Часті запитання про топки з водяним контуром Lechma

Що таке водяний камін на дровах?

Водяний камін на дровах називають по-різному: «з водяною сорочкою», «термокамін», «водяний камін» – все це стальна камінна топка з подвійними стінками, простір між якими заповнюється водою або незамерзаючою рідиною. Такий камін підключається в систему опалення будинку і при нагріванні вода каміна віддає тепло системі опалення.

Які переваги каміна з водяним контуром?

водяний камін недоліки

Камін з водяною сорочкою може повністю замінити котел центрального опалення та заощадити кошти на опалення при використанні традиційних джерел теплової енергії.

Ми пропонуємо каміном обігрівати весь будинок і одночасно насолоджуватись вогнищем у каміні.

Чи можна такий камін підключити до вже існуючої системи опалення?

У більшості випадків так. Камін з водяним контуром може гріти воду в будь-якій системі опалення (з радіаторами, теплими підлогами і т.п.). А також його можна поєднати з газовим, електричним чи будь-яким іншим котлом.

Яку площу можна обігріти каміном?

Каміни з водяним контуром виготовляються різних потужностей, тому їх потужність підбирають відповідно до опалювальної площі, тепловтрат будинку та поставленого завдання.

Фірма Lechma виготовляє камінні топки потужністю від 8 до 46 кВт. Камін підбирається з розрахунку 1 кВт на 10м² при середніх тепловтратах.

При експлуатації каміна треба пам’ятати про якість дров, адже це впливає на його ефективність.

Чи можна за допомогою каміна з водяним контуром гріти воду?

опалення каміном
Можна. Камін підключається до накопичувальної ємності (бойлера непрямого нагріву), з якого вже і буде використовуватися вода. Оскільки процесом роботи каміна керує автоматика, то її можна налаштувати так, щоб в першу чергу нагріти воду, а тоді вже опалення. Якщо, наприклад, камін експлуатується в літній період, то функцію опалення можна вимкнути.

Чи може бути безпечною система каміна з водяним контуром?

Ми використовуємо декілька засобів безпеки для каміна з водяним контуром. Найчастіше робимо відкриту систему каміна, де застосовується розширювальний бачок відкритого типу. При зростанні тиску (закипанні води) в каміні він служить як основний засіб безпеки, бо в цей бачок переливається гаряча вода і зливається в каналізацію.
Сучасні системи опалення здебільшого робляться під тиском, тому підключення системи каміна до системи опалення відбувається через пластинчастий теплообмінник, у якому відбувається тільки теплопередача, тобто теплоносії двох систем не змішуються.
Також засобами безпеки є термозахист, охолоджуючий контур та запобіжний клапан.
Важливим також є переріз димохідного каналу, якщо він замалий, то дим буде потрапляти до приміщення.
Для Вашої ж безпеки, насамперед, потрібно звернути увагу на якість виготовлення камінної топки та марку сталі. Це має велике значення для експлуатації, тому повинна бути підтверджена відповідною документацією!
Сьогодні на ринку можна побачити як камінні топки відомих європейських виробників, якість яких перевірена часом, так і каміни сумнівного походження. З цими виробами і потрібно бути особливо обережними. Бо в каміні з водяним контуром не виключено, що може зрости тиск, і неякісна камінна топка не витримає навантаження!
У паспорті кожного каміна вказані його номінальна потужність, технічна характеристика та режим роботи. Якщо в паспорті каміна вказано, що він для постійного використання (тобто 24 год/добу), то його можна експлуатувати весь опалювальний сезон.
Вибираючи між нашими та іноземними виробниками, запитайте у продавця про наявність сертифікатів, що підтверджують право продажу в країнах Європи. Якщо таких немає – двічі подумайте чи довіряти такому виробнику.
Отримайте консультацію не виходячи з дому

Залиште нам свої контакти і ми відповімо на всі Ваші запитання