Замовити дзвінок

Чи може камін якісно обігрівати будинок?

Опалення приміщення за допомогою каміна це дуже ефективне і вигідне рішення. Найчастіше такий варіант розглядають тільки як додаткову альтернативу до основної системи обігріву. Але варто розуміти, що якісна система опалення від каміна також може бути основним джерелом тепла в будинку. Звичайно, такий спосіб обігріву не може бути єдиним і вам обов'язково потрібно альтернативне джерело тепла (наприклад, коли господарів довго не буде вдома). Але навіть в такому випадку подібна опалювальна система залишається дуже вигідною.

Як влаштована система обігріву будинку від каміна?

Якщо ви вирішили використовувати такий агрегат як основне джерело тепла, то необхідно буде топити камін регулярно, а не тільки тоді, коли сильно похолодає або коли захочете насолодитися спогляданням вогника. Якщо ж господарів немає вдома і топити топку немає можливості - повинен включатися альтернативне джерело тепла. Це може бути газовий або твердопаливний котел, сонячний колектор і т.д. Сам принцип роботи системи обігріву будинку від каміна елементарний. Розлучений в каміні вогонь віддає теплову енергію корпусу камінного вкладиша, а той передає її далі теплоносія - повітрю. За допомогою системи дистрибуції по мережі спеціальних каналів тепло розходиться по всіх приміщеннях.

Таким чином, при правильній конструкції і відповідно основними технічними параметрами (коефіцієнту корисної дії та номінальної потужності) камін стане відмінним головним джерелом обігріву навіть для великого будинку.

Як камін використовувати для центральної системи опалення

В такому випадку встановлюється камін, оснащений спеціальною водяною сорочкою. У такій системі вода буде проходити через теплообмінник і підігріватися від камінного вкладиша. Після цього вона буде віддавати тепло радіаторів, а ті безпосередньо кімнатах. Подібним чином можна використовувати тепло від каміна не тільки для обігріву будинку, але і для отримання гарячої води для споживчих цілей.

Переваги використання каміна як джерела системи опалення:

  • Істотне зниження платежів за комунальні послуги. Деревне паливо значно дешевше, ніж газ і інші аналоги. Тому витрати, пов'язані з опаленням, істотно знизяться.
  • Перестраховка на весняний та осінній період. Часто буває, що температура повітря різко падає, а центральне опалення вже відключено або ще не включено. В такому випадку камін допоможе уникнути холоду в приміщенні і створить комфортний для життя температурний режим.
  • Ефективність. Якщо в приміщенні вже присутній камін, ви в будь-якому випадку будете його час від часу розпалювати. За допомогою камінного вкладиша отримується тепло не йде в димохід, а використовується для обігріву будинку. Таким чином, також економляться ваші витрати на опалення.
  • Надійність Система обігріву від каміна повинна встановлюватися разом з іншими альтернативними джерелами тепла. Це означає, що навіть під час тривалої відсутності або хвороби господаря будинок буде опалюватися в автоматичному режимі газовим або електричним котлом. Така особливість дозволяє уникнути наповнення водою системи ЦО або опускання температури в приміщенні нижче нуля навіть в разі тривалого зимового відпустки у власників.

Кому підійде система опалення від каміна?

Варто попередити відразу ж, що такий спосіб обігріву будинку не призначений для ледачих, хворих або людей, які постійно перебувають в роз'їздах. Камін вимагає постійної закладки дров для нормальної роботи. Дрова необхідно регулярно заготовлювати, складати і сушити. Така робота вимагає досить багато часу і зусиль. Але не варто занадто лякатися. Сучасні якісні каміни не вимагають закладки дров кожні дві години. У нормальних пристроях одного завантаження палива вистачає навіть на 12 годин. До того ж завжди можна включити альтернативне джерело тепла. Тому якщо ви регулярно буваєте вдома і досить сильні фізично - система опалення від каміна стане відмінним рішенням.