Чи можна встановити опалювальний камін в будинку, якому вже живете?

Як встановити опалювальний камін у будинку з новеньким ремонтом? Сподіваємося, що в цій статті Ви знайдете відповіді на свої запитання! Будинок збудований, усе чудово. Проте не дає спокою мрія- завжди хотілось камін… Під час будівництва кошти були обмежені, а мрія залишилась!

Чи можливо встановити камін уже в заселеному будинку?

установить отопительный камин

Звичайно, кожна ситуація розглядається індивідуально. Якщо є вільний димохідний канал потрібного розміру, то можна вважати, що третина мрії здійснена.

Наступний етап – визначити призначення каміна. З декоративним усе набагато простіше. А от якщо Ви хочете використовувати камін з користю, рекомендуємо обговорити це питання з спеціалістом. До речі, відсутність подачі повітря в декоративний камін на дровах створить дискомфорт і мрія перетвориться в розчарування. Детальніше про подачу повітря в камін читайте ТУТ.

Отже, розглянемо варіант каміна “2в1”. Тобто камін як для душі, так і для обігріву одночасно. Цей варіант передбачає два види камінів з різними способами обігріву:

Розміщення каміна по центру будинку

У такому випадку можна встановити як водяний, так і повітряний камін з мінімальними руйнуваннями.

Якщо виберемо повітряний обігрів каміном, то обігріємо практично всі приміщення.

Система обігріву каміном
З підключенням каміна з водяним контуром також немає ніяких проблем, оскільки котел (відповідно і основна магістраль) знаходяться за стіною.
Система каміна з водяним контуром
Залишається зробити зовнішній підвід повітря.
Якщо взяти план будинку, де камін розташований на зовнішній стіні, то бачимо, що для встановлення каміна повітряного опалення доведеться робити багато отворів, а камін з водяним контуром можна підключити відразу за стіною. Якщо камін розташований у центрі будинку, а основна магістраль системи опалення в протилежній стороні, то однозначно краще встановлювати камін з повітряним обігрівом, виняток – наявність підвалу. Тоді всі магістралі водяного каміна можна прокласти через підвал.
Ми розглянули 3 ситуації, які найчастіше зустрічаються. Звичайно, наступний будинок не схожий на попередній, тому кожен випадок розглядаємо індивідуально.

Якщо Ви завершили ремонт, а думка про камін не полишає Вас – звертайтеся і ми допоможемо втілити мрію в реальність!!!

Вам сподобалась стаття? Поділіться нею з друзями:
Share on facebook
Facebook
Виникли запитання?

Залиште свій № тел. і ми дамо відповіді на всі Ваші запитання