через пластинчастий теплообмінник, в якому відбувається тільки теплопередача, тобто теплоносії двох систем не змішуються.

Також засобами безпеки є термозахист, охолоджуючий контур і запобіжний клапан.

Важливим також є перетин димоходу, якщо він занадто малий, то дим буде потрапляти у приміщення.

Для Вашої безпеки перш за все потрібно звернути увагу на якість виготовлення камінної топки та марку сталі. Це має велике значення для подальшої експлуатації, тому має бути підтверджено відповідною документацією!


Важливо

Кожна камінна топка з водяним проходить випробування на виробництві під високим тиском протягом 24 годин, а лабораторія в м. Лодзь проводить свої дослідження і надає відповідні сертифікати. Тому перед покупкою камінної топки обов'язково (!) потрібно переконатися в наявності документів, що підтверджують якість виробу.


Сьогодні на ринку можна побачити як камінні топки відомих європейських виробників, якість яких перевірена часом, так і каміни сумнівного походження. З цими виробами потрібно бути особливо обережними. Тому що в каміні з водяним контуром не виключено, що може зрости тиск, і неякісна камінна топка не витримає навантаження!

У паспорті кожного каміна вказана його номінальна потужність, технічна характеристика і режим роботи. Якщо в паспорті каміна вказано, що він для постійного використання (тобто 24 год / добу), то його можна експлуатувати весь опалювальний сезон.

Вибираючи між нашими та іноземними виробниками, попросіть у продавця наявність сертифікатів, що підтверджують право продажу у країнах Європи. Якщо таких немає - двічі подумайте чи довіряти такому виробникові.